Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Turizm Web Sitesi Tasarımı

Turizm Web Sitesi Tasarımı

Bir tur operatörü veya turizmci olarak başarılı olabilmek için web siteniz sizin için bir takım çok önemli işlerden oluşur. Turizm Web Sitesi Tasarımı için bu yüzden profesyonel bir ajansla çalışmanız en iyisi olacaktır.

Özellikle 2018 yılına girdiğimiz şu günlerde web sitenizin olmazsa olmaz bazı özellilere sahip olması gerekir. Aşağıdaki özellikler Turizm Web Sitesi Tasarımı sitenizde mutlaka bulunmalı.

Mobil Duyarlı

Tatile çıkanlar, gezginler, yolda oldukları için telefonları ve tabletleri üzerinde araştırma yapıyor. Bu cihazlardan kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış bir web sitesine ihtiyacınız var. Günümüzde insanlar bir otel seçerek sadece o otelde kalmıyor. Artık gezgin dediğimiz turistlerin sayısı artmış durumda. Bazı insanlar hiçbir otel araştırmadan yola çıkıyor ve yoldayken telefonundan otel araştırmasını yapıyor. Bu yüzden Turizm Web Sitesi Tasarımı ‘nın mobil cihazlarda çok iyi görüntülenmesi ve rezervasyon işlemlerinin online olarak rahatlıkla yapılabilmesi gerekir.

Heyecan Faktörü

Potansiyel müşterilerinizi teklifinizin heyecan verici ve değerli olduğuna ikna etmek için birkaç saniyeniz var. Muhtemelen bu kararı, ana sayfanızdaki fotoğrafa hızlı bir şekilde baktıktan sonra göreceklerdir. Bu nedenle fotoğrafçılığınızın kalitesi kritiktir. Profesyonel fotoğrafçılığı ödeyemiyorsanız, sununuza hitap edebilecek haritalar gibi sayfaları düzenleyebilirsiniz.

Ürünleri Kolay Tanım

Web sitenizin gezinme birimi bunu basitleştirmelidir. İnsanlar hayal kırıklığına uğradığında, iki dakika içinde başka bir otelin web sitesine gideceklerdir. Otelle ilgili özellikle temel bilgilerin ve rezervasyon, ödeme sayfasının kolay kullanılabilir olduğundan emin olun.

Gezi Planlaması

Müşterilerinizin bilmeleri gereken nedir? Tur tarihlerini göstermek için takvime ihtiyaçları var mı? Veya hangi günlerde otelinizde hangi odaların boş olduğunu görebiliyorlar mı? Güzergahlara mı ihtiyaçları var? Onlara bir satın alma kararı vermeleri için neler yardımcı olacak?

Kolay Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sitenize, kişilerin size paralarını vermelerini kolaylaştırması gerekir. Bu işlemi karmaşıklaştırmamaya çalışın. Rezervasyon ve ödeme yapmak için açık ve emin bir yol görmek istiyorlar. Bilinen ve güvenilir görünen ödeme seçeneklerini görmeleri gerekiyor. Banka tabanlı bir ödeme ağ geçidi için çok küçükseniz, E-ödeme seçeneğini keşfedebilirsiniz.

Marka ve Alışveriş

Turistler para harcıyor ve daha sonra ailelerine ve arkadaşlarına gösterebilecekleri şeyler satın almak istiyorlar. Hiç şüphe yok ki kaliteli kıyafetlerdeki ilginç grafikler, resimler yolculara cazip gelebilir ancak grafikleriniz çizilmeye hazır olmalıdır. Kalite markalaştırması size çok fazla kazandırabilir. Bunları web sitenizde satmanız, tur bittikten sonra veya otelinizden ayrıldıktan sonra insanların alışveriş yapmalarını kolaylaştırır.

Canlı Sohbet

Gezgin rezervasyonu yapan turlar, sıklıkla soru sormak veya tur detaylarında ufak değişiklikler yapmak istemektedir. Kendi kamp malzemelerine sahip olabilirler. Giden uçuşlarından dolayı dün geceye ihtiyaçları olmayabilirler. Canlı sohbet, bu sorunları aşmak ve müşterinize kişisel hizmet vermek için bir fırsat sunar. Bu şekilde bir ödemeyi ayarlayabilir ve bir rezervasyon yapabilirsiniz. Aynı şey oteller için de geçerlidir web sitenizde bulunmayan bir bilgiyi sormak için size ulaşmak isteyebilirler.

Görüşler
Müşteri teklifleri web sitenize güvenirlik kazandırmaya yardımcı olur. Nasıl görüntüleniyorlar? Hızlı bir şekilde okunacak şekilde düzenlenmiş mi? Okuyucuların uzun bir teklif okumaları pek mümkün olmadığından, daha kısa sürede özler kullanmak en iyisidir.

Bir tur operatörü iseniz ve yeni bir web sitesine ihtiyacınız varsa veya web sitenizden daha fazla rezervasyon oluşturmak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, Profesyonel Tasarım: Ankara Web Tasarım, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.
SEO uyumlu makale yazımı, tanıtım yazımı, sosyal medya yönetimi ve wp_betawpposts çalışması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Turizm Web Sitesi Tasarımı konusunda daha fazla bilgi ve web tasarım hizmetleri için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Turizm Web Sitesi Tasarımı yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek