Logo

AdWords Video Reklamı


paylaş
AdWords Video Reklamı

AdWords reklamları deyince akla ilk gelen web sitenizin üst sıralarda gösterilmesi olsa da AdWords birçok farklı yöntemle kullanılabilir. Bunlardan birisi AdWords Video Reklamı yani TrueView reklamlarıdır. TreuView reklamları ile özellikle YouTube ve internet genelinde kitlenize ulaşmanın ve dikkat çekmenin ayrıcalığını yaşarsınız.

AdWords Video Reklamı vermeden önce bilmeniz gereken bazı noktalar vardır:

  • TrueView reklamları ve reklam grupları, "Video" kampanya türüyle oluşturulur. Bu kampanya türünde TrueView video reklam biçimleri, GBM ve Hedef EBM teklif stratejileri desteklenir.
  • TrueView video kampanyaları; metin, resim veya diğer video reklam biçimlerini içeremez.
  • TrueView video reklam oluşturmak için videolarınızın YouTube'da barındırılması gerekir.
  • TrueView kampanyalarına ve reklam gruplarına ilişkin raporlar, AdWords kampanya yönetimi araçlarının tümünde kullanılamayan ve video reklamlara özel olan metriklerle (görüntüleme sayısı, görüntüleme oranı ve kazanılan işlemler dahil) oluşturulur.
  • Reklam gruplarının her birine bir biçim atanır (yayın içi veya video discovery) ve bu reklam grupları yalnızca aynı biçime sahip reklamları içerebilir. Örneğin, bir yayın içi reklam grubu yalnızca yayın içi video reklamlarını ve bunlarla ilişkili hedefleme ölçütlerini ve teklifleri içerebilir. Aynı şekilde bir video discovery reklam grubu yalnızca video discovery reklamlarını ve bunlarla ilişkili hedefleme ölçütlerini ve teklifleri içerebilir.
  • Yayın içi ve video discovery biçimlerinin her ikisinin birden aynı TrueView video kampanyasında yayınlanmasını istiyorsanız birden çok reklam grubu oluşturmanız gerekir.

(Bu kısım bilgilendirme amacıyla Google reklam sayfasından alıntıdır)

AdWords Video Reklamı vermek için mevcut AdWords hesabınızdan oturum açmalısınız. Kampanyalar sekmesini tıklayarak Video bağlantısını açmalısınız. Kampanyanıza bir isim vermeniz gerekir. Bir kampanya alt türü seçerek işlemlere devam edebilirsiniz. “Video reklam biçimleri”nin yanında, yayın içi veya video discovery reklamları'nı seçin ve bütçenizi girin.

AdWords Video Reklamı hangi ağlarda yayınlansın istiyorsanız bu ağları seçin ve gösterilmesini istediğiniz konumları seçtikten sonra dil seçeneğini oluşturun.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

AdWords Video Reklamı Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Video Reklamı Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Video Reklamı neden önemli?

Etiketler: video reklam adwords adwords video reklamı adwords video reklam

paylaş

İlgili YazılarYorumlar