Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Uygun SEO Hizmeti

Uygun SEO Hizmeti

Uygun SEO Hizmeti veren Medanis Bilişim A.Ş., yerel ve kurumsal SEO’yu sunan eksiksiz bir Arama Motoru Optimizasyonu şirketidir. İşletmenizin büyüklüğü, doğası veya konumu ne olursa olsun, artan arama motoru görünürlüğüyle daha fazla müşteri elde etmenize yardımcı olacak araçlar ve uzmanlığa sahibiz.

ARAMA MOTORU OPTIMIZASYONU NEDİR?

Uygun SEO Hizmeti ve Arama Motoru Optimizasyonu veya “SEO”, web sitenizi arama motorlarına daha cazip hale getirme işlemidir. Web sayfalarınızın başlığında ve metninde kullanılan anahtar kelimelerden, web sitenizde kullanıcıların harcadığı zamana ve web siteniz ile olan ve bu sitelerdeki bağlantıların sayısına kadar bir çok faktörü içerir. SEO uzmanları sıralamaları iyileştirmek için çeşitli taktikler kullanır.

Bundan çok daha karmaşıktır – arama motorlarının herhangi bir anahtar kelime için sıralamayı belirlemek için kullandığı 200’den fazla sıralama faktörü olduğu düşünülmektedir. Sıralamayı belirleyen algoritmalar kilit ve anahtar altında tutulurken, deneyimli pazarlamacılar test ettiler ve neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını öğrenmek için verileri analiz ettiler.

Sonuç olarak Uygun SEO Hizmeti, arama motorları da sizin gibiler – müşterilerini memnun etmeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, aramaları için elde ettiği sonuçlardan memnun değillerse, aradıklarını bulmak için başka yerlere giderler. Algoritma, yıllar içinde internetteki içeriğin kalitesini artırmak ve kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için dramatik bir şekilde değişti.

2015 ve öncesinde Uygun SEO Hizmeti, sitenizle alakalı olsun veya olmasın, herhangi bir şey için sıralamanız kolaydır – tek yapmanız gereken şey, anahtar kelime doldurma olarak bilinen bir şeyler olan anahtar kelimelerdi ve web sayfanıza gitseniz iyi olurdu. Şimdi? Sıralama daha fazla çaba gerektirir ve öncelikle kullanıcılara ve arama motorlarına odaklanarak hedef kitleniz için değerli bir kaynak yaratmaya dayanır.

Uygun SEO Hizmeti süreci, en iyi uygulamaların kendi serileri ile her biri iki ana bileşene ayrılabilir.

 
Uygun SEO Hizmeti ve Sayfa İçi SEO

Bu, web sitenizde yapılan SEO’nun bir parçasıdır. Çok sayıda öğe içerir ve doğru şekilde optimize edildiğinde, istediğiniz anahtar kelimeler için sırada olmanız için uzun bir yol kat eder. Sayfa içi Uygun SEO Hizmeti sırasında şunlara bakarız:

ANAHTAR KELİME ARAŞTIRMA 

Uygun SEO Hizmeti için anahtar kelimeler insanların sizi bulmak için kullandıkları şeydir. Müşterilerinizin web sitenizi bulmak için kullanacakları en yaygın ifadeleri ve bu kelimeler ve cümleler için hangi tür rekabette bulunduğunu inceliyoruz. Ardından, arama motorlarının kullanıcıları için bir kaynak olduğunuzu bildiğinizden emin olmak için onları web sitenizde ve içeriğinizde kullanırız. Uygun SEO Hizmeti Bu ana anahtarların ötesinde, ilgili anahtar anahtar kelimeler de kullanmak önemlidir. İlgili anahtar kelimeleri esasen ana anahtar kelimelerinizle ilişkili olanlar, arama motorlarının da kopyanızda görünmesini beklemektedir.

Örneğin, ana anahtar kelimeniz “köpek tasması” ise, bazı ilgili anahtar kelimeleri olabilir:

 • Ucuz deri köpek tasması
 • Özel köpek tasması etiketleri
 • El yapımı köpek tasmaları
 • Kişiselleştirilmiş köpek tasmaları

 

WEB SİTESİ YAPISI  

Uygun SEO Hizmeti için iyi bir web sitesi yapısı, iyi bir kullanıcı deneyimi anlamına gelir. Her şey mantıklı bir hiyerarşi kullanarak inşa edilmelidir; böylece kullanıcılar aradıklarını kolayca bulabilir. Artı Uygun SEO Hizmeti, web sitenizin yapısı ne kadar iyi olursa, arama motoru botlarının taraması ve dizin vermesi o kadar kolaydır. Botlar, web sitenizdeki her şeyi otomatik olarak keşfedemez, bu nedenle kolaylaştırmak size kalmış.

Yapınızın bir kısmı SEO dostu bir URL içermelidir. URL’nizde anahtar kelimeler kullanın. Örneğin: http://medanis.com.tr/ankara-web-tasarim , http://medanis.com.tr/uygun-fiyata-seo

 

UYGUN SEO HİZMETİ VE DUYARLI TASARIM  

Mobil trafik masaüstü trafiğini şaşırttığından, kullanıcının hangi cihaza yönlendirdiğine bakılmaksızın kesintisiz bir kullanıcı deneyimi yaratmak önemlidir. Duyarlı tasarım web sitenizi bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon için uygun olacak şekilde otomatik olarak ayarlar; böylece kullanıcılar tüm dünyada mükemmel bir deneyim yaşatmaya devam eder.

ROBOTS.TXT

Bu dosya arama motoru tarayıcılarına hangi dosyaları okumasını ve hangilerini yoksayacağını söyler.

SITEMAP.XML

Bu dosya arama motorlarına web sitesinde kaç sayfa dizine eklenmesi gerektiğini bildirir. Web yöneticileri ek sayfa ekledikçe, yeni sayfaların eklenmesi için site haritasını yeniden gönderebilirler.

SAYFA İÇERİĞİ

Burada işler yoğunlaşmaya başlar, çünkü sayfa içeriğiniz anahtar kelimelerinizin ve ilgili anahtar kelimeleri ifadelerinin çoğunun olduğu yerdir. Metin okumayı kolaylaştırmak için metni mantıksal olarak parçalamak için başlık etiketlerini kullanın. Yardımcı cihaz kullananların sayfanın içeriğini hala anlamasını sağlamak için her sayfanın da açıklayıcı anahtar kelimeler kullanan tüm resim ve videolarda ALT metni olmalıdır .

 

GİDEN BAĞLANTILAR

Bunlar kendi olmayan web sitelerine bağlantılardır. Sayfanızdaki içerikle ilişkili olmalı ve yetkili kaynaklardan gelmelidirler.

 

DAHİLİ BAĞLANTILAR

Bunlar web sitenizdeki diğer sayfalara bağlantılardır. Uygun SEO Hizmeti giden bağlantılarda olduğu gibi sayfadaki içerikle de ilişkili olmalıdırlar. Örneğin, yaşam tarzınız için doğru köpek cinsinin seçilmesine ilişkin bir wp_betawpposts yazısı yazdıysanız, çeşitli köpekler hakkında yazdığınız diğer yayınlara bağlayabilirsiniz.

 

SİTE HIZI

Sayfanızdaki her şey – kod, resimler, videolar ve diğer öğeler verilerdir. Bu verilerin tümü, sayfanızın ne kadar hızlı yüklendiğini etkiler. Çok uzun sürecekse, kullanıcılar başka bir kaynaktan yana tıklarlar. Nitekim, insanların %47’si bir web sitesinin iki saniye içinde veya daha kısa sürede yüklenmesini beklemektedir ve %40’lık bir web sitesi yüklemek üç saniye veya daha uzun sürerse terk edeceklerdir.

 

SOSYAL PAYLAŞIM DÜĞMELERI

Sosyal sinyaller sıralamanızda doğrudan bir rol oynamıyor olsa da , kitlenizin içeriğinizi kendileri ile paylaşmasını kolaylaştırmak, içeriğinize daha fazla göz atmaya yardımcı olacaktır. İçeriğinizi gören kişi sayısı arttıkça, birinin bağlantı içeriği o kadar yüksek olur.

SAYFA DIŞI SEO

Adından da anlaşılacağı gibi, bu, başka yerde çevrimiçi gerçekleşen arama motoru optimizasyonunun bir parçası. Ana odak web sitenize diğer kaynaklardan bağlantılar oluşturmaktır, Uygun SEO Hizmeti böylece değerli bir kaynak olarak tanınırsınız. Bunu çeşitli şekillerde ele almaya ve markanızla uyumlu bir strateji hazırlamaya yardımcı oluruz.

Ortak bağlantı oluşturma yöntemleri şunları içerir:

 • Misafir yayınlarını diğer web sitelerine ve wp_betawppostslara gönderme.
 • Nişinizdeki popüler wp_betawppostslarla ilgili yorum yapmak.
 • Gazetecilerin yazdıkları şeylerin kaynağı olarak gönüllü olun
 • Diğer web sitelerinin kitlelerini eğitmek için bağlayabileceği değerli bir kaynak oluşturun.
 • YouTube videoları oluşturun.
 • Yeni web sitenizi veya herhangi bir şirket haberi duyuran bir basın açıklaması yazın.
 • E-posta ve forum imzalarınızdaki web sitenize bağlantı verin.
 • Infographics oluşturun ve dağıtın.

Bağlantının geri dönüşümünün ötesinde, fikir, insanların web sitenizden ve markanızdan haberdar olmasını isteme temeline oturuyor. Bu, kelimeyi yaymak için çeşitli teknikler kullanmak anlamına gelir.
Seçenekler şunlardır:

 • Sosyal medya gruplarına aktif olarak katılmak veya kendi sosyal medya grubunuzu oluşturmak
 • Trafiği akışı başlatmak için Google AdWords veya sosyal medya platformlarında reklamlar yayınlama
 • Web sitenizi uygun çevrimiçi dizinlerde listeleme
 • SideShare gibi harici web sitelerinde sunumlar ve broşürler gibi iş belgelerini paylaşma
 • Quora, Yahoo Cevapları ve Yanıt Çantası gibi soru cevap web sitelerine aktif biçimde katılın

Sayfa üstünde SEO’yu ele aldıktan sonra, trafiğiniz hakkında ne öğrendiğinize bağlı olarak düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Uygun SEO Hizmeti Google Analiz ve Google Web Yöneticisi Araçları’nın kullanışlı olduğu yer burasıdır. Analiz her zaman yükleyin, böylece web sitenizde hangi sayfaların en popüler olduğu ve kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz – bunlar ne kadar süre sitenizde kaldıkları, hangi sayfalara girdikleri, hangi sayfalardan nereye geldiklerini, neredeydiklerini. gelen tarayıcı, hangi tarayıcıyı kullanıyor ve daha fazlası. Uygun SEO Hizmeti için Google Web Yöneticisi Araçları, site haritanızın düzgün bir şekilde gönderildiğinden, bozuk bağlantılarınızın olup olmadığından bağımsız olarak sürünmenize yardım edebilir.

Uygun SEO Hizmeti Sayfa dışı SEO devam eden bir çabadır. Yeni web siteleri ve rekabet her zaman açılıyor. Sıralamaları yüksek tutmak için sürekli çabalar gereklidir, çünkü sıralamalar asla statik değildir.

İşletmeniz için SEO’yu gezmenizde size yardımcı olalım. Bugün bizi arayın.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Uygun SEO Hizmeti için bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Uygun SEO Hizmeti yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek