Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak birçok eğitimcinin veya bilgi sahibi kişinin aklına gelen fikirleden biridir. Ancak çok az kişi bu fikri hayata geçirmek için cesaret gösterir.

Aslında Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak bir telefon açmak kadar kolay bir işlem. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve vereceğiniz derslere, sınıflara, amacınıza uygun bir tema ve özellikleri belirleyerek projenizi başlatmak.

Medanis Bilişim A.Ş ile Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak tamamen uyarlanabilir  online eğitim deneyiminin tadını çıkarmanızı sağlayacak. Platformunuzu ihtiyaçlarınız etrafında inşa etme gücü elinizde.Medanis Bilişim ile Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak ‘la, kurumsal düzeyde dağıtım seçenekleri ve geniş kapsamlı özelleştirme özelliklere sahip olabilirsiniz. Eğitiminizi kurumsal ortamınıza sorunsuz ve verimli bir şekilde entegre etmek için portalınızın görünümünü ve yapısını basitçe uyarlayın.

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak bizim için çok basit çünkü daha önce buna benzer birçok proje gerçekleştirdik ve bu konuda deneyimliyiz. Eğitiminize odaklanırken sisteminiz tamamen korunur. İster şirket içi isterse bulut dağıtımını tercih edin, Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak bir dizi güvenlik filtresi ve yönetim aracı sunar. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak gelişmiş veri şifreleme, kapsamlı erişim kontrolü, SSO, 2 faktörlü kimlik doğrulama ve çok daha fazlası portalınızı her zaman güvende tutacaktır.

Medanis ile Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak, bir işletme yazılımından bekleyebileceğiniz tüm gelişmiş özelliklerle birlikte gelir ve bazılarınız bunu yapmaz. Yönetici özellikleri, öğrenen özellikleri, kurs yönetimi, e-ticaret, entegrasyonlar, özelleştirmeler ve kaynak kodumuza erişim, Medanis Bilişim A.Ş online eğitim yazılımını kullanarak eğitiminizi sunma şeklinizi geliştirecektir.

Online Eğitim Yazılım Özellikleri

İçerik Dostu Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak

En iyi içeriğinizi çoklu kurslarda tekrar kullanın. Web’i daha da geliştirmek için faydalı materyalleri içe aktarın.

 

 

Sınav ve Değerlendirmelere Sahip Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak

Tüm sonuçlar için kapsamlı raporlamayla birden fazla soru türü, sınavlar ve testler için yerel destek.

 

 

Anket Özelliğine Sahip Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak

Kullanıcılar arasında özel anketler yapın. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak çalışan katılımı ve kurs verimliliği hakkında yararlı veriler toplayın. Kurslarınızı zenginleştirmek ve öğrencilerinizin deneyimini geliştirmek için en çok kullanılan içerik birlikte çalışabilirlik standartları için yerleşik destek.

 

 

Ödevler Özelliğine Sahip Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak

Öğrencilerin farklı formatlarda ödev göndermelerine izin verin. Kurs kurallarına ve ön koşullara göre şartları ve son tarihleri ayarlayın.

 

 

 

Yeniden Kullanılabilir İçerik Özelliği

Dersler yeni ve paylaşılan online ders materyallerinden oluşabilir. Ders kitaplığınızdan içerik çekin veya tek bir birimi doğrudan kurslara kopyalayın.

 

 

Dosyalar deposu

Tüm dosyalarınızı tek bir yerde saklayın. Düzenleyin, farklı kurslarda yeniden kullanın veya bunları seçilmiş kullanıcılarla paylaşın.

 

 

Sertifikalar

Farklı son kullanma politikalarıyla çok amaçlı sertifikalar verin. Herhangi bir uyum eğitim senaryosunu kolayca destekleyin.

 

Kullanıcıların online ders içeriğinize erişme şeklini kontrol edin. Kurs sırasını, tamamlanma koşullarını ve ders önkoşullarını tanımlayın.

Çevrimiçi eğitim veya  uzaktan eğitim, normalde bir sınıf ortamında sunulan, çevrimiçi öğretimi kucaklayan , e-posta, web sayfaları veya sohbet odaları aracılığıyla öğrenci ve öğretmen iletişimini barındıran ve öğrencilerin yazılı ödevleri teslim etmelerine, sınavlara girmelerine olanak veren tüm temel materyalleri  sağlar. Tüm bunlar bir sınıfa girmeden gerçekleşebilir, ancak  çevrimiçi işbirliği yazılımlarının kullanılmasıyla gerçekleşebilir .

 

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak, online eğitim olarak da bilinen  çevrimiçi eğitim, dilbilgisi okulundan yüksek lisans eğitimine kadar neredeyse her seviyede mevcuttur. Bilim, tarih ve matematik gibi temel konuları ve tıp faturaları, ebelik ve tahnitçilik gibi uzmanlık alanlarını kapsayan neredeyse her disipline uyarlanabilir. Devlet okulları ve kolejlerinden özel eğitim kurumlarına ve teknik okullara kadar çeşitli uzaktan eğitim kurumları tarafından sunulmaktadır ve yelpazesi büyümeye devam etmektedir.

Çevrimiçi eğitimin büyümesini sağlayan bir dizi  sunum aracı ve çevrimiçi işbirliği çözümü vardır. Web konferans hizmetleri, büyük grupların, masaüstü  içeriğin başkalarının kendi bilgisayar ekranlarından dünyanın her yerinden görebilmeleri için internet üzerinden canlı olarak paylaşmalarına olanak tanır. Bu tür uzak masaüstü  ve  çevrimiçi sunum yazılımının  kullanımı çevrimiçi eğitime temel bir faktördür.

UZAKTAN EĞİTİM SİTESİ KURMAK BÜYÜK TASARRUF SAĞLIYOR

Çevrimiçi eğitimi takip ederek elde edilen tasarruflar akıl almaz ve hem kurum hem de öğrenci için akla gelebilecek her alanı etkiler. Öğrenciler, gaz, araba giderleri, seyahat süresi, otopark masrafları, giyim harcamaları, kazançlı istihdamdan uzaklaşan zamana bağlı ücretler ve daha fazlasını korurlar. Öğrenciler artık makul bir seyahat mesafesi içinde eğitim seçimleriyle sınırlı değildir, ancak istenirse ülkenin diğer tarafındaki fırsatlardan yararlanabilirler. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak ile çevrimiçi öğrenme, yeni bir olasılık ve fırsat alanı açar. Kurumlar da önemli ölçüde tasarruf etmek için durmaktadır. Duvarları olmayan bir okulun işletim masrafı büyük ölçüde azalır. Aslında neredeyse hiç okula gerek yok. Şirketler de, çevrimiçi eğitimden yararlanabiliyor çalışanlar için çevrimiçi eğitim oturumları ile meslekleri konusunda rahatlıkla eğitimler alabiliyorlar.

Yine, ertelenen maliyetlerin listesi, özellikle yapısal bakım ve bakım, yardımcı programlar, destek personeli, erişilebilirliği sürdürme ve kampüs genişletme alanlarında, neredeyse sonsuzdur.

Öğretmenler için Sanal Sınıf Yazılımı

Bireysel eğitmenler ve eğitmenler için uygun maliyetli sanal sınıf çözümü. İnternet üzerinden canlı öğretin. Sınırsız canlı dersler ve çevrimiçi dersler verin.

Üniversiteler ve çevrimiçi okullar için kurumsal sınıf online eğitim çözümü. Birden fazla öğretmen ve sunum yapanlarla aynı anda canlı sınıfları ve çevrimiçi toplantıları düzenleyin.

Çevrimiçi Online Eğitim Yazılımının Bir Bakışta Uygulamaları

Çevrimiçi Öğretme ve Özel Ders Verme: Eğitmenler veya akranlar tarafından sağlanan, Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak aracılığıyla çevrimiçi ders, öğrencilere bire bir soruları yanıtlama veya ev ödevi veya diğer ödevler ile ilgili yardım alma fırsatı sunar. Canlı eğitim oturumları planlanabilir veya öğrenciler, öğretmenle bağlantı kurmak için mevcut bir sanal sınıfa gidebilirler.

Canlı Talimat: Geleneksel uzaktan eğitim programları, öğrencilerin kendi başına bir yalıtım duygusuyla öğrenmeye bıraktıkları için düşük tamamlanma oranlarına sahiptir. Günümüzün çevrimiçi öğretmenleri, bire bir veya bire-bir çok, etkili ve pedagojik bir şekilde öğrencilerle iletişim kurmak için bir yönteme ihtiyaç duymaktadır. Çalışmalar, ideal çözümün asenkron ve senkronize etkileşime sahip bir karma öğrenme modeli olduğunu göstermektedir. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak, etkili senkronize e-öğrenme için alternatif olmayan bir çözüm sağlar.

Online Toplantılar: Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak ile, web tabanlı toplantıları kolayca ve etkin bir şekilde barındırabilir, telekonferansı ve seyahat masraflarını önemli ölçüde azaltabilir ve işten uzak kalma süresini azaltabilirsiniz. Öğretmenler ve yöneticiler, toplantılar ve mesleki gelişim için uzun mesafelere seyahat etmeyerek yılda önemli miktarlarda tasarruf yaparlar. Ve bu, yoldakiler için yedek öğretmenlerin maliyetinin ortadan kaldırılmasını etkilemez.

Sınıfta Web İşbirliği: Uzaktan web tabanlı işbirliği, öğrenim deneyimini geliştirmek için öğrencileri farklı konumlardan ve kültürlerden bağlar. Çevrimiçi eğitim, ilgi çekici öğrenim ortamları yaratmakla ilgilidir. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak, uzaktan uzmanları sınıfa getirmenizi veya sanal bir alan gezisine öğrencilerinizi göndermenizi sağlar.

E-Öğrenimde Derslerin Tamamlanma Oranlarını İyileştirmenin Yolları

Bir ders verdiğinizi hayal edin. Şimdi 10 öğrenciden 9’unun ders bitmeden çıktığını düşünün. Öğrenciler çevrimiçi öğrenme kurslarını tamamlamadığında böyle olur.

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak söz konusu olduğunda, büyük ve ünlü bile çevrimiçi kursların tamamlanma oranlarını nasıl artıracağını bilmek ister.

 TAMAMLAMA ORANLARINI İYİLEŞTİRMENİN YOLLARI

Eğitim hedefleri etrafındaki iletişiminizi öğrencilerinizin yolda kalmasını sağlamak için e-postalar ve ödüller kullanmaya kadar mükemmelleştirmek için, aşağıdaki ipuçları tamamlanma oranlarınızı yükseltir.

1. Öğrencilerin eğitimin amacını anlamalarına yardımcı olun

Zamanını önemsemediğin bir şeye işlemek ister misin? Tabii ki değil. Öğrenciler farklı değildir: eğitimin neden önemli olduğunu ve bunlara nasıl katkıda bulunacağını bilmeleri gerekir.

Birçok çevrimiçi kurs, amaçlarını açıklığa kavuşturmaz. Öyleyse, öğrenciler “bundan kazanmak için ne bekleyebilirim?” diye sorduğunda, gerçekten açık bir cevap yoktur. Bu engeli aşarak öğrenim çıktılarınızı ve çalışanların rollerine, eğitimin başlangıcından nasıl açıkça bahsedeceklerini belirterek geçin.

2. Kursları tamamlayan öğrencileri tanıma ve ödüllendirme

Bir başarı duygusu önemli ölçüde çevrimiçi dersler için tamamlama oranlarını artırabilir. Örneğin, bir kursu tamamlayan öğrenciler sertifikalarını LinkedIn’de paylaştığında, genellikle eğitimin kariyerlerinin büyümesine katkıda bulunduğunu hissederler. Bilgilendirmeler, öğrencilerin Facebook gibi diğer sosyal ağlardaki ilerlemelerini ve başarılarını paylaşmalarını teşvik etmek için de kullanılabilir.

Öğrenciler aynı zamanda akranlarının ilerlemesiyle de motive olurlar. Bu nedenle, Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak tüm grubun momentumunu izlemek için skor tablolarını kullanmayı düşünün. Birçok öğrenci, dersin başındaki süperstarlara ayak uydurmak için hızlarını artırıyor.

Son olarak, leaderboard’un üst kısmına ulaşmak için yemek kuponları, özel bir eğitim fırsatı veya ekstra bir günlük izin gibi uygun ödülleri değerlendirin.

3. Online dersleri kısa ve odaklı tutun

Çalışanlarınız meşgul ve yapılacaklar listelerine başka bir şey eklememeyi tercih ederler. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak Bu, herhangi bir içeriğe sahip olmayan, yalın, sıkı kurslar tasarlamanız gerektiği anlamına gelir.

Kullanım microlearning her an en iyi şekilde ve kısa dikkat hitap etmek birkaç dakika boyunca çalışmak için daha fazla sürmez yığın halinde içerikli yayılmaktadır. Microlearning içeriği kullanmıyorken bile, videoları 10 dakikadan kısa ve 10 sayfalık dokümanlar altında tutun. Son olarak, çok fazla fikir kapsaması durumunda, kurs ve modülleri daha küçük parçalara ayırın.

4. Düzenli olarak, quizler yapın

Daha fazla testin, kurs tamamlama oranlarını iyileştirmenin anahtarı olacağını beklemezsiniz. Ancak olumlu geri bildirimler, her 2 veya 3 derste kısa bir sınav gibi (çok zor olmasalar bile), öğrencilere okuma ve izlemeye ara verirler.

Kısa, düzenli sınavlar yeni bilgi uygulamak için ve öğrenciler kendilerini test etmek için değerli bir fırsattır. Bu şekilde, öğrenciler son değerlendirme körlüğüne girmezler.

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak ve ilgiliyi devam ettirmek için düzenli sınavlar ayrıca öğrenenleri devam ettirmeye teşvik etmenin hoş karşılanma etkisine de sahiptir. Bir alıştırmayı veya aktiviteyi tamamlayarak küçük bir başarı hissi, devam etme motivasyonu üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

5. Etkileşim oluşturun!

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak ve daha fazla ilgi çekmek için yarışmalar, fragmanlar, görsel skor tabloları ve öğrencilerin başarılarının düzenli olarak kabul edilmesiyle bir iç pazarlama kampanyası yürüterek bir vızıltı oluşturun.

Eğitim sosyal bir etkinlik haline geldiğinde ve öğrenciler eğitimlerini başkalarıyla tartışabilirlerse, bunu tamamlamaları daha olasıdır. Bu aynı zamanda eğitim hakkında kamuoyundan konuşmak “akıldan çıkmamak” için zorlaştırır ve bitirmek için hesap verebilirlik duygusu yaratır.

6. E-posta hatırlatıcıları kullanın

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak Öğrencilerin geride kalmasına izin verme. Bunun yerine, onları tekrar katına getirmek için planlanmış bir e-posta kampanyası kullanın.

Öğrencilerin kaydettiği ilk e-postanız “Bu kursu tamamlamak için X gününüz var” satırlarında bir şey içermelidir. Kursu zaman sınırı içinde tamamlarsanız, Y alırsınız. Eğer yapmazsanız, ne olacak. ”

Çizginin ilerleyen kısımlarında, eğitim amaçlı heyecanlarını kaybeden öğrencileri kurtarmak için bazı e-posta e-posta mesajlarını kullanmanız gerekebilir. Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak ile Aşağıdaki gibi ifadeler ekleyin: “X gün içinde giriş yapmadığınızı görüyoruz. Öğrenme eylemine girmek ister misin? Buraya tıklayarak hemen geri dönün. ”

Uzaktan Eğitim Sitesi Kurmak düşündüğünüz kadar zor değil. Neden bilgilerinizi insanlar paylaşmıyorsunuz ve kendinize bir gelir kaynağı oluşturmuyorsunuz? Bir kursunuz varsa online eğitim ve sınavlarla kurs çalışmalarınızı destekleyebilir, ülkenin her yerindeki öğrencilere dersler verebilirsiniz.

About Author

Medanis Destek