Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yeni Emlak Teknolojileri

Yeni Emlak Teknolojileri

Hala birçok kişi farkında olmasa da emlak sektörü teknolojinin en iyi şekilde kullanılabileceği sektörlerden birisi. Çok sayıda bölgeyi kapsama  ve her şey dahil hizmetleri sunma talebi emlak uzmanını neredeyse kendi teknolojilerine bağımlı kılar. Yeni Emlak Teknolojileri ile birçok emlakçı satışlarını katlayabilir ve üzerindeki yükün çoğunu teknoloji ile rahatlatabilir.

Günümüzde, bir çok emlak uzmanı alanlarını en üst düzeye çıkarmak ve yeni alıcılar, satıcılar ve yatırımcılar çekerek işletmelerini büyütmek için Yeni Emlak Teknolojileri kullanmaya başladı.

Yeni Emlak Teknolojileri : Emlak Uzmanları İçin Yeni Pazarlama Teknolojisi

Yeni Emlak Teknolojileri, son 5-10 yılda çok hızlı bir şekilde gelişti. Çağrı cihazlarının ne kadar ‘ileri teknoloji’ olarak düşünüldüğü dönemleri hala hatırlayanlar olabilir. Her emlakçı, muhtemelen amaçlanan emlak uzmanlarının çoğundan daha erişilebilir olmalarını sağladığı için bir emlak web sitesine sahipmiş gibi görünüyordu. Bu tür teknolojiler, bir Emlak Komisyoncusu ile düşündüğümüz ve çalıştığımız yolu değiştirdi. Yeni Emlak Teknolojileri ile günümüzde emlak firmaları her zamankinden daha erişilebilir durumdadır. Bu da, işlerini pazarlamak ve müşterilerinin mülkleri gibi işlerinin önemli yönlerine odaklanmak için onları daha az zamanla bırakmaktadır.

Yeni Emlak Teknolojileri Yerelleşiyor

Software Advice’daki emlak yönetim yazılımı hakkındaki wp_betawppostsların yakın tarihte yazdığı Chris Thorman, Emlak Aranıyor: Coğrafya Çitleri ve Cep Telefonları başlıklı çok ilginç bir makaleyi yayınladı. Bu makale, bize yeni pazarlama teknolojilerine daha yakından bakmamızı ve onları izleyicilerimizle paylaşmamıza neden oldu. Bahsetmek üzere olduğumuz gibi teknolojilerin, gayrimenkulün potansiyel alıcılar, satıcılar ve yatırımcılar tarafından pazarlanma ve keşfetme biçimini değiştirmesine yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Yeni Emlak Teknolojileri pazarı, alıcıların bölgedeki mülkleri bulmasına yardımcı olmak için son yıllarda “konuma dayalı” uygulamalarla yeni bir yol izlemeye başladı. Küçük varyasyonlarla, hepsi aynı şekilde çalışır:

  • Cep telefonunuzdan bir uygulama başlatın;
  • Konumunuzu belirlemek için telefonunuzun GPS’ini kullanın; ve,
  • Uygulamaya konuma dayalı gayrimenkul verilerini geri getirin.

Potansiyel bir gayrimenkul alıcısı gayrimenkul verisi almak için bir başvuru başlatmazsa ne olur? Veriler telefonlarına otomatik olarak gelseydi ne olacaktı?

Reklamcılık şirketi Placecast, ShopAlerts adlı bir hizmet geliştirdi ve emlak endüstrisi için çok ilginç sonuçlara sahip olduğuna inanıyoruz. ShopAlerts, kullanıcıların yakınında bulunan perakende mağazalardan telefonlarında pazarlama mesajları almayı seçmelerini sağlar. Örneğin, bir kişi kahve mağazasından gelen uyarılara üye olur ve her kahve mağazasına her yaklaştıklarında otomatik olarak özel kısa mesaj pazarlama bildirimleri alır.

Bu emlak endüstrisi için aynı şekilde çalışabilir. Kullanıcılar, belirli özellikler türleri hakkında uyarılar almayı seçebilir. Ve bu evlerin yakınında olduklarında, cep telefonlarına uyarı gelebilir.

Esasen, bir kişi hayatını yaşıyor ve bu arada, istediği eşleşmeye yakın oldukları evler hakkında bildirim alıyor. Bu ideal pazarlama değil de nedir?

Yeni Emlak Teknolojileri Nereye Gidiyor?

Bunu görme şekli, emlak piyasasının gelişmesini ve pazarlamanın hemen hemen her aşamasının o kadar otomatik hale geldiğini açıklıyor. Böylece bir emlakçı, etkili bir pazarlama kampanyasını telefonlarından başlayarak birkaç dakika içinde başlayıp tamamlayabiliyor.

  • Tüm bu gelişmelerle birlikte, sizin için gayrimenkul uzmanı olarak bazı sorularınız var:
  • Bu yeni teknolojiler hakkındaki düşünceleriniz neler ve nereye gidiyorlar?
  • Pazarlama sürecini olabildiğince açık tutuyor musunuz?
  • Pazarlama sürecinin teknolojiden uzakta olabileceğini veya olması gerektiğini mi düşünüyorsunuz?
  • Bir emlakçı olarak nasıl bir iş yaptığınızı tamamen değiştirecek ne teknolojiler düşünüyorsunuz?

Sektörün nabzı olduğunuz gibi yanan bu soruları düşünmenizi isteriz. Tüm bunları cevapladığınızda Yeni Emlak Teknolojileri yazımıza yorum bırakın. Bu teknolojilerin çoğunu avantajınıza nasıl kullanacağınız ve önümüzdeki yıllara ve emlak piyasası trendlerine giden yollardan nasıl yararlanacağınıza dair bazı yararlı bilgiler vermek için elimizden geleni yapacağız.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Yeni Emlak Teknolojileri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

 

About Author

Medanis Destek