Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitesi Tasarımı Hataları

Web Sitesi Tasarımı Hataları

Çoğu  web sitesi mükemmel değildir. Daha iyi sonuçlar almak için her zaman iyileştirilmesi gereken yerler vardır. En yaygın Web Sitesi Tasarımı Hataları hatalarından kaçınmak için, aşağıdaki makaleyi okuyun ve gerekli ayarlamaları yapın.

Sadece iyileştirmeye ihtiyaç duyan kiralık çevrimiçi mağazalar olarak anılan anahtar teslimi çözümler değil, açık kaynaklı uygulamalarla özel web sitesi tasarımı, bu yaygın hatalara sahip olma riskiyle karşı karşıya. Her iki durumda da, bunlardan kaçınmak önemlidir.

Web Sitesi Tasarımı Hataları : Yanlış teknolojiyi seçmek.

Tüm çevrimiçi mağaza, alışveriş sepeti ve e-ticaret çözümleri aynı değildir. Bu uygulamalar genelde özellikler, ölçek yeteneği ve özelleştirme bakımından büyük ölçüde farklıdır. Perakendeciler, en iyi uyumu belirlemek için çözümleri ve ihtiyaçlarını dikkatlice gözden geçirmelidir. Göz önüne alınması gereken bazı şeyler bütçeler, entegrasyon gereksinimleri, özellikler ve yönetim olacaktır.

Web Sitesi Tasarımı Hataları : Kötü gezinme.

E-ticaret için web sitesi gezintisi açık, basit ve kullanıcı dostu olmalıdır. Başka bir deyişle, ziyaretçilerin aradıklarını hızlı ve zahmetsizce bulmaları gerekir. Kötü oluşturulmuş site gezintisi sıklıkla yüksek hemen çıkma oranlarının, indirimlerinizin ve dönüşüm oranlarının düşük olmasının nedenidir. Navigasyon akılda müşteri hizmetleri ve arama motoru pazarlaması ile oluşturulmalıdır.

Web Sitesi Tasarımı Hataları : Düşük kaliteli fotoğraflar.

Ürün fotoğrafları, çevrimiçi ticaretin kritik bir yönüdür. Tüketiciler ürünlere dokunamaz ve hissedemezler. Ürünleri resimleri, açıklamaları, yorumları ve şimdi de videoları kullanarak çevrimiçi deneyimliyorlar. Düşük kalitede ürün fotoğraflarının kullanılması yaygın bir şey ve kaçınılacak bir şey. Yalnızca profesyonel alınan ürün fotoğraflarını kullanın.

Web Sitesi Tasarımı Hataları : Uzun ödeme süreci.

Bu, uygun teknolojiyi basitçe seçerek önlenebilir bir şeydir. Genellikle bir web sitesi tasarımcısı ayarlamalar yapabilir ve kasayı kısaltabilir. Bununla birlikte, en iyi sonuç için doğru başvurunun seçilmesi gerekir. Uzun ve kafa karıştırıcı ödeme işlemleri, alışveriş sepetinin terk edilmesinin daha da yükselmesine neden olur.

Web Sitesi Tasarımı Hataları : Eylem öğelerine çağrı eksikliği.

Site ziyaretçilerini alışveriş yapan ve müşterilere dönüştürmek için, web sitesi tasarımı teşvikler için harekete geçirici mesaj içermelidir. Bunlar son derece önemlidir ve genellikle web siteleri bunlardan yoksundur. Dolayısıyla, bu web sitelerinde çevrimiçi satış bulunmamaktadır ve dönüşüm oranları daha düşüktür. Ana sayfaların ve mağaza sayfalarının yanı sıra diğer anahtar sayfaların da harekete geçirici tüm çağrılara sahip olması gerekir.

Çevrimiçi satışları artırmak isteyen şirketler her zaman profesyonel ajanslarla çalışabilirler. Bizimle iletişime geçerek hatasız bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

 
About Author

Medanis Destek