Logo

Yazılım Firmaları


paylaş
Yazılım Firmaları

Bilgisayarları belirli işlevleri yerine getirmek üzere yöneten kısacası bilgisayara ne yapacağını söyleyen kodlanmış komutlar dizisine yazılım denir. Yazılım Firmaları çeşitli amaçlar için yazılım yani program üretirler.

Microsoft gibi büyük Yazılım Firmaları paket programlar yaparak bütün dünyaya satışını gerçekleştirirler. Yazılımın üretim ve dağıtım kısmı için fazla çabaya ve paraya gerek yok. Yazılım firmaların para harcadı kısım ar-ge'dir. Bir program için aylarca ve belkide onlarca iyi yazılımcının çalışması gerekir.

Yazılım Firmaları yalnızca firmaların ihtiyacı olan yazılımları yapmazlar. Ayrıca danışmanlık da yaparlar. Danışmanlık görevi olan yazılım firmaları büyük holding veya işletmelerin herhangi bir değişiklikte yazılımlarının nasıl değişebileceğini veya yerine nasıl bir yazılım yapılabileceği hakkında danışmanlık yaparlar. Bazı firmalar danışmanlığın yanında yan ürünler de satar. Örneğin bir işletmenin muhasebe bölümünün yazılım açığı varsa danışmanlık sırasında bu tarz eksik yazılımları da satarlar.

Firmanız yoksa ama yazılım işine girmek program satmak istiyorsanız yazılım yapmayı bilmenize gerek yok. Yazılım Firmaları ile görüşerek projenizi anlatabilirsiniz. Projeniz her sektöre uygun olabilir çünkü günümüzde bütün işletmeler bilgisayar kullanıyor. Bu yazılım bir özel okul için olabilir, bir hastane için olabilir.

Diyelim ki cafeler için bir program yaptırmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken şu: Öncelikle bazı büyük cafe veya restoran işletmecisiyle görüşmelisiniz. "Nelere ihtiyaçları var, mevcut kullandıkları bir yazılım var mı, varsa eksikleri neler? " gibi sorular sormalısınız. Eksikleri öğrenerek ihtiyaçları doğrultusunda bir proje oluşturmalısınız. Fikrinizle birlikte Yazılım Firmaları ile görüşebilir ve fikrinizin hayata geçirilmesini sağlayabilirsiniz. Bundan sonra ister kendiniz isterse satış elemanlarınız yazılımınızı satabilir.

Size biraz zor gibi gelebilir ancak bunu yaparak para kazanan birçok insan var. Önemli olan gerçekten işe yarar bir yazılım geliştirmek ve kullanılacak sektörün geniş olması. Ne kadar kalabalık bir sektörü olursa satışlarınız o kadar fazla olacaktır.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle kaliteli ve uygun fiyata web yazılım, mobil uygulamalar ve web siteleri yapıyoruz. Bizimle iletişime geçerek profesyonelce hazırlanmış bir yazılım sahibi olabilirsiniz.

Yazılım Firmaları yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederiz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Yazılım Firmaları için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
Etiketler: yazılım firması yazılım firmaları yazılım firma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar