Logo

Web Sitesi Oluşturma


paylaş
Web Sitesi Oluşturma

Bir işletmeden bir ürün ya da hizmet satın almak ya da bir ürün ya da hizmet hakkında bilgi almak için internete giren artan sayıda insan varsa, Web Sitesi Oluşturma çalışmanızın daima etkin olduğundan emin olmanız önemlidir. Günümüz işletmelerinin hayatta kalması ve başarabilmesi için zamanında bilgi sağlayan bir web sitesi çok önemlidir. Web Sitesi Oluşturma çalışmasının erişilebilirliği, güvenilirliği ve güvenilirliği işinizi yapabilir veya bunları bozabilir.

Pek çok Web Sitesi Oluşturma çalışması sahibi, şirketlerinin işini yaratır ve barındırır, ancak bunu izlemeyi unutur. Beklenmedik trafik yükü, mimari kodlamadaki kusurlar, web sunucusu sorunları, vb. gibi web sitelerinin performansını her zaman etkileyebilecek birçok faktör vardır. Teknik sorunlar herhangi bir web sitesi için yaygındır ve müşterilerin fark etmeden önce bir web sitesi sahibi tarafından bulunması ve düzeltilmesi önemlidir.

Bunun için, Web Sitesi Oluşturma sahibi, bir web sitesinin operasyonel durumunun tüm parametrelerini izlemek için iç kaynaklar yetersiz veya verimsiz olabileceğinden, harici bir web izleme hizmetini kiralamak zorundadır.

Web sitesi çalışma süresini ve kesintilerini tespit edin.

Bir Web Sitesi Oluşturma çalışmasına sahip olmanın en büyük yararı, müşterinizin günün her saatinde ve dünyanın herhangi bir yerinde size ulaşabilmesidir. Bununla birlikte, web sitenizin gün boyu devam edip etmediğini izleyemeyebilirsiniz. Web sağlayıcı barındırma veya web sitenizi aşağıya çekebilecek web sunucusu ile ilgili bazı sorunlar olabilir. Webde çalışma süresi ve çalışma dışı kalma izleme, işletme sahipleri için kesintilerle kalıpları kontrol etmelerine ve bunları önlemek için uygun işlemleri yapmalarında çok önemli. Ayrıca, web sitenizdeki bu çalışma süresinin ve kesinti istatistiklerinin görüntülenmesi işinize inanılırlık katmaktadır.

Barındırma sorunlarını zamanında çözme.

Bir Web Sitesi Oluşturma izleme hizmeti yalnızca webin çalışma süresini ve kesintilerini kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda formların, komut dosyalarının, https URL'lerinin yüklenmesiyle ilgili sorunlar olduğunda uyarılar verir. Bugün birçok web sitesi paylaşılan sunucuları kullanmaktadır. Web barındırma sağlayıcınız müşterilerle aşırı yük kazandığında, web siteniz zarar görebilir. SMS metin, e-posta veya telefon görüşmesiyle yapılan acil uyarılarla işletme sahibi web sitesinde konu hakkında bilgilendirilir. Ardından, web barındırma sağlayıcı ile iletişime geçerek sorunu çözebilir.

İyi trafik seviyeleri sağlayın.

Performans gösteren bir web sitesi, daha fazla müşteri tutma ve web sitenize tekrar eden ziyaretçiler oluşturur. Web sitesi izleme servislerini kullanarak sürekli izleme yaparak, web sitenizin herhangi bir kesinti veya uygunsuz çalışmasıyla ilgili anında bilgilendirileceksiniz. O zaman müşterilerinizle yüzleşmeden önce bu konuyla ilgilenebilirsiniz. Böylece müşterileriniz arasında güvenilirliğin kaybolmasını önleyeceksiniz.

İster e-ticaret için, isterse yalnızca çevrimiçi bir işletme varlığı için, bir web sitesinin amacı en iyi 7/24 canlı olduğunda verilir. Web Sitesi Oluşturma izleme servislerine göre anında raporlama, işletme sahiplerine işlerini etkilemeye başlamadan önce web sitelerindeki sorunlarla ilgilenmelerini sağlar.

Web Sitesi Oluşturma Çalışmasında Gizlilik Politikasının Önemi

Bir işiniz varsa, şansınız bir web sitenizin olmasıdır. Şansınız varsa, bu web sitesi Medanis Bilişim AŞ tarafından geliştirilmekte veya geliştirilmektedir. Web Sitesi Oluşturma, kendinizi ve şaşırtıcı fikirlerinizi tanıtmanın yanı sıra işinizi yeni boyutlara taşımak için mükemmel bir araçtır. Bununla birlikte, web sitenizin belirli haklarından vazgeçebileceğiniz ve İşletmenizi ve sizin de kendinizi korumamış olmanız için iyi Şartlar ve Koşulları yoksa bilmenizi ister misiniz? Dahası, bir Gizlilik Politikası yoksa, kanunlara aykırı olduğunu mu biliyor muydunuz? Bu belgeler, sizinle web sitenizi ziyaret eden her kişi arasındaki sözleşmelerdir ve temel kuralları belirleyerek ve şeffaf olduğunuzu belirleyerek olumlu müşteri ilişkilerini artırmaya yardımcı olabilir.

Şartlar ve Koşulların güzelliği, Web Sitesi Oluşturma ziyaretçilerinin ve kullanıcılarının otomatik olarak web sitenizde bulunarak kurallara tabi olmalarıdır. İmzalanacak bir şey yok ve atmanız gereken ek adımlar yok. Bu kuralların en büyük avantajı, müşteri deneyimini artıracak bir şeydir: Hangi eylemlerin kabul edilebilir olduğunu ve hangi eylemlerin tolere edilemeyeceğini belirtebilirsiniz. Örneğin, spam gönderilmesine izin verilmediğini ve bu nefret edici ve şiddet içeren dilin hoş karşılanmadığını belirtebilirsiniz. Sonunda, bu kuralları ihlal ettikleri takdirde herkesin hesabını silebileceğinizi belirtebilirsiniz. Bu adım web sitenizi kontrol etmenizi sağlayacak ve web sitenizi olumlu ve hoş bir alan haline getirerek kullanıcı deneyimini geliştirecektir.

Şartlar ve Koşullara sahip olmanın diğer bir avantajı, uyuşmazlıkların nerede çözümleneceğini belirleyebilmenizdir. Örneğin, İstanbul'da bulunan ve web sitenizde çevrimiçi olarak birkaç sınıfa bir iş sunan antrenör olduğunuzu varsayalım. Bir müşteri sınıfı aldı ancak istediği paranın karşılığını alamadı ve şimdi size dava açtı. Örneğin bu davayı dava etmek için Ankara'ya gitmek zorunda olmadığınızı nasıl garanti ediyorsunuz? Şartlar ve Koşullarınızda nereden dava açacağınızı belirtmeniz gerekir; böylece İstanbul'dan Ankara'ya uçmak zorunda kalmazsınız ve evinizden uzak bir dava açan büyük miktarda para harcamak zorunda kalmazsınız.

Web Sitesi Oluşturma çalışmasına Şartları ve Koşulları yazmak da yararlıdır, çünkü ziyaretçilerinizi ve kullanıcılarınızı, içeriğin, logonun, web sitesinin tasarımının ve diğer fikri mülklerin sahibi olduğunuz konusunda bilgilendirmek için kullanabilirsiniz. Bu, kullanıcılara ve ziyaretçilere, izniniz olmadan web sitenizden hiçbir şey almayacağını hatırlatmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, fikri mülkiyet haklarınızı kullanan birden fazla şirketin ticari markasını veya telif hakkını kaybetmemenize yardımcı olur. Bu küçük parça, markalı ve telif hakkı ile korunan materyallerin çalınmasını önlemeye yardımcı olur, böylece binlerce dolar tasarruf sağlanır.

Son olarak, Web Sitesi Oluşturma çalışmasında iyi bir müşteri ilişkileri kurmanıza ve sürdürmenize yardımcı oldukları için Hizmet Şartları'na sahip olmalısınız. Bir e-Ticaret mağazanız varsa, iade ve iptal politikası olması şirketinizin daha meşru görünmesine ve müşterilerinizin rahat olmasına neden olur. Web Sitesi Oluşturma çalışmasında ödeme koşulları ayrıca, müşterinin ne zaman ödeme yapması gerektiği konusunda gelecekteki uyuşmazlıkların önlenmesine yardımcı olur. Web sitenizde üyelik hizmetiniz varsa, üyelerin nasıl üye olabileceğini ve üyeliklerini nasıl iptal edebileceklerini belirleyebilirsiniz; böylece şeffaflık ve müşterilerinizle olan olumlu ilişkiler artar.

Gördüğünüz gibi, Web Sitesi Oluşturma çalışmasında Şartlar ve Koşullar'ın olması, kullanıcılarınızın hangi kurallara uyması gerektiğini belirlemek ve olumlu müşteri ilişkilerini artırmak için son derece yararlıdır. Bir Gizlilik Politikasına sahip olmanın faydalarından bazıları (yasalar tarafından zorunlu kılınması hariç) nedir? Web sitenizde bir Gizlilik Politikası varsa ve kişisel bilgiler toplamakta ve İstanbul'dan birisi web sitenizi ziyaret ederse, 2.500 TL tutarındaki ücretten muaf tutulacaksınız. Gizlilik Politikası, kullanıcılarınızdan hangi bilgileri topladığınızı, bu bilgileri ne yaptığınızı ve hangi kişiyle paylaştığınızı açıklar. Gizlilik Politikası okuyucularınızla güven oluşturmak için mükemmel bir yoldur - şeffaf olduğunuzu gösterir. Kullanıcılar kişisel bilgileriyle ne yaptıklarını bildiklerinde daha güvende hissediyorlar.

Web sitenizde Şartlar ve Koşullar ve Gizlilik Politikası olması, şeffaflığın, kendinizin ve şirketinizin korunmasının, olumlu müşteri ilişkilerinin geliştirilmesinin ve web sitenizi herkes için eğlenceli ve misafirperver tutmanın mükemmel bir yoludur. Web siteniz için bu iki sözleşmeyi dikkate aldığınızı umuyoruz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle Web Sitesi Oluşturma çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Web Sitesi Oluşturma  çalışması için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Web Sitesi Oluşturma yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Etiketler: web sitesi oluşturma web site oluşturma web site yapma

paylaş

İlgili YazılarYorumlar