Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yazılım Şirketleri

Yazılım Şirketleri

Yazılım Şirketleri denince akla Microsoft, Orackle gibi büyük şirketler geliyor. Bu tarz Yazılım Şirketleri paket program olarak ürün piyasaya sürerler.

Yazılım Şirketleri bir programı ortaya çıkarmadan önce büyük paralar harcar. Uzun süren ar-ge çalışmalarında görev alan programcılar aylarca bir programı yapabilmek için çalışırlar. Program üretmenin en iyi yanı geliştirme aşamasında fazla emek ve para harcanması gerekse de üretim ve dağıtım aşamasının çok basit olmasıdır.

Diğer bir Yazılım Şirketleri çeşidi ise danışman yazılım şirketleridir. Danışman şirketler büyük işletmelerin bir düzenleme yapmak istediklerinde şirketlerindeki değişikliğe göre yazılımlarını düzenleyen firmalardır.

Bu açığı kapatmak için danışman şirketler, ek bir servis olarak yazılım danışmanlığını da dağarcıklarına ekleyerek yelpazelerini genişletmişlerdir.

Zamanla, bu üç danışmanlık çeşidi bazen tek başlarına görülmeye başlanmıştır. Günümüzde, kimi şirket sırf yazılım danışmanlığı, kimisi sırf stratejik, kimisi de sadece vergi danışmanlığı yapabilmektedir.

İnsanlar Yazılım Şirketleri ‘nin sadece işletmelerin kendi bilgisayarları için yapıldığını veya yazılım firmalarının kendi ürünlerini sattığını düşünürler.

Bir yazılım fikriniz varsa yani bir program fikriniz bunu yazılım şirketlerinden biriyle anlaşarak ürettirebilir ve satışını siz gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım Şirketleri ile görüşerek örneğin muhasebe ile ilgili bir program geliştirebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce piyasadaki mevcut programları inceleyerek eksik yönlerini bulmanız gerekir. Muhasebecilerin gerçekten işini kolaylaştıracak bir program fikri bulabilirseniz yazılımcılar bunu hayata geçirecektir.

Yazılım Şirketleri ile anlaşıp yazılımınızı yaptırdıktan sora satış temsilcileriniz muhasebecileri dolaşarak yazılımınızı satabilir.

Muhasebe sadece bir örnekti. Bunun dışında sağlık, gıda, eğitim aklınıza gelebilecek her sektör için yazılımla program hazırlanabilir. Kendinize böylece yeni bir iş kapısı açabilirsiniz. İster kendi işletmeniz için isterseniz satmak için yazılımlar yaptırabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

VERİLERİMİZ BULUTTA NEREDE SAKLANIR?

Yazılım Şirketleri Bulutta depoladığınız şey, siber alanda dolanıyor gibi görünse de, sunucu çiftliği olarak adlandırılan alanda tutuluyor. Bunu dosyalarınızı ve milyonlarca başka insanın koruyacağı dev bir bilgisayar olarak düşünebilirsiniz. Yani, deli görünümlü bilgisayarlarla dolu büyük bir depo kadar gerçekten bir bulut değildir.

BULUT TEKNOLOJİSİ GÜVENLİ Mİ?

Bulut tabanlı yazılımda saklanan bilgiler bir kilit ve anahtar tarafından korunmaz. Yazılım Şirketleri Daha güçlü, şifreleme bir şey tarafından korunuyor. Bu tuhaf sesli terim, bulutta transit ve depolanırken bilginin güvenliğini koruyan modern bir savunmayı tanımlamak için kullanılır. Hackerlar, bir kullanıcı bulutta bir şeye eriştiğinde istediği zaman müdahale edebilir; şifreleme, yaptıklarınızı yabancılara yapış yapmadan yaparak bu olayları caydırmaya yardımcı olur.

 BULUT TABANLI YAZILIMIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Sıfır fiziksel alanı kaplamanın yanı sıra, bulut tabanlı yazılım bakım için fazla zaman gerektirmez. Bir zamanlar, kullanıcılar yazılım güncellemelerine ayak uydurmak konusunda uyanık olmalıydı. Bir güncelleme geldiğinde, kullanıcılar bilgisayara elle kurmaları gerekiyordu. Bulut tabanlı yazılım şirketleri otomatik olarak güncellenecektir. Bazen bu günlük olarak olur; büyük, zaman ve veri tüketen güncellemelere duyulan gereksinimi ortadan kaldırır.

Bulut tabanlı yazılım, indirmek için bir internet bağlantısı varsa, PC, dizüstü bilgisayar, telefon veya başka bir cihazda kullanılabilir. Bu, çok yönlülük ve kullanım kolaylığı yaratır.

BULUT TABANLI YAZILIMIN OLUMSUZ YANLARI NELERDİR?

WiFi’ye bağımlılık bulut tabanlı teknolojiler için sorun yaratabilir. Hepimiz internet kesintisine eşlik eden duyguların patlamasıyla aşina olduk. Bir kullanıcı bir İnternet kesilmesinden önce bir işi tamamlamak için gerekli bileşenleri daha önce indirmediyse, işini yenmek veya geçici olarak kökten kurmak ve en yakın WiFi’yi aramak zorunda kalacaklardır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Yazılım Şirketleri için 444 5 698 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 

Yazılım Şirketleri yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir