Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Tasarımında Doğru Yazı Tipi Kullanma İpuçları

Web Tasarımında Doğru Yazı Tipi Kullanma İpuçları

Çevrimiçi ziyaretçilerinize büyük bir ilk izlenim vermek için özel web sitesi yazı tiplerini kullanabilirsiniz. Web sitenizde belirli bir tipografi kullanıldığını gördüklerinde insanların markanız hakkında bir fikri olacaktır. Tipografi yani yazı tipi, kullanıcıya markanın ne hakkında olduğunu anında gösterebilir. Bu nedenle, tipografi seçerken kullanıcılarınıza hangi mesajı iletmeye çalıştığınızı anlamak önemlidir. Tipografi, kullanıcı yüklediğinde hissettiği ve yaşadığı şey üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Web Tasarımında Doğru Yazı Tipi Kullanma İpuçları ile web sitenize uygun olan yazı tipini belirleyebilirsiniz.

Web Tasarımında Doğru Yazı Tipi Kullanma İpuçları

Criq

Bu, inanılmaz bir tipografik ile yenilikçi bir şekilde tasarlanmış bir emlak web sitesidir. Metin, klasik görünüm ve hisleri ortaya çıkaracak şekilde tasarlandı. Ana sayfada, büyük metin bannerının üzerine fare ile geldiğinizde hareketlerin arkasında bir gölge belirir. Sayfa statik ancak bu vurgulu efekt farklı bir görünüm ve his çıkarmaya yardımcı oluyor. Metne gömülü olduğundan, web sitesindeki metni yapıştırarak kopyalayamazsınız. Tasarımın en büyük dezavantajı, web sitesinin yavaşlamasına neden olan ağır elementleri kullanmasıdır.

Cirq

Banger en

Bu, çok farklı bir özelliği ortaya çıkaran farklı unsurları olan bir web sitesidir. Elle boyanmış hissi veren logodan işaretlere kadar her şey dikkatle seçilmiş. Site, sabit bir gezinme ile gelir; böylece, kaydırma yaptıktan sonra sayfanın diğer bölümlerine geçebilirsiniz. Metnin üzerine geldiğinizde, siyah arka planı tezat oluşturan kırmızıya döner ve basit ama yine de caziptir. Grafikler harika ancak performansı o kadar etkileyici değil. Giriş sayfası, hızlı yükleme sayfaları istiyorsanız oldukça büyük bir boyut olan 7.2MB’tır.

Banger en

Gece

Web sitesi çok basit, büyük ve kullanımı kolay tipografi kullanıyor. Web sitesinde, her içeriğin öne çıkmasını sağlamak için bol miktarda alan ve nefes alma odası bulunmaktadır. Minimalist düzen, mükemmel fotoğraflarla birlikte tasarımcının muhteşem çalışmasını sağlar. Bu web sitesi, bir tasarımcının portföyünü sergilemek için kullanıldığında gerçekten iyi iş çıkarırdı. Dizaynı ağırlıklı olarak sanatçının çalışmalarına odaklanacak şekilde tasarlanmıştır ve bir portföy web sitesi için en önemli olan şeydir.

Noctural

Vintage Hope

Gördüğünüz her şeyden mutlu ve heyecanlı bir şekilde ulaştığınız ve hissettiğiniz web sitelerinden biri. Tasarımın organizasyonun ne anlama geldiğini açıkça yansıtan çok olumlu bir bakış açısı var. Tipografyayı da çok seviyoruz. Logo elle boyanmış hissi veriyor ve ana menünün merkezinde güzel görünüyor. Bu tasarımı cesur, heyecan verici ve etkileyici olarak adlandırabilirsiniz. Kullanıcılar web sitenize geldiğinde hayır kurumları veya umut, heyecan ve pozitif duygular uyandırmak istediğiniz bir markayı göz önünde bulundurmaya değer. Bu, tipografinin kullanıcı etkileşimi üzerinde ne kadar güçlü olabileceği konusunda gerçek bir örnek.

Vintage Hope

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
Web Tasarımında Doğru Yazı Tipi Kullanma İpuçları için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Web Tasarımında Doğru Yazı Tipi Kullanma İpuçları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek