Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Yeni bir iş kurduysanız veya çeşitli sebeplerle yeni bir web sitesine ihtiyacınız varsa bazen nereden başlamanız ve ne yapmanız gerektiği konusunda aklınız karışabilir. Web tasarımını her ne kadar başkası yapacak olsa da sizin en azından belirli bir plan dahilinde ajansa gitmeniz web sitenizden en iyi verimi almanızı sağlar. Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? diyen birçok kişi hiç düşünmeden bir ajans kiralar bir web sitesi tasarlatır.

Ancak sonuç birkaç ay sonra ortaya çıkar Google’da sıralamaya giremezsiniz, web sitenize neden kimsenin gelmediğini merak edersiniz veya gelen ziyaretçilerin olmasına rağmen neden iş telefonunuzun bir türlü çalmadığını düşünürsünüz.

Bunun gibi sorunlar yaşamamak için web tasarım ajansı kiralamadan önce hedeflerinizi, web sitenizle tam olarak ne yapmak istediğinizi belirleyip ajanstan buna göre bir çalışma istemelisiniz.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Bir İş Web Sitesinin Amacı Bir Şey Satmaktır.

Her işletmenin müşterilere sattığı bir ürün veya hizmet vardır. İyi bir web sitesi, bir ziyaretçiyi (veya olası bir müşteriyi) sizinle iletişim kurmak için harekete geçirmelidir. Sonra bu ziyaretçi bir müşteri olarak sizi arar ve sizden hizmet satın alır. Kötü bir web sitesi, bir müşteri için büyük bir kaçış nedeni olabilir. Darmadağınık veya eski görünen bir web sitesi, işletmenizin itibarını kaybettirebilir, modern dijital eğilimlerle iletişim kurmaz gibi görünebilir ve kullanıcıları kötü bir deneyimle sinirlendirir.

Unutmayın herkes biraz uğraşarak bir web sitesi tasarlayabilir. Bunun için ücretsiz şablonlar bile var ancak bir iş web sitesinin temel amacı hizmet veya ürününüzü insanlara satabilmektir. İşte bu da profesyonellik ister.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Müşteriler Bir Web Sitesinden Ne Bekliyor?

Kolay Kullanım ve Gezinme: Temiz ve kolay gezinen web siteleri çok popülerdir çünkü kullanıcılar bir sitede kolayca bulma olanağı sunar. İnsanlar ne aradıklarını biliyorlar. Eğer bulamazlarsa satın almayacaklar. Kullanıcıların trafik ve kalıpları incelenmeli ve bulgulara dayanarak düzeltmeler yapılmalıdır. Çoğu web sitesi tasarım şirketi, site trafiği trendlerini izlemek için sundukları bakım paketlerine ve hizmetlerine sahiptir. Web sitesi bakımı için şu anda ödeme yapıyorsanız ve bu hizmeti kullanmadıysanız, bir değişiklik yapmanız gerekir.

Şirketinizin Sunduğu Ürünler: Bazı işletmeler potansiyel müşterilere sundukları konusunda çok belirsizdir. İnsanların sizinle iletişime geçmeye teşvik edilmesi için ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında yeterli bilgi vermeniz gerekir. Bir kişi, şirketinizin yaptığı işlemi bilmiyorsa, paralarını başka yerlerde harcamaya büyük olasılıkla sahipsiniz.

İncelemeler: İyi bir gözden geçirme ya da referans, asla kötü bir şey değildir. Çoğu işletme onları kullanıyor çünkü çalışıyorlar. Bir ürün satın almadan önce incelemeleri kaç kez okudunuz? Çoğu kişi bunu yapıyor. Bu ayrıca işletmelerin müşteri hizmetleri ve kalitesiyle kontrol altında tutulmasını sağlar. İstediğiniz son şey, web sitenizde çok sayıda kötü değerlendirme olmasıdır.

Harika Mobil Tasarım: Sadece hoşa gider ve masaüstünde iyi işlev gören bir web sitesi oluşturmayın. Akıllı telefonlardan gelen tüketici web trafiğinin %56’sı ile bir işletmenin güçlü bir mobil varlığına ihtiyacı var. Var olmayan veya tıkanmış bir mobil web sitesi de Google’ın arama sonuçlarınızı cezalandırmasına neden olacaktır. SEO işletmeler için çok büyük ve sizi çevrimiçi bulan müşterilerin şansına zarar vermek istemiyor.

Tanıdıkları Bir Düzendir: Tekerleği yeniden icat etmeye çalışan bir tasarım ile çok fazla meydan okumayın. Dikkat çekmek için aşırı farklı tasarımlar denemeye gerek yok. Müşterilerinizle tanışacak basit bir düzen kullanın. Bu, web sitenizin dönüşüm oranına yardımcı olacaktır. İnsanlar ihtiyaç duyduklarını bulabilecek ve görevleri tamamlayabilecek.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kimi Kiralamalısınız?

Bir web sitesi oluşturulması için birçok seçenek var. “Ücretsiz” seçeneklerin sizi kandırmasına izin vermeyin. Bir web sitesi oluştururken her zaman bazı maliyetler olacaktır. Şablon siteleri de bu günlerde çok popüler ancak seçeneklerinizi sınırlıyorlar ve web siteniz diğerleri gibi olacak.

Kaliteli bir site oluşturmak zaman alır ve bir maliyeti vardır. Sanki düğün günü bir düğün fotoğrafçısı seçmek gibi bir şey. Fotoğraf çekebilecek bir profesyonel fotoğraf makinesine sahip bir arkadaşınız olduğunda ne yaparsınız? Evet, düğün gününüz ve iyi bir düğün fotoğrafı için sanatsal bir şeylerin olmasını istersiniz. Düğün gününüzün mümkün olan en yüksek kalitede ele alındığına dair güvence istemek için bir profesyonel kiralarsınız arkadaşınızdan rica etmezsiniz. Aynısı web sitesi tasarımı için de geçerli. İyi bir web sitesi oluşturmak için bir sanat var.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Bir web tasarımcısına Sorulması Gereken Önemli Sorular.

 

Web sitem hızlı olacak mı? Site hızı son derece önemlidir. Hemen çıkma oranının en yüksek nedeni budur. Web sitesi tamamlandıktan sonra onların sizin için bir hız testi yapmalarını sağlayın. Siteniz 2 saniye veya daha kısa bir sürede yüklenmelidir. Site hızında sorun yaşayan kullanıcıların %79’u bu web sitesine dönmeyecek.

Sitem mobil uyumlu olacak mı? Google, duyarlı web sitelerini çok seviyor ve böylece web tasarımcınız da bunu yapmalıdır. Duyarlı bir site her ekran için yeniden boyutlandırır. Masaüstü, tablet veya telefon olsun, duyarlı bir web sitesi, her platformda hoş görünmesi için kendisini yeniden boyutlandıracaktır.

Tasarımım modern bir tasarım olacak mı? Tasarımcınız dijital trendlere ayak uydurmalıdır ve size işinizi olumlu yönde temsil eden bir site tasarımı sunmalıdırAçık bilgi, ilginç grafikler / fotoğraflar ve bilgilendirici videonun kullanımı, web sitesi içeriği için mükemmel seçeneklerdir. Kullanıcı için tüm içerik düzenlenmeli ve yönlendirilmelidir. İyi bir web sitesinin gezilmesi kolaydır ve göze çarpmaktadır.

 Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız. Şirket Web Sitesi Nasıl Olmalı? daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Web sitenizin nasıl olması gerektiğiyle ilgili 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilir ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. 

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek