Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Kurulumu

Web Sitesi Kurulumu

Araştırmalar,  daha küçük işletmelerin genel olarak İnternet varlığının getirisini en üst düzeye çıkaramadıklarını gösteriyor. Web Sitesi Kurulumu özellikle küçük işletmelerin bir lüks olarak gördükleri bir çalışma olarak algılanıyor.

Bunu, duymak bazılarını hayal kırıklığına uğratabilir, ancak teknolojinin bu kadar gelişmesine rağmen hala ülkemizde işletmelerin yarısından fazlasının Web Sitesi Kurulumu çalışması yok.

Peki neden bu kadar çok insan Web Sitesi Kurulumu avantajlarını kaçırıyor?

Bilgisayar ve iletişim teknolojisi karmaşıktır ve genel halk için biraz belirsizdir. Web Sitesi Kurulumu, bir dağıtımın nasıl optimize edileceğini bulmak için çoğu kişi haftasonlarını harcamak istemez ve diğerleri de, sadece bunu gerekli görmez.

Yakın tarihli bir çalışmada  küçük işletmelerin çevrimiçi olmasının yararları konusunda yapılan araştırmayla:

Küresel Küçük İşletmelerin Perspektifleri – adlı kitap, biraz ışık tutmasına yardımcı oldu. Çalışma, geçen başında (Mayıs sonlarında Haziran ayı başında) gerçekleştirildi ve 1 ila 49 çalışanla 1.050 girişimin yanıtlarını ölçtü. Demografi şu şekildeydi: Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Türkiye, Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık’tan 150 kişi. Katılımcıların tamamı ticari sektöre aitti (yani eğitim, devlet, askeri veya kar amacı gütmeyen) ve bir çeşit çevrimiçi varlığı olması gerekiyordu (bir web sitesi, sosyal medya hesabı, e-ticaret sitesi, yerel inceleme sitesi veya wp_betawpposts).

 

Nihai olarak keşfedilen önemli bir ilgi vardı. Oldukça ilginç olduğu ortaya çıktı. Çoğu, çekici bir Web Sitesi Kurulumu çalışmasının önemini anlarken çoğu kişi bunun yerine sosyal medyayı seçti.

En önemli konu, çoğu bilişim personeline sahip olmayan küçük işletmelerin, bir Web Sitesi Kurulumu varlığını barındırmak için bir sosyal medya kullanmanın kendilerinin yapmasından daha kolay olduğunu düşünüyordu. Peki neden? Öncelikle, bu siteler basitçe doldurulması gereken basit bir şablon sunduğundan. Amazon.com,  Etsy,  Shopify veya  eBay  gibi e- ticaretle uğraşanlar arasında (internet üzerinden şeyler satan) siteler çevrimiçi alışveriş yapmak için her  şeyden önce iyi bir yer gibi görünüyordu .

 Ne yazık ki, böyle bir yönü seçenlerin, webde kendi tanımlanmış bir alana sahip olmanın gerçek değerini kaçırabileceği düşünülmektedir.

Bir değeri  bir küçük işletmeler için sosyal medyanın etkisinin  çok daha önemli olduğunun sanılmasıdır. Yalnızca kendi ana sayfasının temelini oluşturmaz, aynı zamanda birinin Facebook’u veya diğer sosyal medya sitelerini göstermek için kullanılabilir. Hatta markalı e-postalar için kullanılabilir – “gerçek” işletmeler için bir damgalama.

Birçok katılımcının kendi Web Sitesi Kurulumu oluşturmadan önce, azınlıkların çoğunluğu, en büyük engelleyicilerinin teknik bilgi eksikliği olacağını düşünüyorlar. Bahsedilen diğer bazı engeller arasında maliyet, destek, zaman ve güvenlik yatırımları yer alıyordu. Projenin tamamlanması üzerine, endişeler Web bakım ve içerik kaynakları haline geldi.

Çoğu kişi, bugünün pazarında kaç tane uygun  fiyatlı  ve  etkili çözüm bulunabileceğini bilmiyor gibi görünüyor.

Web Sitesi Kurulumu Çevrimiçi Avantajlar:

  • Kendinizi rakiplerden ayırt etmek için harika bir yol, çevrimiçi müşterilerle büyük ilişkilere ve desteğe devam etmenin yollarını bulmaktır. Onlara değer verdiğinizi ve takdir edildiğini bildirin.
  • Siz ürününüzün uzmanısınız. Ve hatta çevrimiçi, özel tercih yerel iş vermek olacaktır.İnsanlara gerçekten ne kadar uygun olduğunuzu hatırlatma fırsatını kaçırmayın.
  • Web Sitesi Kurulumu çevrimiçi varlığınızın olabildiğince uzak olduğundan emin olun. Yine, ne yaptığınızı gerçekten bildiğinize benzeyen maliyet-etkin yollar vardır. Kurulmuş görünmek, baştan beri sizi birbirinden ayırır.
  • Web Sitesi Kurulumu çevrimiçi varlığınızı ciddiye alırsanız, “bigs” ile rekabet edebilmek için daha iyi bir yol yoktur. Aslında, daha büyük rakiplerin hacimlerinden bir parça almak tamamen mümkündür.
Güvenilirlik
 
Her işletmenin kendi işlerini tanıtmak için Web Sitesi Kurulumu kullanması gerekmiyor; ancak sizinle iş yapmayı düşündükleri insanlar, genellikle iyi hizmet veya ürün teklifleri ile sürdürülebilir bir işte olduğunuzda bir düzeyde bir rahatlık kazanmak için web’de sizi kontrol edecektir. Diğer işletmeler, iyi bir web sitesine sahip olmanın, iyi bir insanı cezbetmek için çok önemli olduğunu ve çoğu başvuranın bir röportaja başlamadan önce web sitenizi kontrol edeceğini bulmuştur.
 
İşletmenizi Teşvik Edin
 
İşletmenizi çevrimiçi tanıtmak, bir web siteniz olması için harika bir neden. Yüksek rekabet seviyesi ile bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. İzleyicileri geri getirmenin sadece web sitesi trafiğini oluşturmak için değil, o trafiği iş sonuçlarına dönüştürmek için planlı bir yaklaşıma ihtiyacınız var.
 
7/24 Kullanılabilirlik
 
Bir Web Sitesi Kurulumu, insan personeli ile uygulamak için çok pahalı olabilecek, her gün 24 saat müşteri hizmetini sağlayabilir. Bu, müşterilerin her zaman satın alması için zemin açık tutmak gibidir.
 
Geliştirilmiş Müşteri Hizmeti
 
Anında tatmin isteyen bir toplumda; teknoloji meraklısı müşteriler, bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle konuşmaya gerek kalmadan çevrimiçi olarak müşteri hizmetleri görevlerini tamamlama olanağına önem verir. Fatura geçmişlerini gözden geçirme veya şifreleri sıfırlama gibi sıradan (ancak önemli) görevlerden, arka uç sistemlerinize bağlanan bir Web Sitesi Kurulumu, müşterilerinize sunabileceğiniz hizmet düzeyini artırabilir.
 
Daha Az Personel Gereklidir
 
Kendi servis yeteneklerini Web Sitesi Kurulumu ekleyerek, çağrı merkezinizdeki, satış ekibinizdeki ve müşteri hizmetleri ekibindeki yükü azaltabilirsiniz. Bu iş yükünü azaltarak, işletmeniz, ek kişileri işe almak zorunda kalmadan daha büyük bir müşteri tabanına etkili bir şekilde hizmet edebilecek ve böylece çok fazla maliyet tasarrufu sağlayacaktır.
Pazarlama stratejisi
 
Sadece bir Web Sitesi Kurulumu çalışmasına sahip olmak artık yeterli değil. Sitenizi tanıtmak için geri dönen izleyicilerin trafik işlemlerini aktif yapmanız gerekir. Bunu Arama Motoru Optimizasyonu, Tıklama Başı Ödeme reklamcılığı gibi çeşitli yollar ve basılı, radyo veya el ilanları gibi geleneksel çevrimdışı yöntemleri var. Önemli olan, bir stratejinizin olması ve yürütmesidir.
Kalite İçeriği
 
İnsanlar içeriği görüntülemek için sitenizi ziyaret eder, bu nedenle değerli içerik sağlamak web sitesi sahiplerinin hitap etmesi gereken en temel sorunlardan biridir. İçeriğinizin kalitesi yalnızca ziyaretçileri sonuçlara dönüştürmekte çok önemli bir rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda arama motoru sıralamalarını da doğrudan etkiler. Web Sitesi Kurulumu iyi içerik üretmek zaman alır, bu nedenle planlamanızdaki içerik üretimi için yeterli ödenek sağladığınızdan emin olun.
 
Düzenli Web Sitesi Güncellemeleri
 
Sosyal medyaya ve sosyal ağa yönelik eğilimlerin devam etmesiyle müşterileriniz taze ve güncel bilgileri görmek istiyorlar. İyi tasarlanmış bir Web Sitesi Kurulumu, web sayfalarını güncel ve güncel tutmakla ilgilidir.
 
Web Analizi
 
Çevresinde sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini izlemekle kalmaz, oraya vardıklarında ne yaptıklarını izlemek için etrafında harika araçlar da vardır. Bu, darboğazları ve hareket noktalarını belirleyerek sitenizi iyileştirmek için kullanılabilecek değerli geri bildirim sağlar. Gerçek dünya kullanımına dayanan bu geribildirim ile siteniz etkinliğini artırmak için iyileştirilebilir.
 
İnsanlara Geri Dönme Nedenlerini Verin
 
Bazı Web Sitesi Kurulumu siteler yalnızca siteyi ziyaret etmelerini istemektedir. Siteniz bunlardan biri değilse, insanlara geri gelmek için bir sebep sunmayı düşünün. İnternette sörf yapan çoğu insan, günde pek çok siteyi ziyaret ederek, bulundukları tüm siteleri hatırlayamıyorlar. Bunun üstesinden gelmek için sitenizin tekrar ziyaret etmesi için cazip bir fiyat teklifi sunması gerekiyor.
 
Ulaşılabilirlik
 
İnsanlar giderek artan sayıda bağlantı, tarayıcı ve cihaz kullanarak kendi elverişli zamanlarında internete çeşitli şekillerde erişmektedir. Hızlı kurumsal bağlantılardan mobil Web Sitesi Kurulumu, böğürtlen ve iPhone’lara, tabletlere, eski moda çevirmeli sistemlere kadar geniş aralıkta. Sitenizin, kullanıcıların erişebileceği bu platformların tümünde erişilebilir olması gerekir.Buradaki anahtar, web sitenizin hala saygın bir şekilde görüntülenebilmesi ve bu mevcut açılış ekranlarından herhangi birine mümkün olduğunca uyarlanabilir olmanızdır.

 

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Sitesi Kurulumu çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Sitesi Kurulumu çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Sitesi Kurulumu yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

About Author

Medanis Destek

Önceki Yazı

Sonraki Yazı