Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
AdWords Uzmanı

AdWords Uzmanı

Web sitesi olan herkesin en çok istediği şey birçok ziyaretçinin sitesine gelmesidir. Ancak web sitenize birçok kişinin gelmesi için bazı çalışmalar yapmanız gerekir. SEO çalışmaları yaparak web sitenize büyük oranda müşteri çekebilirsiniz ancak sonuçlarını almanız 5-6 ayı bulacak hatta ciddi sonuçları bir sene içerisinde almaya başlayacaksınız. AdWords Uzmanı ile çalışarak web sitenizin reklamını vererek ise en geç 24 saat içinde web siteniz ilk sıralarda çıkacaktır.

AdWords Uzmanı ile çalışmam gerekli mi diye sorabilirsiniz, ben de reklam çalışması yapabilirim diyebilirsiniz. Gerçekten de bir AdWords hesabı açarak reklam kampanyası oluşturmak kolay bir işlem. Herkes yapabilir. Ancak bizim hedefimiz sadece reklam kampanyası düzenlemek değil, en az maliyetle en fazla verimi alabilmek olmalıdır.

AdWords reklamları bu kadar işe yarıyorsa neden herkes reklam vermiyor diyebilirsiniz, bunun nedeni birçok kişiye reklamların maliyetli gelmesidir. Maliyetli bulduğu için reklam vermeyen kişiler aslında büyük bir kayıp yaşıyor. Web sitenizle ilgili ya SEO çalışması yapmalısınız ya da reklam vermeniz gerekir. Hiçbir şey yapmadan web sitenizin Google arama motorunda ilk sırada çıkmasını bekleyemezsiniz. AdWords Uzmanı ile çalışırsanız reklamlarınızı olabilecek en uygun fiyatlı şekilde yayınlatmayı başaracaktır.

AdWords Uzmanı Google’ın yayınladığı dersleri alarak 3 tane sınava girer. Bu sınavlardan başarılı olması durumunda sertifika alır ve AdWords Uzmanı olarak çalışmaya başlar. Sınavlara girmek için bir kerelik ücret ödemek gerekir. Sınavlardan birinden kalınırsa bir kere daha sınava girme hakkı verilir.

AdWords Uzmanı çalışma sırasında işini kötüye kullanacak bir tavır sergilerse sertifikası iptal edilir. Yani AdWords Uzmanı olan kişilerle güvenle çalışabilirsiniz.

Google AdWords açık artırma sistemi ile çalışır. Bir kelimeye reklam verebilmek için en yüksek teklifi vermeniz gerekir. Diyelim ki çanta kelimesine reklam vermek istiyorsunuz ama sizden başka birçok kişi de reklam vermek istiyor. Herkes bir teklif verir ve en yüksek teklifi veren kişinin reklamı yayınlanır. AdWords Uzmanı çanta kelimesine negatif kelimeler ekleyerek gereksiz yere reklamınızın tıklanmasına engel olur. Tıklama başına para ödediğiniz için mümkün olduğunca ilgili kişilerin reklamlarınızı tıklaması gerekir. Bunu da negatif kelime seçimi ile yapabilirsiniz.

Şöyle açıklayalım çanta kelimesi geniş bir anahtar kelimedir. Okul çantası, bayan çantası, abiye çantası, erkek çantası, bel çantası, sırt çantası gibi birçok seçenek var. Siz sadece bayan çantası satıyorsanız diğer kelimeleri arayan insanların reklamınızı tıklaması doğru olmayacaktır. AdWords Uzmanı bunun gibi ayrıntılarla reklamınızı en verimli hale getirir ve fazla para ödemenizin önüne geçer.

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir