Logo

Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir?


paylaş
Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir?

Web siteleri dijital broşürlerden pazarlama platformlarına dönüşmüştür. Bu yüzden profesyonel bir web tasarım şirketi ile çalışmalısınız. Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir? sorusu bu yüzden önemli bir yere sahip.

 

Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir?

En İyi Web Tasarım Şirketini Seçmek İçin İpuçları

İşletmeniz için yeni bir web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, önünüzde çok sayıda önemli seçeneğiniz var. Seçtiğiniz şirket, markanızın çevrimiçi yüzünü şekillendirmekten sorumlu olacak.

İnsanlar web sitenizi bulduklarında, çoğu durumda işletmenizle ilk kez karşılaşırlar. İlk izlenimler her şeydir ve web siteniz potansiyel müşterilerin sizi nasıl gördüğünü şekillendirmeye yardımcı olacaktır. Siteniz, hizmetlerinizi isteyip istemediğinize karar verdiklerinde, düşünce süreçlerinde de önemli bir rol oynayacaktır.

Bu sebeplerden dolayı, Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir? sorusu ile diğerlerinin yanı sıra bir web sitesi tasarımcısı seçmek, hafife almanız gereken bir görev değildir. Olası en iyi web tasarımı şirketi aramanız için dikkate alınması gereken önemli ögeler aşağıda belirtilmiştir:

WEB TASARIM AJANSINIZ İNTERNETTE İLK SIRALARDA OLMALI

Potansiyel bir adayı değerlendirirken, onları çevrimiçi olarak bulmak ne kadar kolay (veya değil) düşünün. Web tasarımcınızı bulmak için internetin en karanlık girintilerini araştırmanız gerekmemelidir. Bunun temel nedeni, sizin web sitenizin de arama motorlarında üst sıralarda olması gerektiğidir. Kendi web siteleri üstlerdeyse sizin web sitenizi de üst sıralara çıkarabilirler. Kendileri için bile yapamıyorlarsa, onlara güvenemezsiniz!

Ayrıca, tasarım şirketinin olumlu eleştirilerini çok fazla zorluk çekmeden bulabilmelisiniz. Online görünürlük, yalnızca olumlu bir ışık parlarsa değerlidir ve kiraladığınız şirket kendisi için bunu başarabilir.

BUGÜNE KADAR HANGİ İŞLERİ TAMAMLAMIŞLAR?

Bir şirketin sicili sadece ne kadar süredir iş yaptıklarını gösteren bir hesap değildir. Sahip oldukları deneyim kesinlikle değerlidir ve onu dikkate almalısınız, ancak bu deneyimin işletmenizle ne kadar alakalı olduğu daha kritiktir.

Önceki müşterilerden alınan referanslara ve vaka analizlerine bakarak, şirketin uzmanlığının nerede olduğunu görebilirsiniz. Belirli endüstrinizi ne kadar iyi anladıklarını da bir fikir edinebilirsiniz. Sizinkine benzer ihtiyaçlarla müşterilere çözümler ürettiklerini görürseniz, uygun bir adaya bakıyor olabilirsiniz.

 

WEB TASARIMCISI İLE ŞAHSEN TANIŞABİLİR MİSİNİZ?

Bir şirketin bulunduğu konumdan dolayı asla kaliteli çalışmaları feda etmemelidir. Aynı zamanda, yerel bir varlığı olan saygın bir tasarım şirketi seçme avantajları vardır. Yeni başlayanlar için, coğrafi olarak yakın olmanız size yüz yüze kolayca görüşmenizi ve web sitenizin kaderini emanet ettiğiniz insanlarla daha yakından tanışabilmenizi sağlar.

Bunun ötesinde, müşterilerinize yerel ölçekte stratejinizin bir parçası olarak hitap etmeye çalışıyorsanız, bir avantaj sağlayabilirler. Yakındaki varlığı olan bir web tasarım şirketi, yerel kültür ve üslup tercihleri ​​de dahil olmak üzere bölgede sağlam bir anlayışa sahip olacaktır.

WEB TASARIM AJANSINIZ PAZARLAMA BİLGİSİNE SAHİP Mİ?

Web tasarımcınızın sitenizin pazarlama özelliklerinde önemli bir rol oynamadığını varsaymak büyük bir yanlış olacaktır. Sonuçta, ziyaretçilerin web sitenizi görüntülemeleri, ilk bakışta önemlidir. Web tasarımcısı potansiyel müşterileri çirkin veya etkisiz tasarımlarla uzak tutmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Web tasarım şirketinizden en iyi şekilde faydalanabilmek için, temel stratejinizle hangi yöne gitmeyi planladığınız konusunda bilgilendirmeniz gerekir.

Kapak tarafında, yaptıklarını onlarla paylaşarak, yaptıkları değerli katkıları olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca planınızın gereklilikleriyle çalışabilecek durumda olup olmadıklarına karar verebilirsiniz. Yeterli pazarlama bilgisine sahip olmayan bir web tasarımı şirketi kiralama, ilerlemenizi şiddetle sınırlayabilecek bir harekettir. Onu riske atmayın! Devam etmeden önce ne yaptıklarını bildiklerinden emin olun.

HARİKA WEB TASARIM İYİ SEO BİLGİSİNE BAĞLIDIR

Çekici bir web sitesi, markanızı sergilemek için etkili bir yoldur, ancak bir SEO stratejisi olmadan, çok az kişi bunu görür. Özel olarak tasarlanmış bir site pahalı bir şirkettir ve SEO bilgisine sahip bir web tasarım şirketini kiralamayı başarırsanız SEO öğelerini daha sonra dahil etmek için daha fazla harcama yapmaya son verebilirsiniz. Daha da kötüsü, iki farklı şirketi işe almak ve bir iş olabilir için iki ayrı fatura ödemekten sıkışabilirsiniz. Kullandığınız web tasarımcısı SEO bilgisine sahipse, siteyi ziyaretçiler için cazip ve arama motorları için optimize edilmiş bir şekilde bir araya getirebilir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Etiketler: web tasarım web tasarım ajansı nasıl seçilir

paylaş

İlgili YazılarYorumlar