Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Mobil Uygulama Reklamı

AdWords Mobil Uygulama Reklamı

AdWords reklamları sadece web sitenize kullanıcı çekmek için değil mobil uygulamalarınızın reklam kampanyalarında da kullanabilirsiniz. AdWords reklam kampanyası doğru oluşturulduğu takdirde mobil uygulamanızı kısa sürede birçok kişi duyacak ve indirmeye başlayacaktır. AdWords Mobil Uygulama Reklamı mobil uygulamanız sanal mağazaya konulduğu an verilmelidir.

Yeni yüklenen mobil uygulamalar belli bir indirme sayısını aştıklarında önerilen uygulamaların arasında gösterilir. Yani ücretsiz reklamınız yapılmış olur. Ancak mobil uygulamanız yeni olduğu için insanların mobil uygulamanızı duyması gerekir. Bunun da en hızlı yolu AdWords Mobil Uygulama Reklamı vermektir.

AdWords Mobil Uygulama Reklamı vermek için birkaç farklı seçenek vardır. Reklamlarınızı yayınlamak istediğiniz ağ ve seçtiğiniz kampanya türüne bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmanız için optimize edilmiş varsayılan ayarlar vardır.

AdWords Mobil Uygulama Reklamı verdiğiniz zaman reklamınız Google.com, Google Play, YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı mobil web sitelerinde ve diğer uygulamalarda gösterilebilir.

AdWords Mobil Uygulama Reklamı vermek için aşağıdaki ağları kullanabilirsiniz:

  • Arama Ağı: mobil cihazlarda Google arama, Google uygulaması ve Google Play arama
  • Görüntülü Reklam Ağı: Google’ın mobil cihazlarda ve mobil uygulamalarda yayıncı web siteleri ağı
  • YouTube: Mobil cihazlardaki YouTube uygulaması.

Farklı kampanya türleri sayesinde  hedeflemeniz, teklifleriniz, reklamlarınız ve bütçeniz üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilirsiniz. AdWords Mobil Uygulama Reklamı verirken reklamın görünümünü özelleştirmeye yardımcı olmak üzere, uygulama kimliğinizi ve paket adını kullanabiliriz. Resim reklamlarda, yalnızca AdWords’e yüklediğiniz resim gösterilir.

AdWords Mobil Uygulama Reklamı için kampanya oluştururken yükleme reklamları en çok kullanılır yani eski adıyla tıkla ve indir. Mobil uygulamanızın reklamında Google Play veya App Store için bağlantı bulunur. Sekmeye tıklayan kişi direkt mobil uygulamanızın indirme sayfasına yönlendirilir.

AdWords Mobil Uygulama Reklamı vermek için ikinci yol ise uygulama etkileşimi reklamlarıdır. Bu reklamlar, mevcut kullanıcıları uygulamanıza geri gelmeye ve işlem yapmaya teşvik eder. Genellikle, bu reklamlar, uygulamanıza derin bağlantı içeren harekete geçirici mesaj düğmesi içerir. Bu, insanların uygulamanızı doğrudan reklamlarınız üzerinden açabilmesi anlamına gelir.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

AdWords Mobil Uygulama Reklamı çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Mobil Uygulama Reklamı Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Mobil Uygulama Reklamı neden önemli ve hangi tür mobil uygulama reklamlar daha verimli sonuçlar veriyor?

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir