Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
İstanbul’da Web Site Tasarım

İstanbul’da Web Site Tasarım

Bir web sitesinin yüklediği hız ve bunun etkisi genelde tamamen hafife alınır. Web sitesi sahipleri, net bir harekete geçirici mesajlaşma, sezgisel navigasyon ve bilgilendirici tasarımla sitelerini mükemmel görünümlü hale getirmek için büyük miktarda zaman ve para harcayabilirler ancak yük hızının ne kadar önemli olduğunun farkında olmayabilirler. Profesyonel bir İstanbul’da Web Site Tasarım ile çalışarak web sitenizin hızlı bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz.

Birçok kişi biliyordur ancak bilmeyenler için hatırlatalım, Nisan 2010’dan bu yana, Google’ın arama sıralaması algoritmalarında doğrudan sayfa yükleme hızıyla ilgili bir sinyal geldi.

Dolayısıyla, yalnızca web sitesi sunucusunun veriyi hazırlama hızını Google olarak düşünmekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcının bakış açısından yüklemeye harcanan süreyi de göz önüne alıyor. Web siteniz boyutu açısından oldukça büyük ise, yavaş bir bağlantı varsa ve yükleme süresinde bir gecikme olacak ve potansiyel olarak SEO çabalarınıza küçük de olsa zarar verebilecek bir durum oluşabilir. Bu durum halihazırda endişe verici görünebilir, ancak asal yükleyici sürelerin neden olabileceği sorunların yüzeyini çizmekte yarar vardır. Bunların başında kullanıcılar hızlı bir şekilde istediklerine erişemiyorsa, çok hızlı vazgeçip hareket halindeyken sitenizle etkileşime girmeyebilir. Bu, hemen çıkma oranlarınız ve kullanıcıların web sitenizdeki sayfalara harcadığı genel süre ile ilgili sonuçlar doğuracaktır.

Aramalarda daha fazla sıralamayı ayarlarken Google’ın dikkate aldığı faktörlerden birinin kullanıcı etkileşimi endeksi olması da mümkündür. Yani, bir site, içeriği yüklemeye başladıktan kısa bir süre sonra web sitesinden çıkılıyorsa, Google, web sitesinin meşru olmadığını veya bir şekilde kendini yanlış tanıttığını var sayar ve sonuç olarak İstanbul’da Web Site Tasarım çalışmanızı sıralamaların altına yerleştirecektir .

İstanbul’da Web Site Tasarım çalışmanızın yavaş yüklenme sürelerinin gerçek dünyadaki etkisi

Bununla birlikte, bu teknik riskler önemlidir, ancak hızlı bir İstanbul’da Web Site Tasarım çalışmasının, dönüşümleri doğrudan etkileyecek, mükemmel ve rahat bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya yardımcı olduğu gerçeğine karşı sönük gelirler. Aç olduğunuz ve bir döner bulmaya karar verdiğiniz bir an düşünün, ancak standa geldiğinizde büyük bir sıra olduğunu göreceksiniz. Bu stantta bulabileceğiniz döner, rakiplerinden daha iyi olsa bile, gerçekten de bir an önce şeyler yemenin isteğiyle başka bir standa yönelebilirsiniz.

Aynı ilke İstanbul’da Web Site Tasarım web sitelerine de uygulanabilir. Bütün gün SEO hakkında konuşabiliriz, ancak çoğunlukla insanların çoğunun duygusal ve dürtüsel niteliklerini hesaba katmıyor. Bir kullanıcı, birkaç makaleyi okumak veya sitenizden bir ürün satın almakla ilgilenebilir; ancak, İstanbul’da Web Site Tasarım çalışmanızda her sayfayı tamamen yüklemek birkaç saniye sürecekse, kullanıcı başka yerlerden vazgeçip başkan almaya başlar. Bu, kalitedeki düşüşü kabul etmesi gerektiği anlamına gelebilir, ancak günlük yaşam genellikle kalite ile zaman arasında doğru dengeyi bulma, hızlı bir şekilde teslim edildikleri zaman daha kötü sonuçlar kabul etme ile ilgilidir.

Dönüşümlerin söz konusu olduğu her saniye sayılır

İnanmak zor olabilir, ama aslında son paragrafta “saniye” demek istedim. Soyut olarak zaman hakkında konuşurken birkaç saniye bir göz kırpması gibi gözüküyor ancak İstanbul’da Web Site Tasarım çalışmasında sayfa yükleme sürelerinde birkaç saniye sonsuza kadar sürebilir.

 

İstanbul’da Web Site Tasarım çalışmanızı nasıl hızlandırabilirsiniz?

Gördüğünüz gibi yavaş yük hızları, sadece e-ticaret siteleri için değil, herhangi bir İstanbul’da Web Site Tasarım web sitesi için de bir sorundur, ancak çevrim içi mağazalar için yükleme süresi çok daha etkilidir. Aslında hayat ve ölüm meselesidir. Yük hızını artırmak için elde edilecek çok şey var, ancak soru şu şekilde: Yükleme sürelerini nasıl azaltacağız?

  • Tarayıcı ön belleği ve zip sıkıştırma eksikliği .
  • Yavaş Barındırma (hosting)
  • Aşırı sayıda komut dosyası ve yazı tipi: Birkaç tanesi yüklenmiş olan düzinelerce senaryo ile birlikte 6-7 farklı yazı tipi yükleyen web siteleri ile karşılaştık.
  • Tekrarlanan komut dosyaları veya CSS dosyaları – çok sık tek bir ortak betik farklı uzantılarla birkaç kez yeniden çalıştırılacaktır.
  • İstanbul’da Web Site Tasarım içinde kullanılan resimler – en yüksek ses seviyesine sahip unsurlardan biri; 300×300 piksel olması gereken orijinal 2560px x 1600px çözünürlükte yüklü olan bir resim gibi, çok farklı korku hikayeleri gördük, bu nedenle 15KB ağırlığında 800 KB boyutundaydı.
  • CMS’de çok fazla eklenti / uzantı – popüler CMS’ler için birçok eklenti sadece veri tabanına istek göndermez. Genellikle sayfaları yüklemede önemli gecikmelere neden olabilecek harici kaynaklara da gönderirler.

Bir web sitesi önemli bir yatırımdır ve paranızın boşa gitmesini istemezsiniz. Fırsatlar güvenilir bir İstanbul’da Web Site Tasarım web tasarım ajansı için arıyor olmalı. Eğer Ankara’da mükemmel bir web tasarım ajansı arıyorsanız, Medanis Bilişim sizin için idealdir. Yılların üzerinde deneyimiyle Medanis Bilişim A.Ş., İstanbul’da Web Site Tasarım işine benzersiz web tasarım hizmetleri sunmaktadır. İhtiyacınızı anlıyoruz ve işinizin çevrim içi olmasını sağlamak için karşılıklı çalışıyoruz.

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir