Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
Şirket Web Posta Adresi

Şirket Web Posta Adresi

Özel Şirket Web Posta Adresi, yapmanız gereken birçok işin arasında küçük bir ayrıntı gibi görünebilir, ancak önemlidir. Tek bir bakışta, müşterileriniz veya tanıdıklarınız için bunun anlamı şudur:

 • Özel e-posta adresi = gerçek bir işletme olduğunuzu gösterir
 • Eski gmail.com veya yahoo.com e-posta adresiniz = hafta sonu hobiniz gibi görünür

Şimdi de markanızı gerçek bir marka haline getirmek için ucuz hatta ücretsiz yollar da mevcut. Ancak şunu hatırlatmalıyız: Bu tarz servisleri kullandığınızda herhangi bir sorun anında destek alamazsınız. Şirketinizin tüm önemli e-postaları silinebilir, önemli e-postaları alamayabilirsiniz. Bu tarz aksaklıklar yaşamamak için bizimle iletişime geçebilir ve size özel e-posta adresleri oluşturabiliriz.

Şirket Web Posta Adresi Temel

Özel bir Şirket Web Posta Adresi adresi oluştururken, bunu yeni bir web sitesi oluştururken yapılan çalışma gibi düşünün. Önce, kullanılacak bir e-posta platformu seçin, ardından özel alan adınıza yükleyin.

Özel Şirket Web Posta Adresi seçenekleri

İstikrarlı hizmet ve mükemmel müşteri desteği sağlayan sekiz e-posta platformu seçeneği var. Güncel fiyatları öğrenmek için her platformda kontrol yapın (genellikle kullanıcı başına / Şirket Web Posta Adresi posta kutusu başına fiyatlandırılır).

 • Zoho Mail : Birçok kullanıcı için, Zoho Mail, en fazla 25 posta kutusu için ücretsiz olduğu için en iyi seçimdir. Ücretsiz! Zoho Mail’in kurulumu kolaydır, temiz bir arabirim sunar ve popülerdir.
 • G Suite : G-Suite (daha önce Google Apps) büyük olasılıkla insanların bu günlerde kullandığı en yaygın e-posta barındırma birimidir. G Suite ile, kişisel bir Gmail hesabıyla elde ettiğiniz e-posta arayüzü ve avantajlarından tam olarak yararlanırsınız, ve Google Drive’ın, Google Takvim’in, Google’ın ve benzeri kuruluşların ek avantajlarıyla kullanabilirsiniz.
 • Fastmail.fm : Başlangıç ​​çevrelerinde Şirket Web Posta Adresi FastMail, genellikle Google’ı kullanmamayı seçen kişiler arasında en çok konuşulan e-posta hizmetidir. Kararlı, güvenli ve sürekli geliştiriliyor.
 • ProtonMail : Maksimum güvenlik, uçtan uca şifreleme ve şaşırtıcı derecede güzel bir kullanıcı arabirimi arıyorsanız, ProtonMail nerede olmak istediğinize bağlıdır.
 • Flaskmail : Flaskmail, özel e-postaların uygulamaların süitleri veya diğer bol bol şişme tarafından yüklenmemesi yaklaşımını benimser. Kurulumu kolay, kullanımı kolay ve dağınıklığı yok … tıpkı bizim gibi.
 • Greatmail : Şirket Web Posta Adresi Greatmail, 2003 yılından bu yana Şirket Web Posta Adresi hesaplarını barındırıyor ve bir işletmenin isteyebileceği tüm özel düzeyde özelliklere (barındırılan bir Exchange hizmeti gibi) sahip.
 • Rackspace E-postası : Rackspace Email, Google Apps gibi bir platformun tüm zillerini ve ıslıklarını sağlamazken, bir özellik barındıran Microsoft Exchange’den birine sahip. Exchange dışındaki kullanıcılar için Rackspace, aynı zamanda güzel bir web posta platformu, 24×7 destek ve çoklu katmanlardaki spam ve virüs koruması sağlar.
 • Servermx : Bazı şirketler, zaman ve paralarını tasarım üzerine harcıyor ancak Servermx tüm gayretlerini güvenilirlik ve özelliklere dönüştürüyor. Eğer hepsini yapan hayır fırfırlı bir hizmet arıyorsanız, onlara bir şans verin.

Şirket Web Posta Adresi iletme?

Zoho Mail ve Fastmail gibi sağlayıcıların aksine Pobox, e-posta iletme konusunda uzmanlaşmıştır. Bu nedenle, Şirket Web Posta Adresi adresinizi alışkın olmadığınız bir web posta sistemine sahip bir servise iliştirmek yerine, Pobox yeni benzersiz Şirket Web Posta Adresi adresinizi yaygın olarak kullandığınız bir e-posta platformuna (ve adresine) yönlendirmenizi sağlar.

İşte temel adım, pobox.com’dan :

E-posta yönlendirme, e-postanızı nerede okuduğunuzu e-posta kimliğinizden ayırmanıza olanak tanır. Yönlendirme, bir adrese gönderilen postaları alır ve gönderene bilmeden onu başka bir sayfaya yönlendirir.

E-posta adresiniz, kimliğiniz, nasıl iletişim halinde olduğunuz, birçok web sitesine erişmek için neyi kullandığınız … aslında, bildiğiniz gibi. Şirket Web Posta Adresi iletme, postanızı okurken yeni bir adres almadan kolayca değişmenizi sağlar.

Posta kutunuz ile adresiniz arasındaki bağlantıyı koparır.

E-posta sağlayıcınız beğenmediğiniz yeni bir politika tanıtırsa, taşıyabilirsiniz. İSS’niz adını değiştirirse, Şirket Web Posta Adresi  etkilenmez. Denemekten hoşlanacağınız yeni bir servis başlatılırsa yapabilirsiniz.

Google ile ücretsiz Şirket Web Posta Adresi alınamaz mı?

Google Apps, kullanıcıların en fazla on kullanıcıya ücretsiz özel e-posta adresi ayarlamasına izin veren ücretsiz bir kademe kullanıyordu. Ancak 2012 yılının sonlarına doğru Google, insanlara ücretli alternatifler aramaya zorlayarak ücretsiz hizmetlerini kapattı.

Ancak bunu yapmanın bir yolu hala olabilir (bu geçici çözüm artık çalışmazsa bize bildirin).

Gmail’in harika olduğunu hemen hemen yaygın bir şekilde biliyoruz. Hızlı, Drive gibi Google hizmetlerinizin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde bağlanır, Gelen Kutusu adlı harika bir uygulamaya sahiptir ve genel olarak son derece güçlü bir e-posta hizmetidir. Bununla birlikte, özel bir alan adı ile kullanmak için, Google Apps’ı ayda 5 veya 10 ABD Doları, normal kullanıcılara biraz gereksiz olarak satın almanız gerekir. Bunun yanında, kişisel bir hesabın aldığı tüm özelliklerin (örneğin, Gelen Kutusu) bile elde edemiyorsunuz.

Bununla birlikte, Gmail hesabınızı özel bir alan adı ile kullanmanın ücretsiz bir yolu vardır: Mailgun.

Ayda 10.000’e kadar e-posta için çalışıyor (çok beğenilen) ve kesinlikle geliştirici merkezli, ve … ücretsiz!

Microsoft’la birlikte ücretsiz Şirket Web Posta Adresi alamaz mıyım?

Google Apps’la yapılan ücretsiz özel e-posta anlaşması gibi, Microsoft da kullanıcıların özel alanlarını Hotmail ve Outlook.com hesaplarına ücretsiz olarak eklemesine izin veren bir hizmet sunmaktaydı. Ancak 2014’te, ücretli tekliflerine odaklanmak için onu kapattılar.

Hareket hayal kırıklığı yaratıyor, ancak şaşırtıcı değil. Windows Live Yönetici Merkezi’nin eski Windows Live markasını kullanmaya devam etmesi ve Outlook.com’ın modern tasarımı ile asla güncelleştirilmemesi muhtemelen en büyük ipucuydu. Buna ek olarak, hizmet son derece sınırlıdır, yöneticiler yalnızca adres ekleyebilir veya silebilir.

Temelde bugün ücretsiz Şirket Web Posta Adresi  arıyorsanız tek seçenek Zoho Mail’tir.

Şirket Web Posta Adresi için @ ‘den önce ne gerekir?

Şirket Web Posta Adresi adresinizi ayarladıktan sonra bir sonraki göreviniz bireysel e-posta adresleri (@ önündeki bölüm) oluşturmaktır. Neyse ki olasılıklar sonsuzdur. İlk adınızı, soyadınızı, ikisinin birleşimini, “sahip” veya “destek” gibi genel kelimeleri, “projemüdürü” veya “pazarlama” gibi takma adları veya aklınıza gelebilecek başka herhangi bir adı kullanabilirsiniz.

Ama başlamadan önce, geleceği düşünmek için biraz zaman ayırın. Öncelikle, tek tek kişiler için belirli e-posta hesapları oluşturmak isteyeceksinizdir. İşte iki potansiyel örnekler:

 • İlkadınız @ : Markanıza başladınız, artık e-postanızın güzel olmasını ve profesyonel olmasını istiyor olmanız gerekir. Yani zeynep@şirketiniz.com ile gideceksiniz. Markanız küçük olduğunda, sorun yok, ama başka bir Zeynep işe alırsanız ne olacak? Zeynep, soyadını kullanarak bir e-posta adresi alıyor mu (bu, adlandırma tutarlılığını bozacaktır)? Baş harfi mi?
 • Soyadı @ : İsim @ ile aynı sayı.

Güvende olmak istiyorsanız, isimsoyisim@, isim.soyisim @, isimgörev @  gibi bir şeyle gidin. Tabii ki kuralın istisnaları her zaman olacaktır, ancak gelecekteki tekrarlardan kaçınmak için elinizden gelen şeyleri yapmak hayatınızı çok daha kolay hale getirecektir .

Herkesin tek bir hesabı olduktan sonra, farklı roller için bazı genel hesaplar oluşturduğunuzdan emin olun. Örneğin, destek@ e-posta hesabı oluşturmak, o e-postanın belirli bir kişiye gitmesini sağlamaktan daha iyidir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Şirket Web Posta Adresi için 444 5 698 numaralı telefondan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Şirket Web Posta Adresi yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek