Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest

SEO sadece bir sektör değil web sitesi için olan bütün işyeri sahipleri için gereklidir. SEO web sitenize daha çok insanı çekmek için yapılan çalışmalardır ve size söyleyebileceğimiz en iyi tarafı ücretsiz olmasıdır. SEO çalışmalarını yapmaya başladığınızda web sitenize birçok kişi gelecek ve bu çalışmalar devam ettiği sürece kalıcı olacaktır. Her sektör için olduğu gibi emlak sektörü için de SEO önemli bir yere sahip. SEO ile birçok yazı var ancak Pinterest emlakçılık sektöründe nasıl kullanılır pek üzerinde durulmuyor. İnsanların olduğu her sosyal medya platformunda bulunmanız lazım Pinterest de onlardan birisi. Bu yüzden Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest yazısını hazırlamaya karar verdik.

SEO’nun en sıkıcı biçimlerinden biri insanlara ulaşabilmek ve  insanlarla bağlantı kurmaktır. Yüksek kalitede, diğer yetkili web sitelerinden alakalı bağlantılar almak, yaratıcılık, sabır ve deneme yanılma gerektirir. Neyse ki, yeni web siteleri ve eğilimler ortaya çıktıkça bağlantı kurmanın yeni yolları için fırsatlar da yaratır. Pinterest’e girin.

pinterest

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest Nedir

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest yazımıza bir tanımla başlamak gerek. Pinterest nedir? Çok basit bir şekilde, Pinterest , istediğiniz şeyleri ( çoğunlukla web’deki görüntüleri) kaydetmenizi ,yemek tariflerinden tutun da el işlerine kadar çalışmalarınızı paylaşabildiğiniz bir sosyal platformdur. Pinterest için son zamanlarda ve en yaygın kullanılan bazıları düğün planlama, ev dekorasyonu ve tarifi toplama olmuştur. Sitenin ana demografik özelliği öncelikli olarak kadınlar olmuştur, ancak Pinterest’in kullanımı gittikçe yaygınlaştı ve her yaş grubundan erkek ve kadın için kullanılabilir oldu.

Pins, Pin It düğmesi aracılığıyla Pinterest’e eklenen veya masaüstünüzden yüklenen görüntülerdir .

pinler

Kurullar , kullanıcıların yarattığı, genelde belirli bir konunun etrafında (örneğin Tarifler, Otomobil, Mobilya) iğne setleri.

Kurulları

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest : Repinler, Pinterest’i kendi panolarından birine tararken bulduğunuz bir görüntüyü eklediğinizde oluşur.

Repins

Pinterest, kullanımı ve açıklaması çok basit bir web sitesidir, ancak bunu anlamanın en iyi yolu kendiniz denemektir. Devam edin ve kaydolun, profilinizi oluşturun ve ardından, arama iğneleme ve Pinterest sizin için en iyi işe yarayabilecek nasıl daha iyi bir fikir edinmek için görüntüleri repinning etmek başlayacaktır.

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest : Bağlantı Oluşturmak için Pinterest’i Kullanma

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest : Pinterest’i bir bağlantı kurma yöntemi olarak kullanma fırsatını göremeyebilirsiniz. Pinterest’in harika bir bağlantı kurma aracı olabilmesinin sebeplerini ve nedenini kolayca kavrayabilmeniz için bir tarifi incelememiz iyi olacaktır.

Bağlantı Yapımında Repinler Nasıl Değerlidir?

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest : Pinterest Yardım Kılavuzu tarafından sağlanan bir repin açıklaması, repin’in mükemmel bir bağlantı kurma aracı haline geldiği konusunda oldukça nettir:

Başka bir deyişle, Pinterest’de viral hale gelen bir görüntüyü (yani kullanıcılar kendi panolarına yazdıracaktır) iğnelediğinizde, şu anda diğer kullanıcıların panolarında bulunan bu repinned resimlerin her birinde bir kaynak linki elde edersiniz.

Bu örnekte, bir repin örneğini (orijinal kaynak LuxuryHomes.com olarak görürsünüz) göreceksiniz:

Repin Örneği

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest : Pinterest’i Emlak İçin Nasıl Kullanabilirim?

Umarız bu noktaya gelindiğinde, gayrimenkul web sitenize veya wp_betawppostsunuza bağlantılar kurmak için Pinterest’i kullanma fırsatı buldunuz demektir . Değilse, endişelenmeyin:

Pinterest ile temel fikir / fırsat, diğer kullanıcıların tahtalarında onları iğnelemek amacı ile Pinterest’deki en iyi emlak imgelerinin herhangi birini ve tamamını teşvik etmektir. Sizi geniş kapsamlı bir öneri ile terk etmek istemiyoruz; bu nedenle, artan ilgi ve katılım yaratmak için ne yapacağınıza ilişkin belirli fikirler aşağıda belirtilmiştir:

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest :

  • Ünlü evler
  • En iyi toplulukların benzersiz fotoğrafları
  • Seçkin mahallelerin yüksek çözünürlüklü, sanatsal çekimleri
  • Lüks evler
  • Benzersiz mimarisi olan evler
  • Komik görünümlü evler
  • Çirkin evler
  • Büyük evler / konaklar

Bu kısa liste, yaratıcı sularınızın akmasını sağlamalıdır.

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest İPUCU : Fotoğraflarınızı sabitlemek ve etiketlemek için bir kullanıcının Pinterest’te ne aradığını düşünün, aramak istediklerinizi düşünün. Başka bir deyişle, “İstanbul’daki lüks sahil evleri” evlerin adresine veya çok spesifik bir özelliğine karşın şu an biraz çekişe sahip olma ihtimali daha yüksek olabilir. Uzun kuyruk muhtemelen yolda oynanacak, ancak şu anki kullanıcı davranışı için biraz fazla spesifik.

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest :Bağlantı Yapım Çabalarınızı Aşırı-Komplike Koymayın

Gayrimenkul profesyonelleri var avantajlarından biri online pazarlama dünyasında online pazarlama amaçlı etrafında içerik oluşturmak için, farklı ama alakalı konuların çok olmasıdır. Makalelerden videolara, resimlere kadar her şey ilgili, ilginç gayrimenkullere özgü konular veya temalar etrafında oluşturulabilir ve web’de kolaylıkla dağıtılan veya yeniden tasarlanmış olabilir.

Pinterest , zaten oluşturulan içeriği – bu durumda evlerin ve mahallelerin kaliteli görüntülerini – yeniden amaçlayabileceğiniz başka bir araçtır.

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest için Size verebileceğimiz en iyi tavsiye, yüksek kaliteli, benzersiz içerik oluşturarak çevrimiçi pazarlama çabalarınızın çoğunu harcamak ve web sitenizde veya wp_betawppostsunuzda öncelikle yayınlamaktır. Bir kez gönderildikten sonra, herkes için mevcut çok sayıdaki sosyal medya araçları (örneğin Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, Pinterest, Reddit, StumbleUpon) üzerinden web üzerinde yeniden dağıtıp yeniden amaçlar koymalısınız.

Emlakçılar İçin SEO ve Pinterest için SEO’da başarılı olmanın temeli SEO uyumlu bir web sitesine sahip olmaktır. Profesyonel ve kaliteli görünen bir web sitesi sizi daha da başarılı kılacaktır. Kötü bir web siteniz varsa SEO çalışmaları ne yazık ki işe yaramaz. Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ile sizlere web tasarım, web yazılım ve SEO konusunda yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

About Author

Medanis Destek