Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
wp_betawpposts Yazılarınıza Nasıl Daha İyi Başlıklar Bulabilirsiniz?

wp_betawpposts Yazılarınıza Nasıl Daha İyi Başlıklar Bulabilirsiniz?

Bir başlık, düşündüğünüzden daha önemlidir. Okuyucunun gördüğü ilk şey budur ve okumaya ikna etmeye ikna edecek şeydir. İhtiyacınız olan tıklamaları ve etkileşimi sağlayacak mükemmel başlığı nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. wp_betawpposts Yazılarınıza Nasıl Daha İyi Başlıklar Bulabilirsiniz?

Uzman Kiralayın

Öncelikle, başlığı kendiniz yazmanız gerekmiyor olabilir. Orada sizin için iş yapabilecek çok sayıda profesyonel SEO servisi var. Mükemmel bir makale veya wp_betawpposts yazısı yazmada tecrübeli uzmanlar oldukları için sizin için gerçek bir nimet olabilirler. Onlarla irtibata geçebilir ve ihtiyaç duyduğunuz şeyleri kısaca özetleyebilirsiniz. Yani, işi yapmak zorunda kalmadan istediğinizi alacaksınız. Tek eksilerini, her şey üzerinde kontrol sahibi olmak istediğinizde zor olan vizyonunuzu takip etmeleri için onlara güvenmeniz gerekir.

Yararlı çevrimiçi araçları kullanın

printcreen1

Sharethrough Analizörü , Sharon Conwell’in baskı ekranı

Orada yazdıklarınız için size yardımcı olan şeylere hayret edersiniz. Gerçekten her şey için bir araç var ve başlık yazmada da aynı şey geçerli. Başlığınızı iyice analiz etmenize, sözcük sayısına ve dilbilgisine kadar size yardımcı olacak araçlar var.

printcreen2

wp_betawpposts Yazı Başı Analizörü, Sharon Conwell’in ekran yazdırması

Bir başlığı tıklamanıza neden olan şey hakkında düşünün

Klavyeye parmağınızı bile koymadan önce, okuyucularınızın başlığına tıklamalarını sağlayacak şeyleri düşünmeniz gerekir. Okuyucu olsaydınız, daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

İyi bir başlık bulmak için iyi bir yol, sizinkine benzer makaleleri arayan bir RSS yayını kurmaktır. Okuyun ve hangi başlıkların tıklamasını istediğinizi görün.

Fotoğraf kredisi: Unsplash
Fotoğraf kredisi: Unsplash

 

Başlığınızın ne yapması gerektiği konusunda karar verin

Başlık yazmak için birkaç farklı yol vardır. Yapmanız gereken şeyi zaten denediyseniz, muhtemelen ona nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilirsiniz. İşte birkaç örnek:

wp_betawpposts Yazılarınıza Nasıl Daha İyi Başlıklar Bulabilirsiniz?

Duygusal: Bu başlıklar okuyucunun duygularına tıklama imkanı vermek için kullanır. Bazı kelimeler diğerlerinden daha duygusal olarak suçlanır ve ana metne ulaşmadan okuyucudaki duyguları uyarır. Örneğin, başlığınız ‘2. Dünya Savaşı Hakkında Bilmediğiniz Şok Eden Şeyler’ olabilir.

– Kışkırtıcı: Bu başlıklar okuyucunuzun cevaplamasını istediği bir soru sorar. Umut cevabın ‘Evet’ veya ’emin değilim, ama öğrenmek istiyorum’ olacaktır. Bu tür bir başlığa bir örnek, ‘Vergileriniz Üzerinden Çok Fazla Öder misiniz?’ Olabilir.

Nasıl Yapılır: Birçok makalenin “nasıl yapılır” tarzında yazılmasının bir nedeni var. Birisi çevrimiçi olarak konunuzu aradıysa ipucu ve tavsiye istiyorlar. Böyle bir başlığa nasıl yazı yazabilirsiniz: ‘PC’nizi Evden Para Kazanmak Nasıl Kullanılır’.

Dilinizi dikkatli seçin

Başlığınızda kullandığınız dil, birisinin tıklamayı seçip seçmediğini belirler. Meseleyi ele almak için yeterince basit olması gerekir, ancak yazınızın neden benzersiz ve farklı olduğunu söylemelisiniz.

Bu yazı yazmakta olduğunuz şeye bağlı. Büyük bir satış ilan ediyorsanız, direk olarak ve noktaya gelmeniz iyi, yani % 50 indirimdeki Ev Eşyaları!’. Okuyucuları bir şeyler denemeye teşvik etmeye çalışıyorsanız onlara avantaj sağlayın. Örneğin, ‘Şimdi sipariş edin ve ücretsiz hediye kartı alın’ yazabilirsiniz. Referansları kullanıyorsanız, başlığın içine koyun. “Bu program şimdiye kadar kullanmış olduğum en iyi araçtır”.

Başlığınız ne derse kararlı olun

Başlığınızla hangi açıyı koyarsanız yapmaya karar vermeniz gerekir. Nihai hedef, okuyucuyu tıklayıp daha fazla bilgi edinmektir. Dediğin şeyde açık sözlü değilseniz, istemeyecekler.

Öncelikle, söylediğiniz şeyde doğrudan olun. Okuyucu başlıkları tıklar ve beklediği bir şeyle ilgili olduğunu fark ederse, mutlu olamazlar. Bir çağrı mesajının olduğundan veya okuyucuyu neden tıklamasının iyi bir nedeni olduğundan emin olun. Makalenizin ana gövdesinde sunabileceği bir şey vaat etmek istersiniz.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

wp_betawpposts Yazılarınıza Nasıl Daha İyi Başlıklar Bulabilirsiniz? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

 

About Author

Medanis Destek