Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yazılım Yaparak Para Kazanmak

Yazılım Yaparak Para Kazanmak

Bugün çok çeşitli mobil cihaz türleri ve yeni mobil işletim sistemi piyasaya sunulduğunda, Yazılım Yaparak Para Kazanmak her zamankinden daha karlı bir hale geliyor. Uygulamanın geliştiricisi, Windows Mobile, BlackBerry ve Apple gibi mobil işletim sistemi gibi sınırlı seçimler vardı. Ancak bugün, çok sayıda yeni mobil platformun ve bunların farklı sürümlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte; mobil uygulamalar ve Yazılım Yaparak Para Kazanmak daha kolay ve ilgi çekici bir hal aldı.

 
  • Mobil Uygulama Geliştirmek ve Yazılım Yaparak Para Kazanmak Gerçekten Karlı Mı?
Yüksek Karlı İşletme

Yazılım Yaparak Para Kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Apple App Store , Google Android Market , RIM App World, Nokia Ovi Mağazası ve benzeri gibi tüm büyük uygulama mağazaları , son birkaç yıldır milyarlarca dolar kazanç elde etmiştir. Mobil uygulamalar artık ürünlerin ve hizmetlerin reklamını yapmak ve satmak, sosyal paylaşımı teşvik etmek ve genellikle mobil kullanıcıları marka sadakati geliştirmeye ve korumaya teşvik etmek için en kolay ve en iyi yöntemlerden biri olarak ortaya çıkmıştır.

Çok az bir yatırımlar işe başlayarak milyarlar kazanabilirsiniz. Yazılım Yaparak Para Kazanmak için profesyonel bir mobil uygulama ve yazılım ajansıyla çalışmanız yeterli olacaktır. Ülkemizde Scorp gibi başarılı uygulamalar size örnek olabilir. İki genç girişimcinin sadece 20 bin TL ile işe başladığı Scorp’un günümüzdeki değeri 10 milyon dolara yaklaşmış durumda.

Mobil Uygulama Başarısının Gizli Formülü

App Store ve Google Play’de milyonlarca kez kullanıcılar tarafından indirilen binlerce popüler uygulama var.

 

Ancak aralarında çok az oyuncu, en büyük oyuncular kadar Yazılım Yaparak Para Kazanmak şansına erişiyor.  Bunun arkasındaki gerçek sebebin şirketin iç görü eksikliği ile ilgisi yok.

Örneğin Angry Birds sahibi Rovio , Android Market için uygulamanın ücretsiz bir sürümünü yayımladı. Bu sürüm aynı zamanda bir reklam çubuğu ile geldi ve bu tam olarak gerçek gelirin geldiği yerdir. Bugün şirket, uygulamanın gerçek satışlarından çok bu ilanlardan daha fazla para kazanmayı başarıyor. Yani mobil uygulama veya yazılımlarda satarak Yazılım Yaparak Para Kazanmak yerine reklam gelirleri ile bir şeyler elde etmek bazen daha mantıklı olabilir.

Elbette bir uygulamanın başarısı, uygulamanın kullandığı kişinin sayısına ve harcama süresine bağlıdır. Rovio, yıllarca uygulama geliştirme deneyimi yaşayan kurulu bir şirkettir . Geliştirici bir ekip var ve insanların oyunu sürekli severek oynamaları için saatlerce çalışıyor. Şirket düzenli uygulama güncellemeleri ile çıktı ve ayrıca, izleyicileri tarafından yoğun bir şekilde dolaştırılan güncellemelerin ücretsiz sürümlerini de serbest bıraktı. Angry Birds artık sadece bir mobil uygulama değil, artık tüm dünyadan gelen kullanıcılara sahip bir marka adı haline geldi.

Mobil Sosyal Paylaşımı Avantaja Kullanma

Yazılım Yaparak Para Kazanmak için kullanılacak en iyi yöntemlerden birisi sosyal paylaşım sitelerinden yararlanmaktır.

 

Bu, kullanıcıları, uygulamanın geliştiricisi adına çok fazla az çaba sarf ederek bilgileri çevrimiçi arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik eder. Facebook, Twitter gibi sosyal sitelerde kendinize bir kitle oluşturabilirseniz Yazılım Yaparak Para Kazanmak sizin için kolay bir hal alacaktır.

Mobil Markalar ve Taşıyıcılarla İşbirliği

Yazılım Yaparak Para Kazanmak için mobil uyuglama fikrinizi ve mobil uygulamanızın bir test versiyonunu büyük uygulama şirketlerinden birine satabilirsiniz. Bu, amaçlandığı gibi çalışırsa, kazan-kazan bir durum olabilir. Bununla birlikte, uygulama geliştirici bu durumda gelirin yalnızca bir kısmından memnun olur çünkü karın büyük bir yüzdesini ilgili mobil cihaz markasına veya taşıyıcıya kalır.

Ayrıca, bu markaların veya taşıyıcıların her biri, uygulamanın görünümü ve dokunuşu konusunda kendi şartına sahip olabilir. Bu, geliştiricinin yaratıcılığını azaltmakla sonuçlanabilir. Yine de, bu, yeni uygulama geliştiricilerin çalışmalarını sergilemesi ve uygulama pazarında fark edilmesi için iyi bir fırsattır.

Yazılım Yaparak Para Kazanmak Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Yazılım Yaparak Para Kazanmak için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazılım Yaparak Para Kazanmak yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir