Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı?

2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı?

Web tasarımı, bir web sitesinin başarılı olmasının hayati bir unsurudur. Çok fazla şey yapmaya çalışmak, işletmenin amaçlarından uzaklaşmasına neden olabilir. Yalnızca en iyi işi yapmak zorunludur. Tasarım eğilimleri sürekli değişiyor ve web tasarımcıları yeni paradigmalara uyum sağlamayarak genel tecrübeyi son kullanıcılar için korkunç ve sinir bozucu hale getirmemeli ve her zaman en yeni eğilimleri takip etmelidir. 2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı?

Aşağıda, En İyi Web Sitesi Tasarım Eğilimlerinin Bir Listesi Verilmektedir:

1. MOBİL DUYARLI TASARIM

2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı? dediğimiz de akla gelen ilk şey responsive yani duyarlı tasarımdır. Duyarlı bir mobil tasarım yeni bir şey değil, ancak son yıllarda çok daha önemli hale geliyor. Google, SEO için mobil uyumlu web sitelerine öncelik vermeyi planladığını açıkladı. Çoğu kullanıcı, günümüzde mobil cihazlar aracılığıyla web sitelerine erişiyor ve onlara en iyi kullanıcı deneyimi sunmak için çok önemli. Akıllı telefonların, bir masaüstü bilgisayara kıyasla daha küçük ekran boyutu vardır; bu sayede, kullanıcılar tarafından tek bir noktada görülen bilgileri sınırlar. Responsive tasarım ile web siteniz otomatik olarak bütün ekran boyutlarına göre kendini ayarlar.

2. İKİLİ RENKLER

Web tasarımında ikili tonlar popüler hale geliyor. Kullanıcı ihtiyaçlarına daha fazla odaklanarak, ikili tonlar tasarımcıların kullanıcıyı aşırı renk ve okunaklı metin ile rahatsız etmeden etkileyici görüntüler kullanmalarına olanak tanır. Parlak plakalılar tasarımda gittikçe artan bir şekilde kullanılmakta ve bu da daha güçlü bir marka etkisi yaratmaktadır. Google, yeşil, kırmızı ve mavi birincil renk paletine sahiptir. Parlak renklerin benzer bir kombinasyona sahip olması tasarımcılara güzel, çekici ve etkileyici web siteleri yaratmada yardımcı olur. 2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı? dediğinizde ikili renklerin ilgi çektiğini unutmayın.

3. GÖLGE VE MALZEME TASARIMI

Düz tasarım son yıllarda bir trend olarak yeniden ortaya çıkmıştır. 3D, boyutları ve derinlikleri değişen geniş gölgelere sahip basit nesnelerle yapılır. Gölgeyi bu şekilde kullanmak son kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirir ve daha interaktif hale getirir. Ek olarak, aksi takdirde düz ve yumuşak görünen kenarlara hayat benzeri bir kalite katar.

4. KAYDIRMA VE UZUN FORM SAYFASI TASARIMI

Dönüşüm Oranı Optimizasyonuna odaklanarak, tasarımdaki en yeni eğilimlerden biri, kullanıcının dikkatini “üstü katlama” tasarımıyla kavramaktır. Temelde bu, kullanıcıların ekranlarında görünen sayfanın üst kısmının altına, yalnızca bir web sayfasını açtıklarında ilerlemek zorunda kaldıkları anlamına gelir. Bu şekilde, sayfanın ne olduğunu bilmek için sayfanın geri kalanına ilerlemeleri gerekmez. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, kullanıcıların çoğunun bu tür sayfalarda gerçekleştirildiğini gösteriyor. Bununla birlikte, uzun kaydırma, açıklama ve daha basit işbirliği modelleri için daha iyi yollar sağlar.

5. HİKAYE ANLATIMI

Müşteriler, merhametli ve ilişkili bir hikaye anlatımı yöntemiyle yavaş yavaş işletmelerle daha yakınlaşmaktadır. İşletmeler artık müşterileriyle daha insan seviyesinde bağlantı kuruyorlar. Hikaye anlatımı, işletmelerin iletişim kurmaya çalıştıkları mesaja anlam ve amaç getiriyor. Kaydırma içeriği, duyarlı tasarımla birleşince, işletmelerin markalarını tek bir web sitesi aracılığıyla çeşitli şekillerde iletişim kurmaları sağlanır.

SONUÇ

2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı? diyoruz çünkü her yıl birçok yeni tasarım kavramı ve trendleri ortaya çıkıyor. Yukarıda belirtilen eğilimler hem yeni hem de deneyimli tasarımcılara fayda sağlayabilir. Web tasarımının talebi artık her zamankinden daha fazla. Bir Web Tasarım Şirketi mevcut trendlere dayalı hizmetleri sunabilmelidir. Son trend kavramlarını öğrenerek, müşterilerin yanı sıra tasarım endüstrisinin gereksinimlerine bağlı olarak web sitelerini nasıl tasarlayacağınızı bileceksiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tasarım çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. 13 yılı aşkın tecrübemizle 2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı? sorusunu biz de kendimize sorarak sizler için son trendleri takip ediyoruz.

2017’de Web Sitesin’de Neler Olmalı? yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek