Logo

Yazılım Şirketi


paylaş
Yazılım Şirketi

Yazılım, bilgisayar ve akıllı telefon, tablet gibi cihazlarımıza yapmaları gereken emirleri vermek için kullanılan kod dizinleridir. İnternetin ve akıllı cihazların hayatımıza girmesiyle firmalar masaüstü yazılımları terk etmeye başlayarak bulut sistemini kullanan web tabanlı yazılımlara yöneldiler. Yazılım Şirketi ile çalışarak siz de firmanızın ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir yazılım yaptırabilirsiniz.

Web tabanlı bir uygulama, bir web sitesini ara birim veya ön uç olarak kullanan herhangi bir uygulamadır. Kullanıcılar standart bir tarayıcı kullanarak internete bağlı herhangi bir bilgisayardan uygulamaya kolayca erişebilirler. Yazılım Şirketi size bir URL ve kullanıcı adı, şifre verirler. Bu kullanıcı adı ve şifre ile firmanızın bütün bilgilerine ve yazılımınıza ulaşabilirsiniz.

Microsoft Word'u bilmeyen yoktur. Word bir masaüstü yazılımdır. Sadece bilgisayarda ve belli işletim sistemlerinde çalışamaya uygun olarak yapılmıştır. Web tabanlı yazılım ise Gmail, Hotmail hesaplarınız ve Google Dokümanlar gibi her cihazdan veya işletim sisteminden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bulut sistemine sahiptir. Yazılım Şirketi eğer işini gerçekten iyi yapıyorsa neredeyse bütün masaüstü yazılımların web tabanlı formatını yapabilirler.

Web tabanlı yazılımlar herhangi bir kurulum gerektirmediği için bilgisayarınızın belleğinin ve performansının çok iyi olması gerekmez. Böylece pahalı cihazlar almak zorunda kalmazsınız. Yazılım Şirketi sayesinde birçok konuda tasarruf sağlamış olursunuz.

Web tabanlı yazılımlara her türlü cihazdan erişim sağlayabilirsiniz. Akıllı telefonlar, tabletler, her türlü bilgisayar... Mac, Windows, Linux gibi farklı işletim sistemlerinde veya eski bir bilgisayardan bile yazılımınıza ulaşabilirsiniz. Yazılım Şirketi ile sahip olduğunuz web tabanlı yazılım ile ofis dışındayken de işlerinizle kolaylıkla ilgilenebilir, çalışanlarınızdan anında rapor ve geri bildirim alabilirsiniz.

Web tabanlı yazılımlar firmanızın ihtiyaçlarına göre oluşturulur. Büyük bir işletme ile küçük bir işlemenin ihtiyaçları aynı olmayacaktır. Bu yüzden Yazılım Şirketi ile sahip olacağınız  web tabanlı yazılım tamamen ihtiyaçlarınızı göre dizayn edilir. Maliyet de küçük işletmeler için daha uygun olacaktır.

Yazılım Şirketi Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Yazılım Şirketi Bulut ve SaaS, ofis yazılımı alanında uzun süredir kanatlı kelimeler haline geldi. Ancak bunların arkasında neler var ve bulutta çalışmanın avantajlarından nasıl yararlanabiliriz?

Her seferinde yeni bir teknoloji, yazılım ufkunda genişler ve bir sonraki büyük şey, devrimci ya da ofis çalışanın kurtarıcısı olarak sinirlendirilir.

Sadece birkaç yıl önce, "bulut" benzer bir söz verdi. Ve bunun, pazardaki kurulmuş ve ayrıntılı bir teknoloji haline gelmiş bir çözüm olduğunu inkar etmek yok.

Günümüzde Yazılım Şirketi bulut, bilgisayarlarımızla yaptığımız çalışmaların önemli bir parçasıdır.

Yazılım Şirketi Bulut bilişim, gittikçe artan sayıda yazılım ve hizmetin bulutta erişilebilir olmasıyla birlikte hızla büyüyor.

Çoğu durumda, kullanıcılar sırasıyla bulut servislerini veya SaaS'yi (Hizmet olarak Yazılım) kullandıklarının farkında bile olmayabilir.

Bu nedenle, tam olarak neyle uğraştığımızı, ikisine atıfta bulunulduğunda ve bunları kullanırken yararlanabileceğimiz şeyleri anlamak için zamanı geldi.

Öte yandan, her çözümün alternatifler arasında karar verirken farkında olmak istediğiniz potansiyel dezavantajlarla geldiğini söylemeye gerek yok.

Yani, cloud computing uygulamada nasıl çalıştığını bir göz atalım.

Bulut Ve SaaS Nedir?

Öncelikle, onlarla tartışmadan önce bu terimlerle ne ifade ettiğimizi anlamaya çalışalım:

Bulut yazılım ...

... şemsiye bir terimdir ve verilerin bilgisayarınızın sabit diskinde değil, İnternet üzerinden ya da tesisinizde bulunan bir sunucu aracılığıyla depolanması, erişilmesi ve üzerinde çalışılması anlamına gelir.

Bulut bilgi işlem hizmetlerinin bilinen bazı örnekleri Google Drive, Amazon AWS ve Microsoft Azure'dir.

Yazılım Şirketi SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) ...

... diğer taraftan, açıkça, kendi bilgisayarınıza satın alınması ve kurulması için değil, çevrimiçi olarak doğrudan abonelik yoluyla kullanılabilen bir yazılıma göndermede bulunur.

Yazılım Şirketi SaaS, yazılım servis sağlayıcısında bulunan sunucularda çalışır. Erişim genellikle bir web tarayıcısı ile sağlanır ve hizmet genellikle kullanıcı tarafından düzenli bir abonelik ücreti karşılığı ödenir.

SaaS'nın bilinen bazı örnekleri Salesforce.com, SAP ve Microsoft Office Online tarafından sağlanan yazılım uygulamalarıdır.

Ancak, Uygulamada ...

... bulut ve SaaS arasındaki bölünme bulanıklaştı, depolama sağlama ve yazılım uygulamaları genellikle bir bulut tabanlı hizmetle birleştirildi.

Bulut Bilişiminin Avantajları

Önce bulutun ve SaaS'ın sunduğu şeylere bir göz atalım.

Yazılım Şirketi daha önce de söylediğim gibi, modern işyerinde ve özel kullanımda oldukça önce bir yol bulmuşlar ve bunun için iyi nedenler var:

Büyük Esneklik

Yazılım Şirketi bulut tabanlı yazılım uygulamalarını kullanmanın en büyük avantajlarından biri sunduğu esnekliktir.

Bunun nedeni, fiziksel olarak nerede olduğunuza bakılmaksızın uygulamalara erişilebilmesidir.

Ofiste olmak zorunda bile değilsin. Yolda, evde, müşterinin binasında, hatta bir kafede olabilirsin.

Gerekli işlem gücü servis sağlayıcıların makinelerine dış kaynaklı olarak verilmektedir.

Dolayısıyla hizmeti kullanmanız gereken tek şey bilgisayarınız, bir İnternet bağlantınız ve bir web tarayıcınızdır

Gerçekten çok basit.

Ayrıca günümüzde, kişisel yeteneklerini artırmak için interneti kullanarak kullandığınız birçok uygulamayı, veri saklama alanını ve iletişim araçlarını bir araya getirmek mümkündür.

Yazılım Şirketi Masraflarından Daha Azı

Bulut bilgi işleminin diğer bir yararı, BT bakım ve kurulum giderinin çok daha az olmasıdır.

Kurulum işlemi hala koordine edilmek zorundayken, çoğu durumda, istemci tarafında yüklenecek çok az veya hiç bir şey yoktur, yükseltilecek hiçbir şey yoktur ve bakıma tabi herhangi bir düzeltme paketi bulunmamaktadır.

Bu sorunlardan hiçbiriyle uğraşmanız gerekmez. Bunların hepsi, yazılımın her zaman güncel tutulmasını ve her zaman kullanıma hazır olmasını sağlayan sağlayıcı tarafından halledilir.

Yazılım Şirketi Kendi bilgisayarınızın bakımından sorumluysanız, bu, doğrudan bir rahatlama olacaktır ve size fayda sağlayacaktır.

Ancak, bilgisayarınız BT destek ekibinizin sorumluluğundadır olsa da, yerel olarak kurulu yazılımları kullanmak yerine Cloud'da çalışmayı seçerek destek ekibini kestikleri için size teşekkür ederler.

Kolay Ölçeklenebilirlik

Yazılım Şirketi Bulut yazılımını kullanmanın diğer bir yararı, anlık ölçeklenebilirliktir.

Bulut tabanlı bir yazılımı kullanırken ek yazılım erişim noktaları eklemek çok daha kolaydır; tüm yazılımları her kullanıcı için her bilgisayarda ve cihazda yerel olarak kurmanız gerekir.

Yazılım Şirketi Bulut hizmetleri genellikle belirli makinelere veya konumlara bağlı değildir. Böylece, ek bilgisayar aygıtlarını, yeni kullanıcıları ve ek konumları kolayca ekleyebilirsiniz.

Ayrıca donanımdan tasarruf edersiniz. Bilgisayar işlemenin tamamı bulut veya Yazılım Şirketi SaaS sağlayıcının makineleri üzerinde yapıldığı için pahalı sunucular gerekmez.

Sadece bu değil, verilerinizi Bulutta tutmak, donanım depolama tesislerinden de tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Yazılım Şirketi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yazılım Şirketi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: yazılım şirket bilgisayar yazılım şirketi yazılım şirketi yazılım firması

paylaş

İlgili YazılarYorumlar