Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Yasaklı Kelimeler

AdWords Yasaklı Kelimeler

Google AdWords ile web sitenize yeni birçok kullanıcı çekebilirsiniz. Ancak web sitenizin reklam kampanyasını oluştururken AdWords Yasaklı Kelimeler konusunda dikkatli olmalısınız.

Web sitenizin kuruluş amacı ne olursa olsun bazı kelimelerde reklam vermek Google AdWords politikasına aykırı kabul ediliyor. Bu kelimeleri kullanarak verdiğiniz reklamlar yayınlansa bile 2-3 içerisinde fark edilerek kapatılacaktır. Örneğin web sitenizde bitkisel ilaçlar veya kozmetik ürünleri satıyorsanız reçetesiz satılan ilaçlar, reçeteyle satılan ilaçlar ve reçeteyle satılan ilaçlarla alakalı bilgiler, çevrim içi çevrimdışı eczaneler, hamilelik ve doğurganlıkla ilgili ürün ve hizmetler gibi konularda bazı kısıtlamalar getirilmiştir.

AdWords Yasaklı Kelimeler tanıtımınızı yaptığınız ürünlere ve ülkelere göre değişebilir. Örneğin bizim ülkemizde yasak olan bir kelime Amerika’da serbest olabilir ve siz Amerika odaklı bir reklam veriyorsanız bu yasaklı kelimeyi kullanabilirsiniz.

Sağlık konusunda Google özellikle titiz davranmaktadır.  AdWords Yasaklı Kelimeler öğrenmek için sağlıkla alakalı içeriğin reklamını yapmadan önce ön yetkilendirme için Google’a başvurmanız gerekebilir.

Google kaliteli bir kullanıcı deneyiminin yanı sıra ilgi çekici ve profesyonel görünümlü reklamlar sunmak amacıyla, her reklam için yalnızca belirli gereksinimleri karşılayan tanıtımlara izin verir. Kullanılan içeriklerin ve fotoğrafların aile için uygun içerikler olması gerekir. Google buna dikkat etmeseydi çocuklar internette herhangi bir şey araştırırken rahatsız edici fotoğraflarla veya içeriklerle karşılaşabilirdi. AdWords Yasaklı Kelimeler bu yüzden uygulanmaktadır.

Bunun dışında sadece çocuklar için değil büyükleri dolandırma amacıyla oluşturulan reklamlar da AdWords Yasaklı Kelimeler arasındadır. Örnekler: Pasaport veya diploma gibi sahte belgeler oluşturma; uyuşturucu testlerini usulsüzce geçmeye yönelik yardımlar; başkasının yerine makale yazma veya sınava girme hizmetleri; geçersiz tıklama, inceleme ya da sosyal medya desteği şeklindeki sahte kullanıcı etkinliklerini satma, Korsanlık hizmetleri, şifreli yayın çözme, radar karıştırma, trafik sinyallerini değiştirme, telefon dinleme veya teknik takip gibi konularda veya kelimelerini kullanarak reklam veremezsiniz.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Yasaklı Kelimeler yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Yasaklı Kelimeler gerçekten gerekli mi?

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir