Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Twitter’da Emlak Pazarlama

Twitter’da Emlak Pazarlama

Sosyal medyayla tanışıklığınız Facebook ile sınırlı olabilir. Ancak emlak işinizi büyütmek istiyorsanız Facebook, İnstagram, Twitter, SnapChat, Pinterest gibi birçok sosyal platformu kullanmanız gerek. Peki Twitter’da Emlak Pazarlama için nasıl bir yol izleyebilirsiniz?

Twitter nedir?

Büyük ihtimalle Twitter’ın ne olduğunu biliyorsunuz ancak biz yine de sıfırdan başlayalım. Twitter , insanların anlık ileti veya kısa mesajlara benzer “istediği gibi” tweet yapmasına izin veren ancak herkesin dikkatini çeken kişiye göre (ayrıca “takip eden” kişi sayısına) halka görüntülemesine olanak tanıyan bir mikro wp_betawppostslama platformudur.

Her bir “tweet”, 140 karakter ile sınırlandırılmıştır, böylece Twitter akışında uzun öfkeli ya da spam olmayan mesajlarla tıkanmaz. Bu, her mesajın kısa, tatlı ve kolay olmasını gerektirir ve bu da Tweet atma işini zorlaştırır.

Twitter şu anda yaklaşık 15-20 milyon kullanıcıya sahip ve her ay hızla büyümeye devam ediyor. Basit bir mesajlaşma aracı olarak başlayarak Twitter, B2B (işletmeden işletmeye satış), B2C  (İşletmeden müşteriye satış) ve C2C (müşteriden müşteriye satış) için daha yaygın iletişim biçimlerinden biri haline geldi.

Twitter’da Emlak Pazarlama

Twitter’da olmanız gerekse de gerekmese de dünyada milyonlarca ülkemizde yüzbinlerce insanın Twitter’ı haber, bilgi ve eğlence için düzenli bir iletişim biçimi veya medya aracı olarak aktif olarak kullandığı konusunda tartışamazsınız. Twitter’ın yaygın şekilde kullanılmasına ek olarak, platform işletmelerin potansiyel müşterileri ile doğrudan iletişim kurmaları için harika bir yoldur. Dikkatli bir izleyici geliştikten sonra Twitter, yeni müşterilere ulaşmak ve daha fazla gelir elde etmek için işle ilgili bilgileri iletmek için düşük maliyetli bir pazarlama aracı haline gelir. Kendi kitlenizi nasıl kuracağınızı size anlatacağız, böylece Twitter’da Emlak Pazarlama ile pazarlamaya başlayabilirsiniz.

Twitter’da Emlak Pazarlama için Bir Twitter Hesabı Nasıl Kurulur?

İşte sesinizi oluşturmak ve izleyicilerinizi yakalamak için Twitter ile yapmanız gereken bazı şeylerin bir listesi. Hali hazırda bir Twitter hesabı kurulumunuz varsa, Twitter’da Emlak Pazarlama yazımıza yorum bırakmaktan çekinmeyin ya da cari hesabınızdan bir şey kaçırdıysanız aşağıdaki adımları takip edin.

ADIM 1: Bir İlgili Kullanıcı Seçin

Twitter hesabınızı kurmak için bir kullanıcı adı seçmeniz gerekecektir. Bu, Twitter arama kartınızın ilerlemesine neden olacak ve yalnızca bir ad seçmeden önce biraz düşünün.

Bir Kullanıcı Adı Seçme İpuçları:

 • Açık ve basit tutun. Bu bir plaka değil
 • Diğer sosyal medya hesaplarınızla tutarlı olmasını sağlayın. Örneğin, Facebook hesabınız / nazaremlak ise Twitter kullanıcı adınızı da aynı şey yapın. Eğer mevcut değilse, yakın bir şeyler almayı deneyin.
 • Bir şirket / aracılık temsil ediyorsanız, şirket / aracı kurum adınızı kullanmayı deneyin.
 • Adınız, şirketinizin veya diğer ilgili adların alınması durumunda, kullanıcı adınızı alakalı bir anahtar cümle yapmaya çalışın

2. AŞAMA: Twitter’da Emlak Pazarlama  İzlenecek kişileri bulun

Twitter’da, özellikle ilk birkaç ay boyunca, yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, onu bir süre kullanan ve / veya bazı otoriteler kuran kişileri takip edin. Örneğin, gayrimenkul profesyonelleri için uzman sayılan veya çok takipçisi olan kişileri bulun ve takip edin.

Takip Edenler İçin İpuçları:

 • Sizi gerçekten ilgilendiren insanları izleyin. Popüler oldukları için birini takip ederseniz, Twitter akışınızı dikkatinizi çekmeyen veya herhangi bir şey öğrenmenize yardımcı olmayan yayınlarla dolu bulabilirsiniz.
 • Takip ettiğiniz kişiler konusunda seçici davranın. Twitter akışınızın çok gürültülü ve ezici olacağını göreceğiniz gibi, herkesi ve başkasını izlemeye başlamayın.
 • Diğer kullanıcılardan hangi konular veya ilgilendiğiniz kişi türüne göre takip etmeniz gereken önerilerini bulmak için Google Arama , TweetTop ve Listorious gibi araçları kullanın .
 • Arkadaşlarınıza ve meslektaşlarınızı Twitter’da bulun ve bir tavsiye ağı oluşturmak için onlara uyduğunuzdan emin olun. Onlar ilginç veya ilgili değilse, onları unfollow ederek takipten çıkın.

ADIM 3:  Twitter’da Emlak Pazarlama Ayarlarınızı Yapın

Twitter, kullanıcıların işleri basitleştirmek için mükemmel bir iş çıkarmış ancak varsayılan olarak aktive edilmeyen birkaç şey var ve bunları aktivite etmenizi öneririz. Bu ayarlardan hiçbiri, Twitter hesabınızı veya başarısını bozmayacak , ancak biz onları güçlü bir izleyiş oluşturmak için yararlı bulduk.

Twitter Ayarlarınızı Ayarlamak İçin İpuçları:

 • “Ayarlar” ın altında, “Tweetlerinize yer ekle” kutusunu işaretlediğinizden emin olun. Bu, kullanıcıların tweetlerinizin nereden geldiğini görmelerini sağlayacak ve böylece yayınlarınızı daha yerel hale getirecektir.
 • “Tweetlerimi koru” kutusunun işaretini kaldırdığınızdan emin olun. Bu yalnızca Twitter güncellemelerini kimsenin görmesini istemiyorsanız kullanışlıdır. İlk etapta Twitter’da olmanın amacına yenik düştüğü için Twitter yayınlarınızı gizli tutmanız önerilmez.

 

 • ADIM 4: Twitter’da Emlak Pazarlama Profilinizi Optimize Edin

Twitter’ın göz ardı edilen en iyi özelliklerinden biri, profilinize yardımcı olmak için biraz optimizasyon yapabilmeniz ve tweet’lerinizin arama motorlarında dizine eklenebilmesidir. Arama motorları, gerçek zamanlı arama sonuçları ve sosyal arama sonuçlarıyla ilerlemeye devam ettiklerinden, bu özellikle önemlidir.

Profilinizi İyileştirme İpuçları:

 • Kendiniz bir resim yükleyin (yüzünüzdeki bir ürün en iyi şekilde çalışır). Bu, insanlar sizi takip ettiğinde daha kişisel hale getirdiği zaman gösterilir. İnsanlar, içeriği otomatik olarak geri yükleyen yalnızca bir robotun aksine yüzünü görebileceği birini takip etme eğilimindedir.
 • Gerçek adınızı kullanın. Bu, insanların sizi bulmasına ve sizi tanımasına yardımcı olacaktır.
 • Bulunduğunuz yeri girin.
 • Ana web sitenizin veya wp_betawpposts’unuzun URL’sini girmek için “Web” alanını kullanın. Bu, az ya da çok işle geri dönmek için harika bir yoldur.
 • Özlü, alakalı ve eşsiz bir biyoloji yazın. Mümkünse en az bir ana anahtar deyiminde çalışmaya çalışın. Örneğin, bir Los Angeles Emlakçı iseniz, o zaman bunu biyolojinizde bulmaya çalışın.

ADIM 5: Twitter’da Emlak Pazarlama Twitter Hesabınıza Biraz Kişilik Verin

Harika bir Twitter hesabına son dokunuşlar, Twitter sayfanızın tasarımını özelleştirmektir. Şimdi, çoğu kişi Twitter.com’a gitmemekle birlikte bu gün Twitter istemcilerini kullanmasına rağmen, marka bilincini tüm web mülklerinde marka değerini ve farkındalığını korumak için tutarlı hale getirmek hala yararlıdır.

Twitter Sayfanızı Tasarlamak İçin İpuçları:

 • Twitter’ın sağladığı temalardan birini kullanmayın. Binlerce kez diğer kullanıcılar tarafından kullanılırlar ve hiçbir marka fayda sağlamazlar.
 • Bir sosyal medya tasarımcısı profesyonelce web sitenizin ve / veya wp_betawppostsunuzun markalaşmasına uygun özel bir Twitter arka planı hazırlamak için profesyonellerle çalışın.
 • Tasarım renklerinizi eşleştirdiğinizden emin olun (sayfanın yazı tipleri ve ana hatlarıyla kullandığınız kişi tarafından sağlanan tasarımla eşleştirmek için arka plan görüntüsünü değiştir seçeneğinin yanında bulunan TASARIM RENKLERİNİ DEĞİŞTİR’e tıklayın).

Twitter’da Emlak Pazarlama nasıl yapılır?

Twitter hesabınızı çalıştırmak için adım adım talimatlar vermiş bulunmaktayız. Şimdi, size gayrimenkul işletmenizi Twitter’da aşağıdaki hedefleri gerçekleştirmek için nasıl pazarlayacağınızı anlatacağız:

 • Yerel bölgeniz için saygın bir kaynak olarak yetki tesis edin
 • Yönlendirme ağınızı oluşturun
 • Daha fazla olası satış oluşturun
 • Mevcut müşterilerle iletişim kurun ve bunları pazarlama için kullanın
 • Daha fazla müşteri edin. Daha fazla ev satarsınız.

Twitter’da Emlak Pazarlama için TAVSİYE : Cep telefonunuz ve bilgisayarınız için bir Twitter uygulaması alın. Aşağıdaki uygulamalardan herhangi birini öneriyoruz: HootSuite , Tweetie , TweetDeck , Seesmic . Bu uygulamalar, tweeting’i günlük rutinin bir parçası olarak almaktan daha kolay hale getirecektir.

İPUCU 1 : Twitter’da Emlak Pazarlama Dinle

Twitter’da Emlak Pazarlama için kendinizi Twitter’da nasıl etkili bir şekilde pazarlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, o zaman aktif kullanıcıları dinlemek için biraz zaman harcayın. “Dinle” demek, etkin kullanıcıların takipçiler kazanması ve viral konuşmalar yapmaları için ne yaptıklarını gözlemlemek, araştırmak ve anlamak demektir.

İPUCU 2 : Twitter’da Emlak Pazarlama Güncelleme

Twitter’da Emlak Pazarlama için Twitter ile yapmanız gereken en önemli şeylerden biri güncel tutmaktır. Bu, öğle yemeğinden bir parça aldığınızda her tweet yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunun anlamı, Twitter hesabınıza alakalı, yararlı ve zamanında mesajlar vermenizin sürekli olmasıdır. Güncellemeler haftada bir kez olsa bile, son derece değerli, eğlenceli, becerikli veya benzersiz olursa, her 5 dakikada bir alakasız şeylerle ilgili tweetleyen biri daha etkili olur. Gitmek için, muhtemelen hakkında tweet yapmanız gereken bazı şeyler var:

 • Yeni alınan listeler
 • Son satılan listeler
 • Gayrimenkul fiyat değişiklikleri
 • Listelerinizin çoğunun bulunduğu topluluk / mahalle haberleri (özellikle yeni bir mağaza veya başlıca uygunluk sağlanırsa)
 • Yaşamak için en iyi mahallelere ilişkin ipuçları
 • Bölgedeki en iyi okullarla ilgili ipuçları
 • Web sitenizdeki mülkiyet sanal turlarına, resimlere veya listeleme sayfalarına bağlantılar

İPUCU 3 : Twitter’da Emlak Pazarlama Tanıtın

Bu noktada bazı insanların sizi takip ettiğini görmeye başlamanız ve takip ettiğiniz kişilerden kaliteli güncellemeler almanız gerekir. Bir sonraki önemli adım, Twitter’da Emlak Pazarlama için Twitter varlığınızı doğru bir şekilde tanıtmaktır. Web sitenizi pazarlamanız gerektiği gibi, Twitter hesabınız için de bunu yapmalısınız. Neyse ki, Twitter ve diğer birçok şirket, bunu sizin için kolaylaştırıyor. İnsanları Twitter’da Emlak Pazarlama için Twitter varlığınızı kabul ettirmenin bazı yolları şunlardır:

 • Ekle Heyecan widget’lar web sitesi (ler) ve wp_betawpposts (ler)
 • Tüm yazışmalarınızda, özellikle e-posta imzanızdaki @_________ Twitter kullanıcı adınızı kullanın
 • En iyi Twitter güncellemelerinden bazılarını yeniden twitter uygulamak için Twitter kullanıcılarını, özellikle takipçilerinin bulunduğu kişileri alın
 • TweetUp , SponsTweets ve BeTweeted gibi hizmetler aracılığıyla sponsorlu tweetler satın alın

İPUCU 4 : Twitter’da Emlak Pazarlama İletişim

Twitter ve diğer tüm sosyal ağlar, tek yönlü konuşma amaçlı değildir. Güçlü bir Twitter pazarlama kampanyasının potansiyelini gerçekleştirmek için bu ağları kullanan diğer insanlarla sohbet etmeniz ZORUNLU dur. Sadece sürekli olarak insanlarla konuşuyorsanız ve onlarla birlikte değilseniz, Twitter çabalarınızın fark edilmeden gitmesi muhtemeldir. Sohbet üreten sonuçlar oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Twitter’da Emlak Pazarlama için Konuşmaları kıvılcımlandırmak için sorular sorun (daha fazla değil, tartışmalı sorular insanlara en hızlı şekilde meydan okumaya ve onları konuşturmaya çağırıyor)
 • Twitter’da Emlak Pazarlama için Kullanıcıların eğilimli konuları kolayca bulup takip edebilmesi için, tweetlerinize hash etiketleri (ör. #emlak) ekleyin
 • Twitter’da Emlak Pazarlama için Tweetlerinizin çoğunluğuna bağlantı ekleyin. Birisi bir siteyi önerirken daha iyi bir şey yoktur, ancak birisi bir bağlantı sağlamaz
 • Twitter’da Emlak Pazarlama için Diğer kişilerin sorduğu soruları cevaplayın. İnsanların konuştuğu bir konuyu bulmak ve bazı soruları cevaplamak için Twitter Aramayı kullanın
 • Twitter’da Emlak Pazarlama için iltifat etmiş kişileri takip edin ve onlarla sohbet edin
 • Twitter’da Emlak Pazarlama için diğer kullanıcıların ilginç / yararlı postalarını retweet edin

Başarılı Twitter Pazarlama Kampanyaları Buradan Başlayın

Twitter’da olmayan veya Twitter hesabıyla hiçbir başarısı olmayan kişilerin de potansiyelini tam olarak benimsememiş olan insanlar olduğunu keşfettik. Bizi yanlış anlamayın, Twitter’ın herkes için olduğunu düşünmüyoruz. Bazı insanlar tweet yapmak için doğmamışlar. Bununla ilgili yanlış bir şey yok, ancak emlak işiniz için başka bir ücretsiz trafik üretme ve trafik kaynağı olduğundan bu kategoriye girerseniz sizinle ilgili varlığınızı Twitter’da yönetmenizi öneririz.

Twitter’da Emlak Pazarlama yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek