Logo

Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?


paylaş
Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz?

İş yerinizin nasıl göründüğü önemlidir ve web sitesi de işinizin bir parçası olduğu için nasıl göründüğü büyük önem taşır. Müşterilerinizin bilgi edinmek için bakacağı ilk yer web siteniz olacaktır. Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz? sorusuna cevap arıyorsanız listemizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Siteniz en az 3 yaşında mı?

Web sitenizi her 2-3 seneye bir yeni bir site yaptırmak gerçekten maliyetli olurdu, yeni bir site yaptırmaya gerek kalmaması için güncellemeleri takip etmeliyiz. İnternet ve tasarım stilleri sürekli değişen bir yapıya sahip. Kullanıcılar için daha iyi deneyimler sunmak amacıyla her zaman güncellemeler vardır. Her 1-2 yılda web sitenizde bazı tasarım değişiklikleri yapılmalı ve güncellemeler halledilmeli. En favori mağazanızı düşünün 3 sene boyunca dekorunu aynı tutsaydı veya vitrinini hiç değiştirmeseydi hala favori mağazanız olur muydu? Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz? sorusuna verebileceğimiz ilk cevap buydu. 3 sene olmuşsa mutlaka güncellemelere ve ufak tefek tasarım değişikliklerine özen göstermelisiniz.

Web siteniz responsive tasarım değil mi?

Birçok kullanıcı farklı ekran boyutlarına sahip mobil cihazlar kullanıyor. Responsive yani duyarlı tasarım sayesinde web siteniz için ayrı bir mobil siteye gerek kalmadan her boyuttaki tablet, akıllı telefon, akıllı tv'lerde web sitenizin açılmasını sağlarsınız. Web siteniz sıvı bir hal alır ve içine girdiği kabın şeklini alır. Grafiklerde, resimlerde hiçbir bozulma olmadan her cihazda açılır. Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz? sorusuna verebileceğimiz ikinci cevap ise yeni teknolojileri takip ederek web sitenizde olup olmadığına bakmalısınız.

Web siteniz hızlı yükleniyor mu?

İnternet kullanıcıları dikkatlerini çabuk kaybederler hatta dikkat oranlarının bir akvaryum balığıyla aynı sürede olduğunu söyleyebiliriz. Web sitenizin yıldırım hızında çalışması için her şeyi yapmalısınız. Web sitenizin yüklenmesi 4 saniyeyi geçerse 3. saniyede müşterilerinizi kaybetmeye başlarsınız. Ayrıca diğer önemli nokta Google arama motoru algoritmaları sıralama yaparken web sitenizin hızını da hesaba katar. Yani web siteniz yavaş açılıyorsa sıralamada geriye düşecektir. Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz? web siteniz yavaşsa web sitenizi derhal yenilemelisiniz.

Arama motoru optimizasyonu yok mu?

Web Sitenizi Ne Zaman Yenilemelisiniz? sorusuna aslında bu soruyla başlayabilirdik çünkü en önemli soru bu. Google ve diğer arama motorları optimizasyonunuz yoksa web sitenizi hiç düşünmeden yenilemelisiniz. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmazsanız veya aramalarda görünmezseniz web sitenizin olması bir şey ifade etmeyecektir.

 

 

 

Etiketler: web sitesi ne zaman yenilenir web site yenileme web tasarım yenileme

paylaş

İlgili YazılarYorumlar