Logo

YouTube Video Analizi Araçları


paylaş
YouTube Video Analizi Araçları

Bütün optimizasyon çalışmalarını uyguladınız ve şimdi video içeriğinizin performansını analiz etme zamanı geldi. Sizin için hangi içerik iyi çalışıyor, hangisi ilgi çekmedi bunun gibi bilgilere ulaşmanız lazım. İçeriğiniz kitle büyümesine nasıl bir etkide bulunur? YouTube Video Analizi Araçları ile videolarınızın durumunu takip edebilir ve daha iyi hale getirebilirsiniz.

Tüm cevaplar analitiktir. YouTube Video Analizi Araçları ile dikkat etmeniz gereken metriklere bir göz atmak:

İzlenme oranını her açıdan incelemek için, öncelikle çok sayıda beğenme, beğenilmeme ve görüntüleme gibi temel video metriklerini kontrol edin. Bu metrikler, kitlenizin tercihleri ​​hakkında temel bilgileri verir. Kitlenizi kolayca anlamanıza yardımcı olur. En çok izlenen videoların türleri ve ilgi alanlarının zaman içinde nasıl değiştiğini takip edebilirsiniz.

Kesinlikle seyircilerinizin videonuzu yalnızca bir kez izlemelerini değil, Youtube kanalınıza abone olmalarını istemektesiniz. Dolayısıyla, izlenecek bir sonraki ölçüt takipçilerin sayısı ve bu sayının farklı zaman dönemleri boyunca nasıl değiştiğidir. Her bir videonun kitlenizi kanalınıza abone olmaya teşvik ettiğini kontrol edin ve sizin için en uygun video içeriği türlerini keşfedebilirsiniz.

Analiz etmeniz gereken üçüncü şey rakibiniz. Rakibinizin sosyal hesaplarına bakmak size en güçlü bilgiler verir. Kitlenin boyutuna göre nerede durduğunuzu anlayabilir ve nişinizdeki en ilgi çekici içeriği keşfedebilirsiniz. Tüm bu bilgileri, içerik stratejinizi iyileştirmek için kullanın.

YouTube Video Analizi Araçları

Aşağıda YouTube Video Analizi Araçları yani, YouTube video analizi, video kaydı, ses ve video yazımı için faydalı araçların bir listesini bulabilirsiniz.

YouTube Video Analizi Araçları

 • VidIQ Vision
  vidIQ Vision, Google Chrome'un bir uzantısıdır. Arama sonuçlarında, İlgili Videolar, Arama ve Önerilen Videolar ile ilerlemek için videonuza anahtar kelimeler eklenir.
 • Rev.com
  REV.com, ses ve videoyu metin haline dönüştürmenize, belgeleri çevirmenize ve altyazı ve transkripsiyon yapmanıza yardımcı olan bir platformdur. Youtube ve diğer pek çok hizmet ile entegredir.
 • OBS.com
  OBS, video kaydı ve canlı akış için ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Onları canlı yayınlamadan önce sahneleri görmenizi ve düzenlemenizi sağlar.
 • TubeMasterPro.com
  TubeMasterPro Youtube'da ücretli tanıtım yapmak için kullanılan bir reklam platformudur. Bu yazılım, videonuz için yerleşim bulur. Bir başka deyişle, bu platform, videoyu hedef kitleyi önüne koymanıza olanak tanır.
 • ScreenFlow (Mac)
  ScreenFlow, Mac için bir video düzenleme yazılımıdır. Screencasting, ekran kaydı ve animasyonlu GIF kaydetmek için yardımcı olur. Ayrıca, videonuzu düzenlemenize, ek resimler, metin, müzik, animasyonlar ve çeviriler eklemenize izin verir.
 • Camtasia
  Camtasia hepsi bir arada bir video düzenleyici ve ekran kaydedici. Metin, resim, simge ve video animasyonuna olanak tanır. Sürükle-bırak editörüyle başlıklar, metinler, müzik ve çeviriler kolayca ekleyebilirsiniz.

YouTube videolarınızı optimize etmek için özel püf noktaları kullanıyor musunuz? Lütfen yorumlarınızda bize bildirin! YouTube Video Analizi Araçları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

 

Etiketler: youtube analiz araçları

paylaş

İlgili YazılarYorumlar