Logo

Yazılım Web


paylaş
Yazılım Web

Firmalar yazılımları kullanarak birçok işini rahatlıkla halledebiliyor ve bilgilerini güvenli şekilde depolayabiliyor. Özellikle web tabanlı yazılım uygulamaları tek başına çalışan masaüstü yazılımlarına göre daha fazla avantaj sunar. Yazılım Web çalışması yaparak siz de firmanız için birçok avantajı sağlayabilirsiniz.

Web tabanlı yazılım, bir web tarayıcısı ile internet üzerinden kullandığınız bir yazılımdır. Masaüstü sistemlerindeki gibi herhangi bir kurulum CD'si veya internetten herhangi bir programı indirmeniz gerekmez. Gmail, Hotmal, Yahoo birer web tabanlı e-posta programıdır. Yazılım Web yani web tabanlı yazılımın firmanıza sağlayacağı avantajlar şunlardır.

Maliyetler azalır.

Yazılım Web kullanmanız herhangi bir masaüstü yazılıma fazla miktarda para ödeme yani sermaye ayırma zorunluluğunu ortadan kaldırır. İndirmek veya yüklemek için herhangi bir program yoktur. Web tabanlı yazılımlar küçük işletmelerin sürekli değişen ihtiyaçlarına ve durumlarına göre hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir, esnetilebilir.

Yazılım Web verimlilik avantajı sağlar

Küçük bir işletme masaüstü yazılım kullandığında sürekli sorunlarla uğraşmak zorunda kalır. Yanında bilgisayardan iyi anlayan bir yönetici veya eleman bulundurmak ekstra maliyet olarak geri döner. Ayrıca eleman bilgisayar programına mı odaklanacak yoksa gerçek işine mi? Bütün enerjisini bilgisayar programını düzeltmek için harcayabilir. Bununla birlikte yanınızda çalışan kişi büyük ihtimalle sorunu çözemez ve dışarıdan yardım etmesi için bir yazılımcı tutulur.

Bu ayrıntılar göz ardı edilir ancak sürekli kapanmak zorunda kalan bilgisayarlar, çalışanın veriminin düşmesi, ekstra yazılımcı maliyeti küçük ve orta ölçekli işletmeler için küçük miktarlar değil. Bu paraları kolay kazanmıyorsunuz. Yazılım Web yani web tabanlı yazılım yaptırarak bu sorunların hepsinden anında kurtulursunuz.

Ayrı ayrı güncelleme sorunu yoktur

Masaüstü yazılımlarda genelde her bölüm için farklı güncelleştirme yapılmak zorundadır. Bu genelde programın çalışmasında sıkıntılar çıkarır ve hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkarır. Yazılım Web çalışması ile bütün güncelleştirmeler tek merkezden yeni sürümler veya güncelleştirmeler anında yüklenir ve sizin işiniz bölünmeden olduğu gibi devam eder.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

Etiketler: web yazılımı web yazılım yazılım web

paylaş

İlgili YazılarYorumlar