Logo

AdWords Uzmanı Nedir?


paylaş
AdWords Uzmanı Nedir?

Web sitesine trafik çekmek yani yeni kullanıcıların gelmesini sağlamak için Google AdWords reklam vermek isteyen kişiler birçok soru işaretiyle karşılaşırlar. Anahtar kelime, negatif kelime, AdWords uzmanı gibi terimler duyarsınız ve genelde bunlar hakkında bir fikriniz yoktur. AdWords Uzmanı Nedir? "AdWords Uzmanı ne iş yapar?" gibi sorular özellikle akılları karıştırır.

AdWords Uzmanı Nedir? dediğimizde öncelikle AdWords'ü biraz incelememiz gerekir. Google AdWords açık arttırma kurallarına göre işleyen bri reklam kampanyasıdır. Bir kelimeye ki biz ona anahtar kelime diyoruz, en yüksek teklifi veren kişinin reklamı yayınlanır. Google'da en üst sırada çıkar. Peki, bu kadar basitse neden bir uzmana ihtiyaç var diyebilirsiniz.

AdWords Uzmanı Nedir? sorusuna geçebiliriz. AdWords uzmanı olabilmek için Google Partner sınavlarına katılmanız gerekir. Öncelikle dersleri takip edersiniz. Sınav için belirli miktardaki parayı ödersiniz ve 3 tane sınava girersiniz. Sınavlarda başarılı olan kişilere sertifikası verilir ve Google AdWords uzmanı olarak çalışmaya başlarlar. Google AdWords ile ilgili tüm ayrıntıları, incelikleri öğrenmiş olurlar. AdWords uzmanı ile çalışarak en az maliyetle en yüksek geliri elde edebilirsiniz.

Anahtar kelime seçiminin çok önemli olduğunu söylemiştik. Diyelim ki kız çocuk ayakkabıları satıyorsunuz. Anahtar kelime olarak ayakkabı kelimesini seçtiniz diyelim. Bu çok geniş bir anahtar kelime olacağı için kadın, erkek ayakkabı arayanlar da web sitenize gelecektir. Tıklama başına ödeme yaptığınız için gereksiz tıklamalar size gereksiz yere para kaybettirecektir. AdWords Uzmanı Nedir? Ne işe yarar sorusu işte burada cevaplanıyor. AdWords uzmanı hangi anahtar kelimelerin geniş hangisinin dar olduğunu  tespit eder ve negatif kelimeler de ekleyerek reklamı en iyi hale getirir.

Google AdWords Reklam Verme  çalışmaların da yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google AdWords sertifikalı ekibiyle size en karlı reklam kampanyalarını hazırlayabilir. Hedefimiz size mümkün olduğunca az reklam gideri çıkmasını sağlayarak, çok fazla kar etmenizi sağlamak olacaktır. 

Google AdWords Reklam Verme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AdWords Uzmanı Nedir? yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce AdWords Uzmanı Nedir?

Etiketler: nedir adwords uzmanı adwords uzman nedir adwords uzmanı nedir

paylaş

İlgili YazılarYorumlar