Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları

Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları

Hiçbir reklama veya bağlantıya tıkladığınızda karşınıza sadece çirkin bir metin sayfası çıktı mı? Özellikle wp_betawppostslarda bu kesinlikle olmaması gereken bir manzara. Metinlerinize fotoğraf veya görseller ekleme önemli bir faktör. Profesyonel ya da profesyonele yakın görüntüler oluşturmak için ille de tasarımcı olmanıza gerek yok. Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları ile bazı araçları kullanarak bunu siz de yapabilirsiniz.

Görsel içeren metinler içermeyenlere göre %94 daha fazla başarı elde eder. Bu hiç de azımsanacak bir oran değil.

Facebook’tan bir şeyler paylaştığınızda hiç dikkat ettiniz mi? Fotoğraflı paylaşımlar her zaman daha fazla beğeni alır. Bunu araştırmalar da doğruluyor fotoğraf içeren içerikler %53 oranında daha çok beğenme alıyor.

Resimler, Facebook Mesajlarını Nasıl Etkiler?

Not: Fotoğraf içeren Facebook içeriklerinin %53 daha fazla beğeni, %104 daha fazla yorum aldığı grafikte görülüyor.

Ayrıca Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları ile oluşturduğunuz görseller SEO için de yararlı olacaktır.

Ancak şunu bilmelisiniz: Telif hakkı yasaları tarafından korunabileceği için Google’dan herhangi bir görüntüyü kullanmanızı önermiyoruz. Ya da herkesin kullandığı fotoğrafları kullanmanız gerekecek ve diğer web sitelerinden farkınız kalmayacak.

Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları

Değerli wp_betawpposts Görüntüleri Oluşturma Araçları

Sadece  iyi  wp_betawpposts görüntüleri istemiyorsunuz. Siz okuyucuları harekete geçirmeyi ve müşteriniz olmalarını istiyorsunuz.

SBunu yapmak için bir tasarımcı tutmak  yeterince kolay olsa da, burada kendiniz yapmaya karar verdiğinizde neleri kullanabileceğinizi anlatacağız. Ücretsiz (veya çok ucuz) kaliteli wp_betawpposts görüntüleri istiyoruz. Tasarımcılar özgür değildir, ancak bazı tasarım araçları vardır!

Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları için araçlar: 

1. PromoRepublic

PromoRepublic , “100.000’den fazla el yapımı şablon, fikir ve görselle çarpıcı yayınlar oluşturmanızı” sağlayan bir içerik oluşturucu araçtır. Bunu, sosyal yayınlarınızın resimlerine tırnak işaretleri koymak, wp_betawpposts makaleleriniz için banner’lar ve opt-in’ler oluşturmak ve markanız için eğlenceli tasarımlar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

PromoRepublic Resim Oluşturma Aracı

Ücretsiz olmasa da, 14 günlük ücretsiz deneme sunmakta ve aylık 15 ABD Doları gibi düşük bir fiyatlandırma başlatmaktadır.

Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları

2. Canva

Canva, “tasarımcı olmayan kullanıcılar için bir tasarım aracı” dır. Size hemen hemen her görüntü boyutu için şablonları olan bir sürükleyip bırakma düzenleyicisi veriyorlar. Artı, resimlerinizde kullanılacak bir ton ücretsiz fotoğraf ve grafik bile elde edersiniz.

Canva, ücretsiz resim editörü

Canva kullanımı ücretsizdir, ancak tasarım şablonlarını kaydettirmenizi, resimlerinizi anında yeniden boyutlandırmanızı ve daha fazlasını yapmanızı sağlayan Canva for Work adlı ücretli bir sürümü vardır .

3. Gimp

Gimp en sevdiğimiz resim düzenleme araçlarından biridir. Photoshop’un ücretsiz, açık kaynaklı bir sürümü gibidir.

Gimp Resim Düzenleme Yazılımı

Ayrıca, sitelerini kullanmaya başlamanıza  yardımcı olacak bir öğretici bölümleri var. Gimp kullanımı, resimlerin dosya boyutunu küçültmek ve görüntüsünün bulunduğu web sayfasını hızlandırmak için küçültmektir.

Birkaç Önemli Araçlar

İnternette çok fazla resim düzenleme aracı var.

İşte size başka harika görüntü düzenleme araçları:

Şimdi, bu araçlarla kullanılacak yasal görüntülerin nasıl bulunacağı hakkında konuşalım.

Ücretsiz Kamu malı görüntüleri

Kamu alanı, çok eskidir (artık telif hakları yoktur) veya oluşturucu tarafından kamuya açık şekilde yayımlanan görüntülere atıfta bulunur. İsterseniz, içerik oluşturucuyu açık şekilde niteliklendirebilirken yasal olarak yaptırmanız da gerekmez.

Tek dezavantaj genel kalite ve mevcut sayıdır. Görünüşe göre, az sayıda iyi tasarımcı aslında başkalarının resimlerini para kullanmadan kullanmasını istiyor.

İşte en iyi kamusal alan görüntü arama motorlarından bazıları:

1. Pixabay

Pixabay ücretsiz yasal wp_betawpposts görüntüleri

2. Morguefile

Morguefile Görüntüleri

3. Kamuya Açık Alan Resimleri

Kamuya Açık Alan Resimleri

Bununla birlikte, ücretsiz yüksek kaliteli fotoğraflar elde etmenin bir yolu vardır.

Hazır Görüntüler

Hazır görüntüler her ne kadar kulağa kötü gelse de bu fotoğrafların üzerine yazılar ekleyerek veya arka plan fotoğrafları olarak değerlendirebilirsiniz.

Ücretsiz, yüksek kaliteli stok fotoğraflarını bulmak için birkaç harika site:

  1. UnSplash
  2. StockSnap
  3. Gratisography
  4. Deathothes Fotoğraf

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Web Siteniz İçin Profesyonel Görüntü Oluşturmanın Kolay Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek