Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Sitenizin Sıralamasını Yükseltmek İçin Uygulanabilir Basit Adımlar

Web Sitenizin Sıralamasını Yükseltmek İçin Uygulanabilir Basit Adımlar

Google, Yadex gibi arama motorlarının ilk sayfasında olmak demek en şehrin en işlek caddesinin yanında bir mağazanızın olmasıyla değerdir. İlk sayfada olan her zaman en çok trafiği ve daha fazla tıklamayı alır. İyi haber şu ki ilk sayfada çıkmak için sadece Google’a veya farklı arama motorlarına reklam vermeniz gerekmiyor. Belirli adımları uygulayarak ki buna SEO çalışması da deniyor web sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Web Sitenizin Sıralamasını Yükseltmek İçin Uygulanabilir Basit Adımlar ile web sitenizin sıralamasını yükseltebilirsiniz.

Web Sitenizin Sıralamasını Yükseltmek İçin Uygulanabilir Basit Adımlar

 

Web sitenizdeki içerikleri sıklıkla güncelleyin

Sıklıkla güncellenen alakalı içerik, kitlenize ciddiyetinizi gösteriyor. Sıralama açısından ise, arama motorları sık etkinliği fark eder. Bu, marka bilinirliğini ve yerleşimini yetkili bir varlık olarak artırır.

Orijinal, yüksek kaliteli içeriği olabildiğince sık gösterir. Uzun biçimli wp_betawpposts gönderileri ve makaleleri daha kısa parçalardan daha üstündür. 600 ila 2.000 kelime aralığı, ziyaretçilerin web sitenizde daha uzun süre meşgul olmasını sağlamak için idealdir. Böylelikle Google’ın dikkatini çekebilir ve sayfa sıralamanızı artırabilirsiniz. Web sitenizde taze kaliteli içerik bulundurmanın farklı iki avantajı şunlardır: (1) mevcut ve potansiyel müşteriler bilgi için teşekkür eder; (2) başkalarıyla paylaşabilirler.

Sitenize her gün içerik ekleyemiyorsanız kendinize bazı günler belirleyin örneğin: salı, perşembe ve cumartesi günleri. Önemli olan bunu düzenli olarak sürdürebilmektir. İnsanlar salı günleri wp_betawpposts yazılarınıza bakmaya geldiğinde yeni bir wp_betawpposts yazısı bulmalılar. Yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Anahtar Kelime Alakalılığını Geliştirin

Hedef endüstrinizi tanımlayan birincil bir anahtar kelime seçin. Aşırı olmamaya dikkat edin. Organik, doğal sese sahip anahtar kelimeler ve cümleler arasından seçim yapın. Bunlar zorunlu anahtar kelimelerden daha üst sıraya dizilmeye eğilimlidir.

Birincil anahtar kelimenizde veya cümlecik üzerinde bir internet araması yaparak fikir toplayın. Açılır listede gösterilen sonuçlara dikkat edin. Kendi işinizle alakalı olanları kullanın.

Rakiplerinizin aklına gelemeyecek kelimeleri kullanmaya çalışın ve daha yerel kelimeleri seçin. Çanta kelimesine odaklanırsanız bu kelimede ilk sırada çok zordur. Çanta fiyatları biraz daha uygun, x marka çanta fiyatlarında şansınız daha fazladır. Bornova x marka çanta gibi daha yerel kelimelere yer verirseniz bu kelimeler de çıkma ihtimaliniz daha da yükselir.

 

Zahmetli Geçiş Reklamlarını Kaldırın

Geçiş reklamları, bir sayfadaki okunabilir içeriğin en azından bir bölümünü örten pop-up reklamlardır. Bu ziyaretçiler aynı zamanda bir ziyaretçi dolaşırken birdenbire gösterilebilir. Bazı reklamlar, alanın tamamının üst kısmını kapağın üst kısmına götürür ve bu da arayan kişinin orijinal içeriğini ekranın alt kısmında bırakır. Çoğu, ancak tüm geçişli reklamlar müdahaleci değil. İstisnalar, giriş diyalog kutuları, yaş doğrulama sorguları ve diğer özel açılır pencerelerdir.

Mobil arama sonuçlarında bir geçiş reklamı görünüyorsa, Google bu web sitesini daha düşük bir sıraya getirerek cezalandırır. Sonuç: Kısayolları atlamak ve web sitenizi doğru şekilde optimize etmek en iyisidir.

Tam Metadata Bilgisi

Her bir web sayfası için Başlık, Açıklama ve Anahtar kelime meta verileri alanlarını doldurun. Başlık meta verileri tarayıcı penceresinde görünür. Açıklama meta verileri belirli bir web sayfasını açıklar ve böylece ziyaretçiler ne hakkında olduğunu anlar. Anahtar kelime meta verileri, web sayfasının arama motorları sayfasında görünmesi için çok önemlidir. Toplam anahtar kelime öbekleri sekiz adediyle sınırlandırmaya çalışın. Bundan daha fazla spam gösterebilir ve arama motorları web sitenizi dizine eklemeyebilir.

Önemli Sayfaları Organize Etme, Kategorilere Ayırma ve Teşvik Etme

Sitenizi mantıklı bir şekilde yapılandırın. En önemli sayfalarınızı tanımlayın ve vurgulayın. En fazla trafik ve kar üreten sayfaları belirleyin. Bunları daha çok teşvik edin. Fazla sıralamada destek almak için ana sayfanıza bir içerik gövdesine bazı gelen linkleri yerleştirin!

 

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Web Sitenizin Sıralamasını Yükseltmek İçin Uygulanabilir Basit Adımlar yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek