Logo

Yazın E-ticaret Sitenizi Nasıl Büyütürsünüz?


paylaş
Yazın E-ticaret Sitenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Sonunda yaz geldi ancak bu herkes için iyi bir şey değil. Yazın birçok e-ticaret sitesinin satış oranlarında düşüşler meydana geliyor. Ancak bu çözümü olmayan bir durum değil, yeni stratejilere odaklanmak ve kendinize biraz zaman ayırmak için bu dönemi yararlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki bunun dışında, Yazın E-ticaret Sitenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Bu yaz, büyümek için e-ticaret mağazanızı değiştirecek olan aşağıdaki taktikleri incelemek için biraz zaman ayırın:

  1. Satış verilerinizi analiz edin. Son 6 ayda satılmayan ürün grubunda envanterinizi inceleyin. Bu eşyaları satışa çıkarın ve elden çıkartın. En çok satan ürünlerinizden daha fazla envanter sipariş etmeniz gerekir. Satış verileri, envanterin daha iyi dönüştüğünün iyi bir göstergesi. Daha fazla ciro, daha fazla satış demektir.
  2. Web mağazanız için bir satış kurun. Tatilin satışlarınız üzerinde büyük etkisi vardır. Yaz boyunca düşünmek, planlamak, yeni görüntüler ve afiş oluşturmak, fiyat belirlemek ve yeterli envanter sipariş etmek için biraz zaman ayırın. Stratejik bir satışın avantajlarından yararlanacaksınız, bu yüzden gerçekten planlamak için zamanı bir kenara bırakın.
  3. Ürünlerinizi Sahibinden, Letgo ve Hepsiburada gibi büyük pazarlara listeleyin. Çok kanallı satış yapmıyorsanız, artan satış fırsatlarını kaçırıyorsunuz demektir. Tatil dönüşü hediye fikirleri için bu sitelere doğru yola çıkan çok sayıda alışveriş yapan kullanıcıyla, ihtiyaçlarının bir kısmını yakalamak ve doldurmak için konumlanırsınız. Şimdilik başlayarak, tatil alışverişinde bulunanlardan önce sizi görmek için sıralamalarınıza yardımcı olması için gereken kullanıcı oylarını toplamanıza yardımcı olur.
  4. Deponuzu yer etiketleri ile düzenleyin. Ne kadar iyi organize olursanız, sipariş toplayıcılarınızdan nakliye için hızlı bir sipariş hazırlayabilmeniz sayesinde elde edebileceğiniz daha fazla verimlilik elde edebilirsiniz. Yazılımla, fiziksel deponuzu, deponun bulunduğu yerden atayacak ve envanterleri de daha kolay yönetmenizi sağlayacak bir sistemle eşleştirebilirsiniz.
  5. Elinizden gelen şeyi otomatikleştirin. Satış işlemlerinizi manuel olarak yapmak çok zamnınızı alacaktır. Excel, satış işleminizden bazılarını gerçekleştirebilir; ancak, birisinin dikkat etmesi gereken miktarla yeteneğinizi sınırlayabilir. Otomasyon, tekrar eden süreçleri alıp zamanınızın bir kısmında tamamlamanızı sağlar. Bu, işçilerinize, yapılması gereken diğer şeyler üzerinde çalışmak için zaman kazandırır: müşteri memnuniyetini artırmak için sipariş almak ve göndermek için daha fazla zaman, böylece daha çok geri geleceksiniz, en çok satan öğeleri araştırmaya ve ayarlamanıza daha çok zaman ayırın.

Bu önerilerin bazılarını uygulamak için yazın işleriniz azaldığında biraz zaman ayırın. Artık çevrimiçi satış stratejilerinizde verimlilik kazanmak, yılın geri kalanında size yardımcı olacaktır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Yazın E-ticaret Sitenizi Nasıl Büyütürsünüz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler:

paylaş

İlgili YazılarYorumlar