Logo

Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?


paylaş
Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Medanis Bilişim AŞ 13 yıldır yaptığı web tasarım çalışmalarında sadece iyi görünen web siteleri yapmayı değil, iyi görünen ancak aynı zamanda iyi çalışan ve ziyaretçileri birer müşteriye dönüştüren web siteleri yapmayı hedef aldık. Bizimle iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? diyorsanız yazımızı okuyarak bir şirket web sitesinde olması gereken temel özellikleri öğrenebilirsiniz.

Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? Ayrıntılı iletişim bilgilerinden müşteri referanslarına kadar, her küçük işletme web sitesinin etkili bir şekilde işinize yardımcı olması için sahip olması gereken esaslar.

Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

1. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Kim olduğunuzun net bir açıklaması

Web sitenize gelen birisi, ne yaptığınızı tam olarak anlamak için araştırma yapmak zorunda kalmamalıdır. Örneğin web tasarım ve SEO optimizasyon firması Medanis Bilişim AŞ. adını açıkça belirterek ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ana sayfanızda özetlemek zorundasınız.

 

2. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Basit, mantıklı bir web adresi 

İşlerinizi karmaşık hale getirmeyin.

İş dünyası web tasarımının ve çevrimiçi pazarlama firması Accentix'in kurucusu Ron Wright, "Alan adınız markanıza benzer, bir kullanıcının web tarayıcısına veya e-posta adresine yazması kolay olmalı" diyor .

"Kullanıcılar bir web adresini girdiklerinde bu uzantıya yazmaya alıştıklarından .com alan adını her zaman tavsiye ederiz" "Kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya kuruluşlar için genellikle markalaşma amaçları için bir .org alan adı kullanmanızı öneririz, ancak bir" Bir kullanıcı yanlışlıkla .com adresini yazarsa, alan adının .com sürümü de sizde olmalı"

 

3. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?: Kolay gezinen bir site haritası
En önemli sayfalara açık bağlantılar ve bir site haritası, ziyaretçileri aradıkları bilgiye yönlendirmek için çok önemlidir.

"Navigasyonun açık bir şekilde düzenlendiğinden emin olun. Navigasyon menüsünde açılan menüleri kullanmayı her zaman tavsiye ederiz, böylece ziyaretçinin içeriği neredeyse herhangi bir sayfadan görürsünüz ziyaretçilerin aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmak istersiniz.

4. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : İrtibat bilgilerini bulması kolay olmalı

Bir müşteriyi sizinle iletişime geçmek zor olduğu için bir müşteriyi kaybetmek istemezsiniz.

"Her online ziyaretçinin iletişim bilgilerini bulmak için web sitenizdeki her sayfayı tıklama sabrı yok" diyor Zhuang.

İletişim bilgileri için en iyi yer ana sayfanın sol üst köşesidir. "Web sitesinin her sayfasına alt bilgi veya kenar çubukta veya hatta sağ üst köşede iletişim bilgilerinin eklenmesi, ziyaretçilerin daha kolay bulmalarına yardımcı olan iyi bir uygulamadır."

Ayrıca, sizinle iletişime geçmenin birkaç yolunu eklemelisiniz - telefon, e-posta ve standart bir iletişim formu hepsi iyi seçeneklerdir. Medanis Bilişim, adresinizi ve hatta Google haritalarındaki konumunuza bir bağlantı da eklemenizi öneriyor.

 

5. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Müşteri referansları

Başkalarından dürüstçe söylenen kelimeler, ürünlerinizi veya hizmetleri, çevrimiçi olarak sizi ziyaret eden müşterilere daha elverişli hale getirmeye yardımcı olur.

 

6. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Açık bir eylem çağrısı

Online ziyaretçilere kelimenin tam anlamıyla ne yapmak istediklerini açıkça söyleyerek söyleyin. "Örneğin, şimdi bizi ücretsiz görüşme için arayın veya yalnızca çevrimiçi kuponlarımıza kaydolun veya çevrimiçi alışveriş sepetine ürünleri ekleyin." Bunun gibi harekete geçirici mesajlar eklemelisiniz.

Ve ayrıca, özel düğmeler veya metin vurgulayarak, örneğin önerinize dikkat çekebilirsiniz.

7. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : SEO'nun temellerine uygun olmalı. 
Arama motoruyla daha erişilebilir hale getirmek için SEO temelleri konusunda bilgi sahibi olun.

Arama motorlarında iyi sıralama yapmak için gizemli, siyah şapka SEO türlerini kullanmanız gerekmiyor, sadece web sitenizin doğru kodlandığından emin olun.

Bu, metin boyunca doğru anahtar kelimeleri kullanmak, bol bağlantılar koymak, sayfa başlıklarınızı ve URL'leri doğru bir şekilde adlandırmak ve resimlerin ve videoların büyüsünü kullanmak anlamına gelir.

 

8. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Taze, kaliteli içerik
Birçok işletme için web siteniz bir müşteriniz üzerindeki ilk izleniminizdir. Aradıklarını onlara vermek ve belki de onlara geri dönmek için bir sebep vermek istiyorlar.

Kullanıcı bir şey arıyor. Onlara bunu verdiğinizden emin olun, içeriğin orijinal, iyi yazılmış ve değerli olduğundan emin olun.

Taze içerik, SEO için bir altın madeni. Düzenli olarak güncellenen bir blog ekleyerek veya sosyal medya özet akışlarınıza bağlanarak içeriğinizin bayat kalmasını (ve şirketinize de bir kişilik kazandırmayı) sağlayabilirsiniz.

9. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Güvenli bir barındırma platformu
Çevrimiçi bilgilerinizin kaçırılması kabustur ve işinize kalırsa, müşterilere mal olabilir.

Kötü adamları dışarıda tutmak ve içeriğinizi çalıştırmak için güvenli, güvenilir bir barındırma şirketiniz olması zorunludur. "İçerik yönetim sisteminizi hackerlardan bir adım önde tutmak için güncel tutmak da çok önemlidir."

10. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Çevrimiçi okuyucular için samimi bir tasarım ve stil

Çevrimiçi ziyaretçiler genellikle yeni bir Web sayfası açtıklarında içeriği örneklemek için bir Web sayfası üzerinden tarıyorlar. Doğru sayfadalar gibi hissediyorsanız, hikayenin tamamını okumak için yavaşlayacaklar. Şirket web sitenizde kullanıcının tecrübesini artırmak için taranacak içeriği düzenlemeniz gerekir.

  • Parçaları kısa paragraflara bölün, gerekirse üst bilgilerle
  • Madde işareti noktaları kullanın
  • Önemli kelimeleri veya cümleleri vurgulayın.

Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? sitenizi kurarken özellikle ana sayfada nelerin bulunduğu çok önemlidir.

Her Web Sitesi Ana Sayfasında Bulunması Gereken Unsurlar: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Ana sayfanıza tam olarak ne eklemek istiyorsunuz? Bu, endüstriden sanayiye değişiklik gösterebilir ancak her web sitesinin ana sayfasının genelinde olması gereken birkaç zorunluluk unsuru vardır:

1. Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur? : Net Bir Değer Önerisi

Ziyaretçilerinize tam olarak ne yaptığınızı, net, kolay bulunabilir bir teklifle anlatın. Bu, zahmetsiz gibi gözükebilir, ancak orada kaç tane web sitesinde bulunmadığınız konusunda şok olacaksınız.

İnsanlar şirketinizin neyi yaptığı, neyi kastediyorsa ve nasıl farklı yaptığına dair bir anlayışa sahip değillerse, öğrenmek için sadık kalacakları gibi görünmüyorlar. Tonu kısa bir süre önce ve nokta değer önerisine erken ayarlayın.

2. Sosyal Medya Bağlantıları : Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

İnsanların sosyal medyada şirketinizi takip etmesini ve onlarla etkileşimde bulunmasını istiyorsunuz. Dolayısıyla ana sayfanızda, sosyal medya düğmeleri, insanların gerektiğinde kolayca bulabileceği tutarlı, geleneksel bir yere yerleştirir.

Ana-elementler-sosyal-medya-buttons.png

Sosyal tercihlerinizi artırmak, içeriğinizin göz sayısını artırmaya yardımcı olur ve düzenli olarak web sitenize geri dönme olasılığınızın artmasına yardımcı olur.

3. Sezgisel Gezinme: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Navigasyonunuz ilk kez bir ziyaretçinin anlayabileceği ve kullanması kolay olmalıdır. Birinin web sitenize gelmesini ve karmaşasız bir şekilde istedikleri ve ihtiyaç duyduğu bilgiyi nereden bulabileceklerini tam olarak bilmenizi istersiniz.

Gezinti çubuğu

Ayrıca, ziyaretçilerin en sık ziyaret ettiği sayfaları ön plana getirerek, alıcınızın sitenizdeki tipik davranışını yansıtmalıdır. Örneğin, blogunuz trafik açısından en yüksek sayfanızsa, gezinme aracınız aracılığıyla kolayca erişilebilir hale getirin. Büyük satışlarınızı gizlemeyin!

4. İletişim Bilgileri: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Teknik desteğe veya müşteri hizmetlerine kaç defa ihtiyaç duydunuz, ancak hayatınızı kurtarmak için telefonda birilerini bulamadınız mı?

Beklentilerinizi aynı konumda tutmayın.

Ana-elementler-contact.png

Ziyaretçiler, iletişim bilgilerinizi ana sayfanızda kolayca bulabilmelidir. En sık kullanılan alt bilgide (yukarıdaki web sitemizdeki örnekte olduğu gibi) , birisinin sizinle ilgilenmesi için ana sayfanız bir posta adresi, e-posta adresi ve telefon numarası içermelidir.

İnsanlar insanlarla çalışmak istiyor. Bu bilgiyi hazır bulundurmak, insanlara, ihtiyaç duyulması halinde birilerini ellerinde tutabildiklerini bildirmelerine izin vererek rahatlık sağlıyor ve bu da güvenilirliği ekliyor ve bunun meşru bir işletmenin ana sayfası olduğu açıkça belli ediyor.

 

5. Blog'un Öne Çıkanları: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Blogunuz, içerik stratejinizin kalbi olduğundan, kullanıcıları  ana sayfanızda vurgulayarak bu içeriği görüntülemeye ve abone olmaya teşvik edin.

Blog içeriğiniz uzmanlığınızı ve yardımseverliğinizi gösterir ve insanlara markanızla olan ilişkiyi dönüştürmek ve başlatmak için düşük riskli bir seçenek sunar.

Müşteri mıknatıslı bir abonelik kutusu eklemeyi veya yalnızca en yeni yayınlarınızın canlı yayınını eklemeyi düşünün.

anasayfa-elementler-subscribe.png

anasayfa-elementler-blog.png

6. Müşteri Görüşleri: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Araştırmalar, tüketicilerin %79'unun online incelemeler ve referansları arkadaşlarından veya akranlarından kişisel öneriler olarak aldığını gösteriyor. Dolayısıyla, şirketiniz önceki veya mevcut müşterilerinizden gelen olumlu değerlendirmeleri içeriyorsa, bunları değerlendirin!

Potansiyel müşterilerinize yalnızca başarıları övünmediğinizi söyleyin. Görüşler güven oluşturur ve sizi seçmede kendinizi güvende hissedeceklerini insanların bildirebilmesini sağlar.

7. Video: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Ana sayfanızda, işletmenizin yaptığı işlemi, ofisinizi gösterir ve / veya ekibinizi tanıtan hızlı tanıtım videosuna sahip olursanız, bir kullanıcıyla etkileşim kurmanın en kolay ve etkili yollarından birini denemiş olursunuz.
Ziyaretçinizin ilgisini kaybetmemek için videolarınızı kısa tarafta (en az 3 dakika) tutmaya çalışın. Bu fikir sadece birisine şirketiniz hakkında hızlı bir genel bakış vermektir.

8. Yüksek Kalite ve Orijinal Resimler: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Stok görüntüleri kullanışlıdır, ancak şirketiniz için güvenilirlik sağlamaz veya kitlenizi ilhak etmezler. Düşük çözünürlüklü veya küçük resimler için de aynı şey söylendi.

Ekibinizin ve ofisinizin gerçek fotoğraflarını ana sayfanızda kullanmak, sizinle çalışırken insanların neler bekleyebileceğinin gerçekçi bir portresini verirken, yüksek kaliteli resimler profesyonellik ve detaylara dikkat gösterir.

9. Hizmetlere Genel Bakış / Özellikler: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Değer teklifiniz ve videonuz müşterilere şirketinizin neyi yaptığı hakkında kısa bir bilgi verebilir ancak içerik bakımından verdiğiniz hizmetleri aşağıdaki örnekeki gibi özet olarak verebilirsiniz.  anasayfa-elementler-services.png

Sayfada bu bilgilerin bulunması potansiyel müşteriler için biraz daha fazla ayrıntı sunar ve arama motorlarındaki bu hizmetler için sayfa sıralamanızın daha yüksek olmasına yardımcı olur.

10. Herhangi bir Ödül, Sertifikasyon veya Dernekler: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Şirketiniz son zamanlarda herhangi bir ödül veya tanı aldı mı? Bu ödüllerin ofisinizde toz toplamasına izin vermeyin; onları sergileyin!

Bunun gibi endüstride tanınma, güvenilirlik kazandırır, çalışmalarınızın kalitesine seslenir ve imajınızı kendi alanınızdaki bir uzman ve güvenilir bir iş ortağı olarak destekler.

11. Açık Harekete Geçirici (veya İki) Davranış: Şirket İçin Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Birisi ana sayfanıza geldiğinde, web sitenizdeki herhangi bir sayfayı bir kenara bırakın, bundan sonra ne tür bir işlem yapmasını istediğinizi belirtin.

Ana sayfanızda, genellikle blogunuza abone olma ve / veya bir istişare isteğinde bulunma gibi "son yönlendirilen bir huniye" gibi bir "en popüler hâle" eylemdir. Ekibinizle birlikte oturun ve insanların sitenizde karaya çıkarken gerçekten ne kadar almasını istediğinizi belirleyin. Bundan daha fazlasına sahip olmak yalnızca ziyaretçinizi karıştırmakta ve alıcının yolculuğunu karmaşıklaştırmaktadır.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.
Etiketler: şirket web tasarım şirket web sitesi

paylaş

İlgili YazılarYorumlar