Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO ve Web Tasarım: Neden Birlikte Yapılmalı

SEO ve Web Tasarım: Neden Birlikte Yapılmalı

Çoğu çevrimiçi şirket, SEO ve web tasarımını, çevrimiçi pazarlama çabalarının iki ayrı parçası olarak yorumlama hatasına düşmektedir. Bu olduğunda, çok iyi görünen ama Google’da sıralamada çıkmayan bir web sitesine veya iyi görünen ama kimsenin gelmediği bir web sitesine sahip olursunuz. SEO ve Web Tasarım: Neden Birlikte Yapılmalı sorusunu bu yüzden ele almaya karar verdik.

SEO ve Web Tasarım: Neden Birlikte Yapılmalı

Tasarım Öğesi

Her tasarımcı, iyi bir kullanıcı deneyimi sunan görsel açıdan çekici bir web sitesi yaratmaya çalışır. Bu, bir iş perspektifinden daha büyük önem taşıyor ve tasarımcı bunu seçerken tamamen yanlış düşünmüyor.

Ancak, tasarımdan ödün vermeksizin SEO gücünden yararlanmanıza izin veren web tasarımında pek çok unsur var.

Div’ler, meta etiketleri ve canlı metin, CSS, HTML5 ve paralaksla birlikte aradıklarında, aradıklarını arama motorlarına sunan muhteşem görünümlü web siteleri oluşturabilir.

Her iki yönü de diğerinden dolayı acı çekmek zorunda değildir.

SEO ve Web Tasarım: Neden Birlikte Yapılmalı

Yeniden tasarlamak

Sıfırdan başlıyorsanız, SEO’yu akılda tutmak tasarımınızdan her zaman daha kolay. Peki, zaten birden fazla terim için sıralanmış mevcut bir web sitesini yeniden tasarlamak istiyorsanız?

404 hatalarından veya yinelenen içeriklerden dolayı mevcut trafiği kaybetmek istemediğiniz için böyle bir web sitesini yeniden tasarlarken çok dikkatli olmalısınız.

Böyle bir senaryoda, fikir, güncellenmiş ancak daha verimli bir web sitesi oluşturmak için mevcut tasarımın iyi çalışan yönlerini anlamak ve yeni tasarıma dahil etmek olmalıdır.

Zor görünüyor, ancak birlikte çalıştığınız SEO ve tasarımcınız varsa aslında oldukça basit.

Arama Motorlarının İhtiyacı Olması Gerekenler

Google, web kullanıcılarına çok az veya hiç değer vermeyen düşük kaliteli web sitelerini filtrelemek için arama algoritmalarını sürekli olarak güncelledi. Çerez kesici web siteleri, 2010 veya 2011’in aksine, Google’da dizine eklenmek neredeyse imkansız buluyor.

Eğer ‘Peyzaj Hizmetleri İzmir’ hakkında bir web sitesi, peyzaj hakkında ilgili bilgi içermelidir. Sosyal medyada paylaşılan bilgilendirici makaleler büyük bir artı.

Ancak bu, tasarımla uzlaşmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez ve sitenizi metin ile doldurmanız gerekir.

Her tasarımcının, arama motorlarının aradığını anlaması ve daha sonra en iyi estetiği kesmeden bu unsurları uygulamaya ihtiyacı vardır.

2017’de, her web sitesi tasarımında içermesi gereken birkaç öğe var.

– Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

– Duyarlı Tasarım

– Hızlı Yükleme Süresi

– Orijinal Kalite İçeriği

– Doğru yerinde SEO öğeleri

– Anahtar kelime kullanımı

– Site Haritaları

– Meta etiketleri

Bunların hepsi önemli faktörler. Ama bu bir başlangıç. SEO sürekli gelişen bir süreçtir ve ziyaretçilerinizdeki verilere ve analizlere bağlı olarak sitenizde sık yapılan değişiklikler yapmanız gerekebilir.

SEO ve Web Tasarım: Neden Birlikte Yapılmalı yazımıza yorum yazabilirsiniz.

 

About Author

Medanis Destek