Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Alan Adı Nasıl Alınır?

Alan Adı Nasıl Alınır?

Web site sayısının arttığı şu günlerde artık bir alan adı bulmak değil aynı zaman istediğiniz alan adını istediğiniz fiyata elde etmek de her geçen gün daha da zorlaşıyor. İşinizi veya kişisel markanızı temsil etmek için iyi bir alan adına sahip olduğunuzu bilmek paha biçilmez, ancak sahip olmak için bütün paranızı vermenize gerek yok. Alan Adı Nasıl Alınır?

İşiniz veya markanız için en iyi alan adını seçtiğinizden emin olmak için işe koyulun. İşletmenize veya markanıza tam olarak uyan isimlere erişilemeyebilir, bu nedenle müşterilerinizin tanıyabileceği benzer bir isim bulmak için çalışmak, size bir servete mal olmayacaktır. Ancak, bu işiniz için bir yatırım, bu nedenle yapılması gereken bazı istisnalar var. Diğer her seçeneği denediniz ve alan adınızı almada hala sorun yaşıyorsanız,  yardımcı olması için bu fikir listesini kullanın.

Alan Adı Nasıl Alınır?

Alan Adı Nasıl Alınır? : Alan adı sahibiyle doğrudan görüşün

Mümkün olduğunca kaynağa mümkün olduğunca yaklaşmak, en iyi fiyatı elde etmenize yardımcı olacaktır. Doğrudan istediğiniz bir alan adının sahibiyle iletişime geçin ve kendiniz adına almak için onlarla çalışmayı deneyin. Bu, aracı adam ücretlerini düşürecek ve bir dağıtım şirketi satış sahasındaki güçlüklerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bu alan adının sahibinin sizin gibi bir işadamı / kadının olduğunu unutmayın. Bu nedenle, alan adlarındaki değeri fark eder ve ismin size satılmasında fayda sağlayacakları konusunda güvence almak isterler. Etki alanı adının satılmasının, genel olarak olumlu bir etkileşim şansınızı artırmak için sahibine faydalı olacağına dair bir adım atın.

Alan Adı Nasıl Alınır? : Satıcınızla pazarlık yapın

İlk öneriyle devam edersek, fiyatı makul bir seviyeye indirmek için satıcıyla etkili bir şekilde müzakere ederseniz, adınızı bütçeniz dahilinde almanıza yardımcı olur. Çalışmak için farklı açılar arayın. Belki satıcınız gerçekten yüksek bir fiyatla alan adını satmaya hazır ancak aylık ücreti düşürmeye ya da bir ücret ödemeden isme tam haklar vermek istiyor olabilir. Satıcınız için nelerin önemli olduğunu öğrenin ve bu konuda pazarlık yapın.

Alan Adı Nasıl Alınır? : Kendi seçeneklerine göre kiralamayı düşünün

Alan adı adil satın alma, herhangi bir iş için büyük bir yatırımdır. Çoğu satıcı bunu anlıyor, ancak ismini bir kerede satmayı tercih ediyor. Belki kendi adına kiralamak için pazarlık yapabilir ve borcunuz dışında tutarken satıcılarınızı memnun edecek bir ödeme planı hazırlayın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

About Author

Medanis Destek