Logo

Yazılım Zenginleri


paylaş
Yazılım Zenginleri

Yazılım Zenginleri kimler? Teknolojide en fazla parayı kim ve hangi projeyle kazanıyor?

bill-gates

Yazılım Zenginleri birinci sırayı Bill Gates kapmış durumda.  76 milyar dolarlık servetiyle birinciliği kimseye kaptırmayacak gibi duruyor. Microsoft'un kurucu ortağı olan Bill Gates dünyanın en güçlü insanları arasında seçildi.

imageedit_1_2274528693

Yazılım zenginleri ikinci sırada Carlos Slim bulunuyor. Carlos Slim ayrıca dünyanın en zengin ikinci insanı. Universidad Autonoma de Mexico'da inşaat mühendisliği okudu ve şimdi Telmex, America Movil, Samsung Mexico ve Grupo Carso'nun CEO'su ve başkanı olarak görev yapıyor.

jeff

Jeff Vezov 52.8 milyarlık servetiyle Yazılım Zenginleri listesinde 3. sırada yer alıyor. Amazon'un en büyük e-ticaret platformunun kurucusu, bir elektrik ve bilgisayar bilimleri mühendisliği derecesine sahip. Burada söyleyecek başka hiçbir şey bulamıyoruz Amazon'un tüm Amerika'da hatta dünyada ne kadar meşhur olduğunu düşünün yeterli.

micheal

Micheal Bloomberg 43.4 milyar dolarlık servetiyle Yazılım Zenginleri listesinde dördüncü durumda. Üniversitede elektrik mühendisliği okuduktan sonra, Bloomberg finans sektörüne dönmeye karar ve kendi şirketi olan Bloomberg LP, küresel finansal yazılım, veri ve medya organizasyonu olarak kuruldu. Bütün şirketin % 88'i kendisine ait . Ayrıca 2002'den 2013'e kadar New York belediye başkanıydı. 

charles

Yazılım Zenginleri beşinci sırada Charles Koch bulunuyor. 43 milyar doların sahibi. Charles Koch iki Yüksek Lisans derecesi aldı. MIT'den kimya ve makine mühendisliğinde ve kardeşi ile birlikte halen bir CEO görevinde bulunduğu bir kimyasal ve petrol rafineri şirketi Koch Endüstriyi kurdu.

larry

38 milyar dolarla Larry Page Yazılım Zenginleri listesinde 6. sırada. Google CEO'su büyük arama motorunu 1998'de kurdu ancak hisse oranının yalnızca % 16'sına sahip. Stanford Üniversitesi'nden bilgisayar bilimleri mühendisliği yüksek lisans derecesi ile mezun olduktan sonra Google'da yapılan tüm önemli kararlara katkıda bulunmuştur.

sergey

Sergey Brin 37.1 milyar dolarla Yazılım Zenginleri listesinde 7. sırada. Google'ın diğer kurucu ortağı Sergey Brin, Stanford'da Larry Page ile tanıştı ve iki BT uzmanı Google'ı başlattı ve milyarderler oldu

 

Etiketler: yazılım zenginleri yazılım zengini yazılımdan zengin olanlar

paylaş

İlgili YazılarYorumlar