Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Twitter Takipçi Sayınızı Arttırmanın Yolları

Twitter Takipçi Sayınızı Arttırmanın Yolları

Twitter işletmeler için büyük bir avantaj. Yeter ki doğru şekilde kullanarak doğru yani müşteriniz olabilecek insanlara ulaşmayı başarın. Twitter Takipçi Sayınızı Arttırmanın Yolları ile daha çok kişiye ve hedef pazarınıza ulaşmanın yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Takipçileriniz çevrimiçi olduğunda Tweet yapın

Twitter için size çok yarayacak bir araç var: Followerwonk. Analiz özelliği tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olur. Arkadaşlarınızın (takip ettiğiniz kişiler) veya takipçilerinizin çevrimiçi olduklarını kolayca görebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde takipçilerinizin en çok hangi zaman aralıklarında aktif olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede hangi gün hangi zaman aralıklarında tweet atmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sohbet başlatın

Followerwonk uygulaması sayesinde anahtar terimleri veya rakiplerin takipçilerinin bir karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Ortaya çıkan kullanıcılara göz atarak bu kullanıcılarla iletişime geçebilirsiniz.

Filtreleme özelliği sayesinde, artık herhangi bir kullanıcı listesini bu insanlarla olan ilişkilerine göre hızlı bir şekilde filtreleyebilirsiniz. Hızlı bir şekilde bulabilirsiniz:

  • Sizi takip edenler, birbirini takip etmeyenler
  • Takip ettiğiniz, sizi takip etmeyen insanlar
  • Karşılıklı ilişki içinde olduğunuz kişiler (birbirinizi takip edin)
  • İlişkisi olmayanlarınız

Bu şekilde, endüstrinizdeki herhangi bir terimi hızlı bir şekilde arayabilir ve farklı türdeki ilişkilere sahip bir kullanıcı listesini oluşturabilirsiniz.

 İçeriği teşvik olarak kullanın

Tabii ki başkalarının dikkatini çekmek kolay değildir. Ancak, iyi içerik üretirseniz, bunları Twitter’da uzmanlarla konuşmaya başlamanın bir yolu olarak kullanabilirsiniz.

Örneğin, herhangi bir wp_betawpposts yazısında, önemli kullanıcıların tweet’lerini (veya tekliflerin veya wp_betawpposts öğelerini) doğrudan ekleyebilirsiniz. Twitter’da her birine ulaşın. Onların yorumlarını davet edin veya retweet talep edin. Yanıt verdiler mi, retweet yaptınız mı? Harika! Onları birkaç hafta içinde başka bir wp_betawpposts yazısına tekrar ekleyin ve tekrarlayın.

Konuşmaya devam edin

Konuşmayı, özellikle olumlu müşterilerle mümkün olduğunca devam ettirin. Bir soru ile kapatın. Ve olumlu bir yanıtla, bu davranışı bir retweet ile güçlendirin.

Hakkınızda diğerleri ne kadar çok konuştuysa, arkadaşları sizi merak ederek kim olduğunuza göz atabilir.

Arkadaşlardan daha çok takipçisi var

Çoğu kimse için, bir spam işareti ya da şüpheli başka bir hesap, takipçileri çok sayıda ve çok sayıda arkadaşınız olan kişilerdir. Bu, kişinin takipçilerinin genellikle bir geri tepme beklentisiyle takip ettikleri bir sonuca işaret ettiğini gösterir.

Ama bundan fazlası. Sadece 100 takipçiniz olsa bile, 10’u izlerseniz, bu oran, eşit sayıda olanlardan daha çekici olduğunuzu gösterir. Bu nedenle, her zaman oranınıza dikkat edin. Pratik yararlar da vardır: Çok sağlıklı bir orana sahip olmadığınız sürece 2 binden fazla kişiyi takip etmeyin.

Profilinizi ve son tweetlerinizi çekici hale getirin

Twitter’daki çoğu insana nasıl görüneceğinize dikkatle bakın. Kim olduğunuzu merak ediyor olabilirler. Böylece adınızı tıklatacaklar bionuzu ve son tweetlerinizi görecekler.

Sizi ön izleyen herkes son dört tweetinizi görür. Unutmayın, @mention tweetleri (başkaları ile etkileşimde bulunanlar) çekici olduğunuz kişiler dışında çok az değerdedir. Bu nedenle, üst üste bir dizi dört telafuz tweetini aşmamaya çalışın. Her zaman, profilinizi ön izleyenlerin ilgisini çeken, cazip bir içerik sunan benzersiz, cazip bir tweet istersiniz.

Her tweet, düşündüğünüzden daha geniş bir kitleye sahiptir (boşlukları doldurun)

Başkalarıyla etkileşim heyecanın yaşamsal bir parçasıdır. Ancak @mentions, profilinizi görüntüleyenleri engeller (sözleşmenin diğer ucundaki kişi hariç). Üçüncü taraf izleyiciler için, bir telefon görüşmesinin yarısını dinlemek gibi olabilir. Dolayısıyla, zaman zaman, üçüncü taraflar için anlatım sağlamak için çekici olduğunuz kişinin stratejik röportajlarını sunun.

Dönüşümü takip edin

FollowerWonk’da sizi takip eden her insanı takip edebilirsiniz.

Kaybettiğiniz kişilere dikkatle bakın. Takip edilmeyenlerin listesini etki ve takipçi sayılarına göre sıralayın. Büyük isimleri kaybediyor musunuz? Hangi günse ogün attığınız tweetlere bakarak neden gittiklerini anlayabilirsiniz.

 

Budama

Sizinle hiçbir etkileşimde bulunmayan bir kere bile beğeni veya RT yapmamış hesaplardan kurtulun.

Hesabınızı analiz edin. Aşağı doğru ilerleyin ve takipçilerinizin ve takip ettiğiniz kişilerin “tweet’lerin sıralamaları” listesini bulun. Kendinize sorun, “neden hala 2 yıl içinde tweetlememiş insanları takip ediyorum?” Konuşmadığınız bir dilde tweetleyenlerin durumu nedir? İzlemeyi durdurun.

Tüm takipçilerinizi görüntüleyebileceğiniz “Sıralama” sayfasına gidin. Takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen kullanıcıları görüntülemek için harika yeni filtreleri kullanın. Tek yönlü ilişkiler buna değiyor mu? Değilse, onları silin.

 
Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
 
 
Twitter Takipçi Sayınızı Arttırmanın Yolları yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek