Logo

Web Sitesi Yapanlar İstanbul


paylaş
Web Sitesi Yapanlar İstanbul

İnternetin dünya çapında bir erişimi var, bu doğru. Yine de, herkes Türkçe konuşmuyor ya da anlamıyor. Dünya genelinde birkaç farklı pazara ulaşmak istiyorsanız, Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile çalışarak web sitenizi ve pazarlama içeriğinizi tercüme etmek ve yerelleştirmek çok önemlidir.

Çok dilli bir web sitesine sahip olmanın en iyi 5 avantajı: 

1- Hedef pazara etkili bir şekilde ulaşın.  Kullanıcılar kendi dillerinde sitelerini ziyaret etmeye teşvik edilecek. Türkçe dışındaki müşteriler, yalnızca Türkçe olan sitelerden ayrılma eğilimindedir; çünkü ihtiyaç duydukları tüm bilgileri alamazlar. Web Sitesi Yapanlar İstanbul sizin için istediğiniz dilleri kullanarak bir web sitesi hazırlayabilir.

2- Daha fazla müşteriye uygun maliyetle ulaşın. Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile çok dilli bir site, maliyet açısından verimlidir. Siteniz çeşitli dillerde ve ülkelerde sunulabildiğinden, daha fazla para harcamaya gerek kalmadan hedef pazarınızdaki daha fazla insana ulaşırsınız.

3- Daha fazla müşteri = Daha yüksek dönüşüm.  Müşteriler, kendilerini daha çok hissetmek isterken, zevklerini, ihtiyaçlarını ve dil gereksinimlerini incelemek için zaman ayırdıklarına inanıyorlarsa, hizmetlerinizi satın alma konusunda daha eğilimli olacaklardır.

4- Müşterileriniz arasında güven oluşturun.  Yerelleştirme güven oluşturur. Sonuçta, dilini anlamadığınız ve şartları ve koşulları belirsiz olan bir şirketle iş yapar mısınız? Müşteriler, web sitenizi kendi ihtiyaçlarına göre düzenlediklerini takdir edecek değilller, aynı zamanda kendi dillerini konuşan bir şirkete güvenme ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır.

5- Yarışmaya Başlayın.  Bu günlerde yapılan arama yereldir ve farklı hedef pazarlardaki müşterileriniz aradıklarını bulmak için yerel arama terimleri kullanıyorsa, siteniz arama sonuçlarında daha yüksek görünecektir. Tek dilli bir siteyle çalışıyorsanız, rekabete veda edin.

Çok dilli bir web sitesi yanında Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile çalışarak Responsive yani duyarlı bir web sitesine sahip olamanın da size birçok avantajı olacaktır:

Duyarlı web tasarımı artık bir lüks değil her web sitesinde bulunması gereken zorunlu bir ihtiyaçtır. Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile tasarlanan yeni web sitelerinin hepsi yanıt veren teknolojiyi benimser ve mevcut tüm web siteleri duyarlı web sitesi tasarım teknolojisine geçmeyi düşünmelidir. Duyarlı web sitesi tasarımı neden bu kadar önemlidir ve bu teknolojiyi kullanmanın avantajları nelerdir?

Optimum kullanıcı deneyimi

İstatistiklere göre, çoğu ülkede web sitesi trafiğinin %50'sinden fazlası veya %50'sine yakın bir kısmı artık dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar dışındaki cihazlardan geliyor. Bu trafiğin büyük bir kısmı tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar, iPad ve iPhone'dan geliyor. Sonuç olarak ekranlar her geçen gün değişmeye devam ediyor. Bu, göz atma deneyiminin kalitesini etkiler. Web sayfalarının içeriğini okumaya çalışırken kullanıcıların yatay ve dikey olarak kaydırmaları gerekir. Dizüstü bilgisayarları ve masa üstlerini akılda tutmak için esasen tasarlanan web sayfaları, daha küçük ekranlı cihazlarda tarama işlemini zorlaştırmaktadır. Duyarlı web tasarımı bu soruna çözüm olarak geliyor. Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile bir web sitesi, duyarlı teknolojiyi kullanarak tasarlandığında, sayfalar otomatik olarak kendilerini web sayfalarına erişilen cihaza dayalı görüntülere uyacak şekilde ayarlarlar.

Bu da hemen çıkma oranını düşürür. Kullanıcılar sonsuza dek yukarıdan aşağıya doğru ve sağdan sola kaydırma yapmaları gerektiğinde, web sitelerini bulmak istediklerinde daha önce bile web sayfalarını terk edebilirler. Google ve diğer arama motorları, kullanıcıların web sayfalarınızda harcadığı süreyi takip etmektedir. Arama motorları, arama sonuçlarında hemen çıkma oranı yüksek web sayfalarını tanıtmaz.

Google'ın sıralama avantajı

Arama müşterilerine en iyi kullanıcı deneyimini sağlamaya yönelik sürekli çalışan Google, web sitesi yanıt vermeyi öncelik faktörlerinden biri olarak içermektedir. Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile çalışmayan ve duyarlı teknolojiyi kullanmayan web siteleri kesinlikle dezavantajlı bir konuma gelecektir.

Yinelenen içerik sorunlarından kaçınmak için tek site

Daha önce mobil site ve masa üstü site için ayrı iki site oluşturmanız gerekirdi şimdi aksine, normal tarayıcılar için diğeri mobil cihazlar için olmak üzere iki site tutmanız gerekmez. Dahası arama motorları, sayfaların farklı sürümlerindeki içeriğin yinelenen içerik olmadığını anlamışlardır. Bu, web sitenizi koruyup aksi takdirde yinelenen içerikler için cezalandırılma riski altındadır.

Sosyal medya paylaşımlarının daha iyi kullanılması

Birden fazla web siteniz olduğunda, sosyal medya paylaşımları mobil site ile normal site arasında dağıtılacaktır. Artık tüm paylaşımlar tek bir duyarlı site işaret edeceğinden bu tehlikeden uzaklaşmış olursunuz.

İki web sitesi oluşturmakla karşılaştırıldığında daha ucuza

Tek bir duyarlı web sitesi için gitmek, normal tarayıcılar için ve mobil tarayıcılar için birden fazla web sitesi oluşturmak ve yönetmekle karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur. Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile çalışarak sahip olacağınız responsive bir site ile maliyetlerden kutulmuş olursunuz.

Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile bir web sitesini başlatmayı planlıyorsanız ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir Web Sitesi Yapanlar İstanbul şirketi arıyorsanız, etkileyici duyarlı web sitelerini oluşturma deneyimine sahip olduğundan emin olun. Hizmet sağlayıcınızın size duyarlı web sitesi tasarımı için fiyat teklifi verdiğinden emin olun. Web Sitesi Yapanlar İstanbul ile çalışmadan önce bu konudaki tüm şüphelerinizi netleştirin.

Bir web sitesi önemli bir yatırımdır ve paranızın boşa gitmesini istemezsiniz. Fırsatlar güvenilir bir Web Sitesi Yapanlar İstanbul web tasarım ajansı için arıyor olmalı. Eğer Ankara'da mükemmel bir web tasarım ajansı arıyorsanız, Medanis Bilişim sizin için idealdir. Yılların üzerinde deneyimiyle Medanis Bilişim A.Ş., Web Sitesi Yapanlar İstanbul işine benzersiz web tasarım hizmetleri sunmaktadır. İhtiyacınızı anlıyoruz ve işinizin çevrim içi olmasını sağlamak için karşılıklı çalışıyoruz.

Etiketler: web sitesi yapanlar istanbul istanbul web sitesi yapanlar

paylaş

İlgili YazılarYorumlar