Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir?

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir?

Halen yeni izleyicilere ulaşmak için video kullanmıyorsanız, aşağıdaki kitleyi kaçırıyorsunuz demektir. Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? diye düşünebilirsiniz ancak yazımızı okuyarak adım adım uygularsanız çok da zor olmadığını göreceksiniz.

  • Çevrimiçi kullanıcıların % 4’ü ayda en az bir video görüntüler
  • 100 milyon kullanıcı günde en az bir video izliyor
  • Tüketicilerin % 90’ı, videonun bir satın alma kararı vermesine yardımcı olduğunu söylüyor

Periscope , YouTube gibi eski yöntemler ve Blokda Periscope ve Twitch TV gibi yeni yöntemler var .

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir?

Youtube

YouTube 18-49 yaşları arasında bir milyardan fazla kullanıcıya sahip.

YouTube’daki herhangi bir demografik kitleyi, hizmetin standart video platformunu veya canlı akış özelliğini kullanma yeteneği ile hedefleyebilirsiniz.

Periskop

Bir süre önce piyasaya sunulduğundan beri, Periscope zaten 2 milyon aktif kullanıcıya sahip .

Red Bull ve Adidas gibi markalar Periskopu erken kabul ettiler. Şimdi birçok işletme etkeni platformdan yararlanıyor .

Periskop sadece güncel kalması videoları ile bir canlı video akışı platformudur. 24 saat boyunca yayında kalır ve daha sonra videoyu kullanmak istiyorsanız otomatik kayıt yapmanız gerekir.

Periskopun önde gelen demografik bilgileri 16-24 yaşları arasında ve şaşırtıcı bir şekilde 55-64 yaş aralığındadır.

Twitch TV

Seğirme

Twitch TV, esasen oyuncuların gerçek zamanlı olarak video akışı izleyerek canlı sohbetlere katılmalarını sağlayan canlı yayın videosunu yayınladığı bir oyun platformudur.

İşte neden Twitch TV’yi uygun bir video pazarlama seçeneği olarak görmezden gelmek istemezsiniz:

  • Ayda 16 milyar dakika izlendi
  • Aylık 100 milyon benzersiz görüntü
  • Ayda 5 eşsiz yayın
  • Ayda 11 milyon toplam yayın
  • Toplam 10K ortak kanal

Oldukça etkileyici doğru mu?

Twitch TV’de bulacağınız birkaç farklı canlı yayın türü arasında oyun, spor, müzik, TV şovları, haber, etkinlikler, teknoloji, eğitim ve hatta din bulunmaktadır. Şu anda, en güçlü Twitch demografik yaşı 18-24 yaşları arasında ve bunu 25-34 yaşları dolduruyor .

Twitch’u otomatik olarak Facebook ve Twitter’da uyaracak şekilde ayarlayabilir veya Twitch’u YouTube’a bağlayabilir ve YouTube ek açıklamaları oluşturabilirsiniz. Böylece YouTube videolarınızdan herhangi birini izleyen insanlar, yayın yaparken canlı yayın akışınızı uyaracaktır.

Bunu, gösteri için reklamlar oluşturmak gibi düşünün, çünkü canlı bir gösteri sunmadığınızda, şovunuz gerçekten kullanılamaz.

 

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir?

Video Yeni Dinleyiciler

Video pazarlama söz konusu olduğunda, anlaşılması gereken önemli nokta  bu platformlarda milyonlarca insan olmasıdır ve sizi görebilmesidir.

Onlara ulaşmak için videoyu kullanmanın yaratıcı yolları şunlardır:

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? : Röportajlar veya haber şovları gösterileri

Periscope ve Twitch TV gibi canlı platformlarla ilgili fikir, pazarlama amaçlarınız için akışı yaşayabileceğiniz yaratıcı açılar ve fikirler üretmektir.

Örneğin, daha kurumsal bir iş yapıyorsanız, eğlenceli röportaj şovları veya haber özellikleri iyi işleyebilir.

Hizmet odaklı bir işletmeyseniz, sizin için dikkat çeken müşterilerle veya meslektaşlarınızla yapılan röportajlar veya haberler olabilir.

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? : Basit gösteriler

Sadece canlı gitar gösterisi bile Twitch TV kanalının toplam görüntüsü 14.868.965 iken sohbet sırasında 842 kişi video izliyordu ve etkileşimde bulundu.

Ayrıca (çok kötü) bir yemek şovu yapan bir kız bile -düşük kalitesine rağmen- canlı yayın akışını ve  827.675 toplam yayınlanan kanal görüntüsünü izleyen 1.208 aktif izleyici vardı.

 

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? : Etkileşimli müşteri desteği

Müşteri desteği

Periskop kullanarak müşterilerle interaktif görüşme yapabilirsiniz. Neden müşteri hizmetlerinizi bu boyuta taşımıyorsunuz?

Mevcut müşterilere, gerçek zamanlı olarak anında destek sunarak , aynı zamanda videolarınızı işletmenize yeni müşteriler kazandırarak da etkileyin.

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? : Öğretici, canlı eğitim

Bu stratejinin arkasındaki fikir, müşterilere ürünlerinizden ve hizmetlerinizden daha etkili, verimli bir şekilde nasıl yararlanacaklarını göstermek için YouTube, Twitch ve Periskop gibi video platformlarını kullanmaktır.

Endüstri ne olursa olsun, müşteriler bonus destek hizmetlerinden faydalanıyor; bu nedenle, web sitenizde “canlı haftalık eğitim oturumu” içeren bir satış alanı olarak bile kullanabilirsiniz.

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? : wp_betawpposts yayınlarınızı videolara çevirin

Videoya gelince, düşündüğünüz kadar büyük olması gerekmez. Sinema filmi çekmiyorsunuz. Kanalınız için büyük bir bülten video yapmayacaksınız (harcayacakları ciddi bir pazarlama bütçeniz yoksa).

Bunun yerine, herhangi bir wp_betawpposts yazısı, araştırma çalışması, hatta bir başkasının yazısı veya wp_betawpposts yazısı bile alabilir ve düzenli bir haber özelliğinde tartışabilirsiniz. Bu tür video, işletmeniz için standart bir video veya planlanmış bir canlı özellik olarak iyi çalışacaktır.

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? : Sahne arkası videoları

Sahnelerin Arkasında Video

Ofiste olanları, gezide, toplantılarda vb. paylaşarak müşterileri neden göstermiyorsunuz? Bu, kullanıcıların sahne içeriğinin arkasında bu tür bir şeylere alıştıkları Periskop’da özellikle iyi çalışır.

Canlı akış mükemmel olmalı. Ne yaparsanız yapın, markanıza gerçek bir kişisel dokunuş vermeye yardımcı olur ve müşterilerin gerçekten bağlanmaya ihtiyaç duydukları güven oluşturur.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Pazarlamada Video Nasıl Kullanılabilir? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek