Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Yazılım Ankara

Yazılım Ankara

Web tabanlı yazılımlar son günlerde masaüstü yazılımlara göre daha çok tercih ediliyor. Bunun birçok nedeni var ama en önemlisi insanların her yerden ve her türlü cihazdan bilgilerine ulaşabilme özgürlüğü tanımasıdır. Yazılım Ankara ajansıyla çalışarak firmanızın ihtiyaçlarına özel bir web tabanlı yazılım yaptırarak, firmanızın birçok iş yükünden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Masaüstü yazılımlar belli bir donanım türüne bağımsız olarak kurulabilen kendinden bağımsız bir sistemdir. En çok bilinen örnek Microsoft Word programıdır. Program sadece Windows işletim sistemine göre yapılmıştır ve bilgisayara ayrıca kurulması gerekir.

Web tabanlı yazılım sistemleri bir kullanıcının web tarayıcısı (Safari, Chrome, Opera…) aracılığıyla teslim edilirken, aslında araç sahipleri tarafından sağlanan uzaktan donanım üzerinde çalışırlar. Bu araçlara örnek olarak Google Dokümanlar (web tabanlı bir kelime işlemci) veya Salesforce.com (web tabanlı müşteri ilişkileri yönetimi aracı) verilebilir. Yazılım Ankara ajansı ile çalışarak muhasebe, CRM gibi farklı birçok konuda web tabanlı yazılım yaptırabilirsiniz.

Web tabanlı yazılımların özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • İnternet bağlantısı gerektirir.
  • Ölçeklenebilirlik yazılım sağlayıcının barındırma altyapısı tarafından kontrol edilir. Yani firmanın ihtiyaçlarına göre büyütülüp küçültülebilir.
  • Müşteri kurulumu veya bakım gerektirmez.
  • Yazılım Ankara ajansı ile sahip olacağınız web tabanlı yazılımla hesaplamalar yazılım sağlayıcının barındırma altyapısında gerçekleştirildiğinden, modern bir web tarayıcısının ötesinde herhangi bir müşteri donanım gereksinimi yoktur.
  • Müşteri verileri yine de işlenmek üzere yüklenir ve depolama otomatik olabilir.
  • Bir hesapta oturum açmanın ötesinde bir yükleme yapılması gerekmez.
  • Bazı kullanıcıların belirli ayrıcalıklara sahip olduğu veya idari kullanıcıların kullanıcı kullanım modellerini kolayca görüntüleyebildiği bir kullanıcı veri modelini uygulamak için kolay ve doğal.
  • Lisanslar basitçe bir kullanıcının hesabının bir parçası olarak saklanır ve müşterinin herhangi bir bölümünde bakım gerektirmez.

Yazılım Ankara ajansının işi profesyonelce yapıyor olması lazım. Yazılımda oluşacak en ufak hata performansı etkileyecektir. Bunun dışında farklı sorunlara da yol açabilir. Ayrıca internette hızlıca açılması için iyi sunuculara sahip bir ajansla çalışmanız hem hız hem güvenlik açısından iyi olacaktır.

Web tabanlı yazılım geliştirme seçeneklerinizi çoğaltır. Geliştirdiğiniz dil ve işletim sisteminden, kodunuzun aldığı hizmetlere kadar, web tabanlı geliştirme, masaüstü geliştirmesinin doğası gereği yapamadığı çok çeşitli seçenekler sunar.

Yazılım Ankara Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle web tabanlı yazılım konusunda yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik yazılım ekibimizle birlikte projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Yazılım Ankara yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir