Logo

SEO Yapan Şirketler


paylaş
SEO Yapan Şirketler

Yerel arama motoru optimizasyonu, sadece yerel iş yerleriyle ilgili değildir. Pratikte herhangi bir iş yeri yerel SEO Yapan Şirketler ile çalışmanın avantajlarından faydalanabilir. Google'ın " Pigeon " adlı kitabı 2014'te güncellendiğinden, yerel SEO'nun önemi arttı ve birçok girişimci, gelen pazarlama kampanyalarına odaklanmaya yöneldi. Düzenli yerel optimizasyon stratejileri uygulayan firmalar, SEO'yu bir fırsat olarak görerek SEO Yapan Şirketler ile çalışmalar yapıyor.

SEO Yapan Şirketler ile çalışarak siz de yerel SEO tekniklerini kullanabilirsiniz. Özellikle birkaç yıl içinde yerel SEO teknikleri daha da popüler olacak bu yüzden şimdiden SEO Yapan Şirketler ile iletişime geçmelisiniz.

Google, yerel işletmeleri sever.

Yıllar geçtikçe Google, daha yeni, daha küçük, daha çevik şirketlere karşı eğilim gösterdi. Sıralama yönelimlerinin çoğunun bir markanın geçmişi ve otoritesi ile ilgisi olsa da, Google da insanlara istediklerini vermek istiyor. SEO Yapan Şirketler de artık yerel SEO Yapan Şirketler 'in önemini kavrıyor.

 Aynı zamanda kaynaklara erişimi sınırlı olan küçük işletme sahiplerine, yeni alan yaratmada daha fazla potansiyele sahip olmakla da ilgili. Google, çevrimiçi görünürlüklerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla işletme sahiplerine ücretsiz araçlar (Analytics, Web Yöneticisi Araçları ve benzeri gibi) sağlamanın uzun bir geçmişe sahiptir.
Daha kişiselleştirilmiş sonuçlar olacaktır.

Google ayrıca kişilere kişiselleştirilmiş sonuçlar vermeyi sever. Tahmini ve özelleştirilmiş arama özellikleri şimdilik sınırlı olmakla birlikte, arama motoru zaten arama yapan kişiye göre belirli sonuçlar üretebiliyor. Bir Google hesabına girdiğiniz sürece, arama geçmişiniz ve coğrafi konumunuz hem gördüğünüz türde oynamaya başlar. Örneğin İzmir'de yaşıyorsanız bir kelime arattığınızda size İzmir'deki firmalar öncelikli olarak gösterilir. SEO Yapan Şirketler SEO çalışması yaptıkları şirketin hangi şehirlerde iş yaptığını göz önünde bulundurmalıdır.

Google daha sofistike bir hale geldiğinde ve kullanıcılar daha da kişiselleştirilmiş sonuçlar istemeye başlarken, yerel optimizasyonun önemi ancak artacaktır.

Mobil ve giyilebilir cihazların büyümesi.

Her yıl, mobil cihazlarda gerçekleştirilen çevrimiçi aramaların yüzdesi kesin bir şekilde arttı ve hayal edebileceğiniz gibi, mobil aramaların çoğunluğu hareket halindeyken gerçekleştiriliyor  Apple Watch gibi giyilebilir cihazların şafağı ile kullanıcıların gittikçe daha sık aramalara daha da çabuk ve daha acil ihtiyaçları devreye girecek.

Sonuç olarak, yakınlık tabanlı aramaların büyük olasılıkla popüler olması ve yerel aramaların yalnızca bölgesel veya mahalle bazlı bir şekilde değil, aşırı spesifik konumlara dayalı olacağı düşünülmektedir. Gerçekte, giyilebilir cihazlar coğrafi olarak daha fazla bilgi ağını kullanacak ve dijital ve fiziksel dünyalar arasında daha da fazla engeli ortadan kaldıracaktır. SEO Yapan Şirketler SEO çalışmaların da tüm gelişmeleri değerlendirmelidir.

Rekabet artmaktadır.

Her yıl milyonlarca yeni site oluşturulmakta ve binlerce yeni işletme müthiş işletmeler olarak istikrara kavuşmaktadır. Buna karşılık, potansiyel arama görünürlüğü, arama motoru sonuç sayfalarını aşan Bilgi Grafiği ve ulusal arama alanına hakim olan uzun zamandır devam eden mavi çip markaları gibi özelliklerle, birçok alanda aktif olarak düşüyor.

Rekabet artmaktadır, bu nedenle işletme sahipleri ilgili görünürlük elde etmek için daha küçük hedef niş bulmaya zorlanacaklardır. Bunu yapmanın en etkili yollarından biri yerel olarak optimizasyon yapmaktır, bu nedenle yerel SEO Yapan Şirketler yalnızca rekabet arttıkça önem kazanacaktır.

Yerel bir SEO kampanyasına nasıl başlanır.

Yerel bir SEO kampanyası başlatma fikrinden sakın korkmayın. Aslında oldukça basit bir işlemdir, ancak biraz zaman ve çaba ister.

Yerel alıntı düzeltme. İlk işiniz, işletmenizin web'de doğru ve uygun şekilde listelendiğinden emin olmaktır. Yerel işletme profilinizi, yerel dizinde ve Yelp ve TripAdvisor gibi inceleme sitelerinin yanı sıra işletmenizle alakalı diğer dizinlerde de talep edin.

En önemli ticari bilgilerinizin - özellikle adınızın, adresinizin ve telefon numaranızın - doğru olduğunu ve tüm bu platformlar arasında tutarlı bir şekilde biçimlendirildiğinden emin olun. Google, iki farklı kaynak arasında küçük bir tutarsızlık bile fark ederse yerel sıralamanız düşebilir. SEO Yapan Şirketler ile çalışarak tüm bu işlemlerin profesyonelce yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yerel içerik ve ilişki kurma. Tüm yerel bilgileriniz doğrulandıktan ve doğruluğundan emin olduktan sonra, içeriğinizin ve yerel bağlam için harici bağlantılarınızın optimize edilmesi sürecini başlatabilirsiniz . Makaleler için bu oldukça kolaydır - sadece blog adlarınıza şehir, bölge veya mahalle adınızı eklediğinizden ve içeriğin bulunduğunuz konumla alakalı olduğundan emin olun .

Yerel etkinlikler ve yerel bilgi makaleleri bunun için mükemmel fırsatlardır. Misafir postanızı yerel dış bloglara yüklediğinizden emin olun ve en son basın bültenlerinizle yerel haber merkezlerinde yayınlanmaya çalışın.

Yerel incelemeler ve devam eden yönetim. Son olarak, müşterilerinizi işinizle ilgili Yelp'deki ve diğer inceleme sitelerindeki incelemelerini göndermeye teşvik etmeye çalışın. Bu incelemeleri satın alamazsınız veya müşterilerinizden herhangi bir şekilde talep edemezsiniz, ancak müşterilerinize bu sitelerde olduğunuzu ve dolaylı olarak onların geribildirimlerini bırakmalarını ikna edebilmenizi sağlayabilirsiniz. Aldığınız olumlu eleştirilerin sayısını artırmak için elinizden gelen her şeyi yapın ve bu eleştirileri düzenli olarak kontrol edip yanıtlayabilmek için giriş yapmayı unutmayın.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle SEO Yapan Şirketler çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. SEO Yapan Şirketler için bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

SEO Yapan Şirketler yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

 

 

Etiketler: seo yapan şirketler seo şirketleri

paylaş

İlgili YazılarYorumlar