Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var?

Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var?

Bazen tamamen yeni bir web sitesine ihtiyaç duyarsınız. Bazen, sitenizi yeniden tasarlayarak ve planlı bir şekilde ince ayar yaparak güçlendirebilirsiniz. Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var? Buna nasıl karar verebilirsiniz?

Göz önüne almamız gereken beş alanı bir araya getirdik. Temel bilgileriniz varsa, belki sadece belirli alanların yenilenmesine ihtiyacınız olur. Beş kişiden biri web sitenize girip geri çıkıyorsa web sitenizi yenileme zamanınız gelmiş olabilir.

Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var?

1) Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var? – Sitenizin Tasarımı Kullanıcı Dostu Mu?

Kullanıcı dostu bir site, aşağıdaki ölçütleri karşılamaktadır:

  • Web siteniz hoş ve kolay görünmeli, aşırı rahatsız edici unsurlar olmadan (beyaz alanın cömert kullanımı) web siteniz daha şık görünecektir.
  • Kullanıcının aradıklarını bulmasına yardımcı olur ve farklı sayfalar, ürünler ve hizmetler arasındaki farkları kavrar

Web’de dolaşırken, birçok sitenin üst kısmında bir gezinme çubuğu, sağ üst köşede bir alışveriş ve ödeme bölümü (herhangi bir perakende satışla uğraşıyorsa) ve bir alt bilgi olarak iletişim bilgileri aşağıda yer alır.

Bunlar ortalama bir kullanıcının bir web sitesinden beklediği, şeylerdir, bu yaygın öğelerle başa çıkmak her zaman daha iyidir.

Yenilik iyidir, ancak web sitenizin yeniden tasarımı giderek devam ettikçe, yalnızca farklı olmaktan çok kullanıcı deneyimini geliştirmeye odaklanmalıdır.

2) Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var? – Web Sitenizde Zamanı Geçmiş Veya Eskiyen Herhangi Bir Şey Var Mı?

Bazen, web sitelerinin bazı kısımları eskiden kalmadır. Bu, artık satmadığınız, çok fazla kırılmış bağlantıya sahip olduğunuz, durumun ne olursa olsun sosyal medyanın entegrasyonunun reddedildiği ürünlerin gösterilme biçimini alabilir.

Günümüze uymayan bir şeyin bulunması, işinizde zayıf görünmenizi bir şekilde ve güncel olmadığınızı gösterir. Sitenizin eksiksiz bir envanterini alın ve artık alakalı olmayan veya doğru olmayan şeyleri kaldırın.

İpucu: Hakkında sayfanızı güncellemeyi ihmal etmeyin! Hakkında sayfaları ziyaretçiler için son derece popüler bir sayfadır. Hakkında sayfanızdaki bilgileri alakalı ve zamanında tuttuğunuzdan emin olun. Web sitenizi oluşturduğunuzda durumunuz, çalışanlarınızın, ailenizin vs. oluştuğu büyük bir olasılıkla değişmiştir, Hakkında sayfanızın bu değişiklikleri yansıttığından emin olun.

3) Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var? – SEO Optimizasyonu

SEO web sitenizi fark etmenin en önemli bölümlerinden biridir ancak son birkaç yıldır optimize edilmemişse, beklediğiniz faydaları sağlayamayabilir.

Bu, arama motorlarının sürekli olarak değişip geliştirdiği yolun kaçınılmaz sonucudur. Neyse ki, siteniz geçmişte düzgün bir şekilde optimize edilmişse, olması gerektiği yere getirmek için muhtemelen birkaç düzeltmeden fazlasına ihtiyacınız yoktur.

4) Ziyaretçiler Web Sitenizi Nasıl Yönlendirir?

Mevcut kullanıcıların davranışlarını kolayca anlayabilirsiniz. İnsanları içeri sokacak kadar popüler olan bölümü kaldırmak veya yok saymak istemiyorsanız bu araştırmayı mutlaka yapmalısınız.

Google Analystics, şu anki ziyaretçilerin neler yaptığına dair bilgi almak için iyi bir yoldur. Bu tür hizmet size, müşterilerinizin tıkladığı yerden bir “haritası” verebilir ve size kitlenizle neyin şaşkınlık yaşadığını, bulduğu veya aradıkları yolu anlamanızı sağlar.

İhtiyacınız olan verileri toplayabilmeniz için bu gibi servislerin bir süre kurulması gerektiğini unutmayın.

Bu nedenle, en kısa zamanda bu tür analitiklerle başlamak en iyisidir.

5) Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var? –  Ziyaretçilerin Hangi Cihazları Kullandığına Bakın

Ayrıca, ziyaretçilerin sitenize nasıl eriştiğini de öğrenmek istersiniz. Bunun için ihtiyacınız olan verilerin tümü Google Analytics’te bulunabilir – burada göz önüne alınması gereken en önemli şey, kaç kişi masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıyor ve kaçı akıllı telefon ve diğer mobil cihazları kullanıyor.

Örneğin, masaüstü ziyaretçileri trafiğinizin % 30’u ve gelirinizin % 80’i ise, yine de çok önemli bir demografik özellik ve gözardı edilmemelidir.

Bunları bütüncül olarak incelemek ve en değerli demografik özelliklerini belirlemek her zaman en iyisidir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Yeni Bir Web Sitesine Mi Yeni Bir Tasarıma Mı İhtiyacınız Var? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek