Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Yapımı

Web Sitesi Yapımı

Küçük veya büyük bir işletme olarak isteyeceğiniz son şey web sitenizin barınma sorunlarına zaman ve para harcamak olacaktır. Web Sitesi Yapımı sırasında müşteriler genelde tasarıma ve görünüme odaklandıkları için barındırma konusunu pek düşünmezler ve web sitesini teslim aldıktan sonra barındırma konusunun sorun olabileceğini fark ederler.

Barındırma Hizmeti

Peki, Web Sitesi Yapımı sırasında duyacağınız  barındırma hizmeti nedir? Muhtemelen “birçok kere yönetilen” ibaresine rastlamış veya araştırma yaparken sağlayıcıların web sitelerini barındırmada sunduğu görmüşsünüzdür. Bu makalede, Web Sitesi Yapımı aşamasında yönetilen barındırma hizmetlerinin gerçek yararlarını ve küçük işletmelerde yardımcı olup olmayacağını öğrenmek için biraz ayrıntıya geçeceğiz.

En basit ifadeyle, Web Sitesi Yapımı barındırma hizmeti, barındırma sağlayıcısının tüm sunucu ile ilgili sorunları halletmesi demektir. Donanımı yalnızca ana bilgisayardan kiralamakla kalmaz, aynı zamanda yönetmek için de onlara ödeme yaparsınız. Yeni bir araba satın alırken ücretsiz yağ değişiklikleri ve bakım ile tam bir garanti almak gibi diyebiliriz.

Web Sitesi Yapımı yönetilmeyen barındırma hizmetinde sunucu barındırma sağlayıcısından kira ve tüm servis ve bakım görevlerinden sadece siz sorumlu olursunuz. Anlaşmanın yapısına bağlı olarak – bazı temel sunucu bakımı sağlanır, ancak sunucuların gündüz çalışması da dahil olmak üzere çoğu sorunla uğraşmak da dahil olmak üzere, kendi başınıza yönetilen barındırma olarak adlandırılan orta yer var. eller.

 

YÖNETİLEN BARINDIRMANIN TEKNİK FAYDALARI

Sunucu İzleme

Sunucu denetimi, kuruluşunuz için çok önemlidir. Herhangi bir düzensizlik veya potansiyel başarısızlık aramak için sunucuları sürekli olarak tarayan bir süreçtir. Sistem yöneticileri, bu tür hataları belirlemek için sunucuları sürekli olarak izleyerek büyük sorun haline gelmeden onlarla ilgilenebilirler.

Burada temel ilke, deyişle, “önleme iyileşmeden iyidir” dir. Web Sitesi Yapımı Yönetilen Barındırma’da tutarlı, ayrıntılı dikkat sistemi yöneticileri, sürekli izleme sunucularında sağlamak, kendinize ve müşterilerinize sunmak istediğiniz iyi sunucu çalışma süresini ve ağ kullanılabilirliğini garantilemek için uzun bir yol kat etmektedir.

Sunucu denetimi kendi kendini yönetmek imkansız değildir, ancak belirli beceri setleri, zaman ve para talep eder.

Güvenlik

Web Sitesi Yapımı sunucu güvenliği, herhangi bir işletme için büyük öncelik taşır. Sunucu güvenliği şemsiyesi altında çeşitli güvenlik yönlerini kapsar:

  • Güvenlik denetimlerini yürütmek
  • Spam filtreleme
  • Virüs taraması
  • Yazılım güvenlik duvarı yapılandırması
  • Işletim sistemi güncellemeleri

Web Sitesi Yapımı Hosting sağlayıcıları çeşitli araçlar ile donatılmıştır ve sunucu güvenliği ile ilgili sorunlarla uğraşan tonluk bir tecrübeye sahiptir. Sunucunun saldırıya uğramasını önlemek için düzeltebilecekleri güvenlik açıklarını bulmak için işletim sistemini ve çekirdek uygulamayı sürekli tararlar.

Yönetilen Depolama Alanı

Bir şirketin depolama gereksinimleri zaman zaman değişebilir ve değişecektir. Bir organizasyon tarafından ihtiyaç duyulan alan miktarı birkaç yıldan hatta aylar öncesine kadar ihtiyaç duyacağı için aynı olmayabilir. Dengeye kavuşturulması için, belirli teknik beceriler ve doğru bir dikkat vermek için devam eden bir taahhüt ve uygunluk gerekmektedir. Web Sitesi Yapımı Yönetilen depolama, bir şirketin depolama ihtiyaçlarını yönetilen bir servis sağlayıcıya dış kaynaklı olarak vermek demektir. Bu, şirket için faydalıdır çünkü depolama hizmetleri satın alma ve yönetme ile ilgili maliyetleri azaltmalarına yardımcı olur.

Yönetilen Veritabanı

Bu, Web Sitesi Yapımı Yönetilen Depolama Alanı ile aynı çizgide ancak deneyimli bir Veritabanı Yöneticisinin becerilerini ve uzmanlığını, daha genelleştirilmiş sistem yöneticileri yerine çağırıyor. İhtiyaç ve gereksinimlerinizi karşılamak için en iyi veritabanı sistemini tasarlamak için bir yazılım ve servis danışmanı görevi görür.

Yedeklemeler

Kaybedilen veriler bir şirket için çok pahalı olabilir. Bu nedenle, verilerinizi düzenli olarak yedekleyen, güvenliğini koruyan ve bütünlüğünü koruyan bir işleme sahip olmak çok önemlidir. Araştırmalar, küçük işletmelerin insan yapımı veya doğal afet sonrasında verilerin% 50’sinden fazlasını kaybedebildiğini gösteriyor. Web Sitesi Yapımı Yönetilen hizmetler sayesinde, bir işletme sahibi olarak, barındırma sağlayıcınızın bu tür senaryolarla baş edebilecek süreç ve prosedürlere sahip olduğundan verilerinizin güvenli olduğunu ve yedeklendiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Yönetilen barındırmanın teknik avantajlarından bazılarına baktık, iş avantajlarından bazılarına göz atalım.

YÖNETİLEN BARINDIRMANIN İŞ FAYDALARI

İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Özelleştirilmiş Hizmet

Her şirketin farklı ihtiyaçları vardır ve iyi yönetilen barındırma çözümleri, kişisel gereksinimlerinizi karşılamak için hepsinden önemlisi bir ötesine geçmektedir. İhtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir çözüm elde edebilirsiniz. Bu iyi çünkü Web Sitesi Yapımı hizmet sunucularınızla, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak ihtiyaçlarınıza en uygun hizmeti ve sizin için en kritik olan hizmeti seçmek üzere pazarlık yapabilirsiniz.

Azalan İşletme Maliyetleri

Küçük bir işletme sahibi zaten yönetmek için çok masrafa sahiptir. Şirket içi sistem yöneticileri ve sunucu ve veritabanı yönetimini üstlenmek için bir personel işe almak, şirket için ek bir masraf. Halihazırda zaten herhangi bir sunucu ile ilgili sorunları idare edebilecek deneyime ve beceriye sahip insanlarla donatılmış bir barındırma ortaklığı kiralamak daha mali açıdan uygundur.

Zamandan ve paradan tasarruf edin

İş dünyasında zaman para demektir. Küçük bir işletme sahibi olarak, sunucuları yönetmek için harcadığınız zamanı ve sunucuları yöneten kişileri yönetmenin zamanı, onun yerine temel işinize konsantre olmak için daha iyi kullanılabilir. Günde sadece 24 saat var ve sunucu yönetimi gibi görevlere odaklanarak çok fazla zaman harcamak çok kolay. Her şey düzgün çalışıyorsa, en iyi ihtimalle doğrudur; kriz zamanlarında inkar edilemez olur. İşletmenizi büyütmeye ve büyük resme bakmaya odaklanmanız gerekir.

Sonuç

Şu bir gerçek ki teknoloji kusursuz değil ve kullandığımız tüm teknolojik ürünler bize sorun çıkarabilir. Burada saydığımız sorunların bazıları başınıza büyük ihtimalle gelebilir. Bu yüzden Web Sitesi Yapımı ajansınızla hosting konusunu ayrıntılı olarak konuşmalısınız. Hosting firmanızı gerçekten kaliteli olanların arasından seçmelisiniz.

Bu makalede, Yönetilen Barındırma hizmetlerinin sunabileceği ve size, şirketinize ve müşterilerinize nasıl faydalı olabileceği konusunda daha iyi bir anlayışa sahip olduğunuz umuyoruz. En azından, mevcut durumunuzu gözden geçirmenize ve neyi keşfetmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Web Sitesi Yapımı Yönetilen Barındırma konusunda size yardımcı olabilir.

Bazen, sunucu yönetimi gibi bir görevi dışa aktarmanın ve uzmanların işinize yardımcı olması için uzmanların görev yapmasına izin vermek sadece daha iyi bir uygulama olduğunun farkına vereceğinizden eminim.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Sitesi Yapımı çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Sitesi Yapımı  çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Sitesi Yapımı yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir