Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları vermeden önce bazı noktaları açığa kavuşturmanız gerekir. Siteniz ne hakkında veya ne hakkında olacak? Web sitenizin amacı nedir? SEO çalışmaları için ne kadar kararlısınız?

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları

Web siteniz için gerekli olan soruları cevapladıktan sonra SEO ipuçlarına geçebiliriz:

Web sitenizin belli bir konusu olsun:

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları içinden ilki web siteniz tabi ki bir konu hakkında olmak zorunda değil. Farklı konulara değinebilirsiniz ancak temel bir konunuz olsun. Örneğin kıyafet satıyorsanız moda veya kime hangi tarzda kıyafetler yakışır gibi konular seçebilirsiniz. Ancak kıyafet satıyorsanız makyajla ilgili ya da ayakkabıyla ilgili yazıları sıkça yayınlamanız doğru olmayacaktır. Arada bu kıyafetle şöyle bir ayakkabı olabilir veya şöyle bir makyaj yapabilirsiniz gibi çeşitli yazılar ekleyebilirsiniz. Ancak sizin ana konunuz sattığınız kıyafetlere yönelik olmalı.

Önemli Anahtar Kelimeleri Belirleyin:

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları içinden ikincisi web sitenizin amacına uygun anahtar kelimeleri belirleyin. Örneğin x marka ceket satıyorsanız bu ceketle ilgili aramaları öğrenin ve ceketle ilgili yazınızda bu kelimelere yer verin. Ayrıca yazınıza etiket koyarken yine bu kelimelerden yararlanın. Yazınızın başlığı mutlaka anahtar kelimenizden oluşsun. Yazınızın linkinde yani bağlantısında x marka ceket kelimeleri geçsin.

Site içindeki diğer yazılır linkler verin:

Yazdığınız yazılarda diğer yazılarınıza atıflarda bulunun örneğin bir pantolonla ilgili yazı yazıyorsanız x marka ceket bununla çok iyi olur diyerek o yazınıza bağlantı oluşturun. Google bunu ödüllendirecek aynı zamanda insanların web siteniz içerisinde dolaşmasını sağlamış olacaksınız.

URL’de yazının başlığı bulunsun:

Bazı web sitelerinde sayfa URL’lerinde sayfaların sizinsiteniz.com/?p12 gibi rakamların olduğunu görürsünüz bu SEO açısından oldukça yanlış bir tutum. Sizin web sitenizde sayfalarda dolaşırken URL’nin sizinsiteniz.com/xmarkaceket olarak görünmesi lazım. Böylece arama motorları sayfanızı daha kolay tarayacak ve sizi üst sıralara çıkarmaya başlayacaktır.

Web sitenizin hızlı olması gerekir:

Web sitenizi yavaşlatan tüm unsurları kaldırın. Yavaş web sitelerini arama motorları sevmez ve geri sıralara düşürür. Web sitenizi mümkün olduğunca hızlandırmanız gerekiyor. Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları maddelerimizden birisi de büyük resimler, büyük grafikler, animasyonlar, gereksiz eklentiler ve müzikleri web sitenizden kaldırın.

Fotoğraflarda anahtar kelimenizi kullanın:

İnsanlar genelde yazılarına ekledikleri fotoğrafları pek önemsemez ve klavyeye rast gele basarak veya herhangi bir kelime ile dosya adı oluştururlar. Yazınızın anahtar kelimesi x marka ceket olduğuna göre fotoğrafın ismi de aynı olmalı ve Türkçe karakter içermemeli.

Web sitenizde geçen konulara uygun başka web sitelerine bağlantı verin:

Web sitenizde ceketle ilgili yazınızda moda konusuna değindiniz diyelim. Modayla ilgili farklı sitelere bağlantı vermeniz yükselmenizi etkileyecektir. Diğer sitelere ziyaretçi taşıdığınız için çok da sık kullanmayın ve ziyaretçi sayısı çok olan web sitelerine bağlantı verin.

Web sitenizi sık sık güncelleyin:

Dinamik içeriğe sahip siteler çoğunlukla statik içeriğe sahip sitelerden daha yüksektir. Bu nedenle, wp_betawppostslar ve dizinler (Wikipedia gibi) arama motorlarında çok iyi çalışmaktadır çünkü sürekli olarak yeni içerikle güncellenirler.

Bir tane de olsa her gün mutlaka içerik ekleyin.

Web sitenizin tarandığından emin olun:

Bir çok arama motoru, içeriğinizi otomatik olarak bulur ve dizine ekler, ancak bazen aksilikler olabilir.

Google, Bing ve Yahoo gibi motorların sitenizi taradığından emin olun, böylece kullanıcılar çevrim içi sizi bulabilir. Arama motorları ile iletişime geçerek web sitenizi taramalarını isteyebilirsiniz.

Diğer web sitelerinin sizin sitenizin bağlantısını vermelerini sağlayın:

Bu konuda yapabileceğiniz iki şey gerçekten harika bir içerik oluşturmak. İkinci şey ise wp_betawppostsgerlara veya site sahiplerine sormak. İçeriğinizi beğenirlerse belki backlink veren web siteleri çıkabilir.

Sürekli yeni bir wp_betawpposts ya da yeni bir alan adı almayın:

6 ayda bir sıkılarak yeni wp_betawpposts açıyorsanız veya web sitenizin alan adını değiştiriyorsanız SEO’da başarılı olamazsınız. Hatta sayfaların bile URL’leri ile mümkün olduğunca oynamayın. Tüm emekleriniz boşa gidebilir. Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları olarak şöyle diyebiliriz URL’ler ile çok mecbur kalmadıkça oynamayın.

Robot gibi yazmayın:

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları ‘ndan biri de web sitenize içerik yazarken tabi ki hangi kitleye hitap ediyorsanız ona göre yazmalısınız. Avukatlara göre yazıyorsanız “hey dostum” gibi kelimeler pek hoş durmayacaktır ancak üniversite öğrencilerine veya gençlere yönelik bir web siteniz varsa bu tarz ifadeler kullanabilirsiniz. Arada espri yapmaktan çekinmeyin. İnsanlar sadece bilgi almak istemiyor bazen eğlenmek, ufak da olsa tebessüm etmek istiyorlar. Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları olarak şunu söyleyebiliriz çok ciddi bir kesime hitap etmediğiniz sürece bir arkadaşınızla konuşuyor gibi yazabilirsiniz.

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları genel olarak bu maddeler. Bu maddeleri uyguladıktan sonra yapmanız gereken tek şey düzenli olarak özgün ve anahtar kelimeleri içeren içerikler girmeniz olacaktır. Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları ‘nı kullanma çalışmasının sonuçlarını almak 5-6 ayı bulsa da en verimli ve en iyi yanı yani ücretsiz olması sebebiyle uğraşmaya değer bir yöntem. Lütfen SEO çalışmalarına başlayıp yarım bırakmayın en az 6 ay Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları ‘nı denemeye çalışın.

Web Siteniz İçin Önemli SEO İpuçları yazımıza yorum bırakarak yazımızı geliştirmemizde katkıda bulunabilirsiniz.

 

About Author

WMwcZ9zI1x

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir