Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
wp_betawpposts İçin İçerik Fikirleri Üretmenin Yolları

wp_betawpposts İçin İçerik Fikirleri Üretmenin Yolları

İyi içerik fikirleri elbette, fikirlerin büyüdüğü “fikir arazisi” nden gelmez. Fakat yıllardır bu işi yapan kişiler yaratıcı ve ilgi çekici içerik fikirleri bulmak için yöntemler geliştirmiştir. wp_betawpposts İçin İçerik Fikirleri Üretmenin Yolları ile wp_betawppostsunuz için farklı fikirler bulabilirsiniz.

wp_betawpposts içerik fikirleri için kendinize uzun bir liste yapın ve sırayla bu konularda yazın. Sürekli bugün hangi konuda yazsam diyerek vakit kaybetmeyin.

1. İçeriği Her Yerde Görmeyi Deneyin

İyi bir içerik yazarı her yerde içeriği görme becerisine sahip olmalıdır.

Bir şeyler okurken, video izlerken, bir podcast dinlerken veya bir sunuma katılırken buradan nasıl bir içerik oluşturabilirim diye düşünmelisiniz.

Hemen hemen her içeriğin, kendi alanınızla doğrudan ilgili olmasa da yeni fikirlerin kaynağı olabileceğine inanabilirsiniz.

6. His filminde önemli bir sahnede, Haley Joel Osment’in oynadığı küçük çocuk, Bruce Willis’in karakterine “ölü insanlar gördüğünü” söyler. Başka bir deyişle, her zaman orada olan ancak çoğu insanın görmediği şeyleri görebilir. Siz de herhangi bir olayda başkalarının görmediği noktaları görebilirsiniz.

Başkalarının yazdığı yazılarda belki değinmedikleri veya az değindikleri önemli noktaları belirleyerek bu konuda ayrıntılı bir içerik oluşturabilirsiniz.

Bir içerik izlerken, aşağıdaki fırsatları arayın:

  1. Her şeyi sorgulayın. Ne tükettiğinizi sorgulamak genelde iyi bir şeydir. Kandırılıp kandırılmanızı önleyebilir ve öğrenmenize yardımcı olabilir. Ancak aynı zamanda birçok yeni içerik fikrini canlandırabilir. Okurken, neden böyle olduğunu sorgulayın? Yazar nasıl biliyor? Burada ne eksik kalmış? Bu soruları yazın ve daha sonra yeni içerik geliştirmek için bunları keşfedin.
  2. Soru radarını etkinleştir. Sadece kendi sorularınız değil, başkalarının soruları da harika içerik fikir kaynakları olabilir. Genellikle bir mesajın altındaki yorumlarda, diğer okuyucuların cevaplanmamış veya yanlış veya yetersiz bir şekilde cevaplanmış bazı sorularını göreceğim. Cevabı biliyorsam (ya da bunu öğrenmek için araştırma yapabilirsem), postayla ilgili yorumda bulunmak yerine kendim hakkında yazmam gereken bir şey olarak not alırım. Çoğu durumda, bir kişinin bir sorum olması durumunda birçoğunun elinde bir soru var ve bu kişilerin hepsine yönlendirilen yetkili bir yazı yazmaya son verebilirsiniz.

2. Sisi dağıtın

İçerik fikirleri üretmenin diğer bir yolu, temizleyebileceğiniz sorunlar ve yanlış anlamaları aramaktır. Yazdığınız alanlarda uzman olduysanız, kaçınılmaz olarak, konuyu tartışırken veya yazarken insanlara belli miktarda karışıklık veya kötü düşünce ile bakıyorsunuz.

Üzüldüğünüz veya öfkeli bir yorum yaptığınızdan çok, konuyu açıklığa kavuşturmak veya yanlış anlama konusundaki düşüncelerinizi not edin.

 
  • Eksik olanlar nelerdir?
  • Düşünme nerede?
  • Bu sorunun üstesinden gelmenin en iyi yolu nedir?

Aslında, bu tür gözlemlerden pozitif içerik, daha iyi bir noktaya işaret eden içerik veya daha önce hiç kimsenin olmadığı gibi sorunları belirleyebiliyor olabilirsiniz.

3. Dikkatli Olun

Yukarıdaki fikirlerin hepsi unutulmaya yüz tutan ilham kaynağı sağlıyorsa sizi hiçbir yere götürmez.

İçerik fikirlerinin sonsuz bir akışını üretmek için nihai araç, not atma alışkanlığı kazanmanızdır.

Neredeyse tüm büyük yazarlar bir çeşit defter tutuyorlar. Formu önemli değildir; her zaman erişilebilir olması ve kullanacağınız bir şey olması daha önemlidir.

El altında sürekli bir dijital cihaz bulunduğundan, Evernote’u kullanabilirsiniz. Başka bir dijital not alma uygulaması veya iyi, eski moda bir kağıt ve kalem dizüstü bilgisayarı tercih edebilirsiniz.

Önemli olan, gelecekteki bir wp_betawpposts yazısı fikrini tetikleyebilecek her şeyi atma alışkanlığınızı geliştirmeniz gerektiğidir.

Örneğin bir düşünürün veya sanatçının bir sözünü okuyabilir ve bu sözü not alabilirsiniz. İleriki günlerde yazacağınız bir yazıda bu sözü kullanabilirsiniz.

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

wp_betawpposts İçin İçerik Fikirleri Üretmenin Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek