Logo

SEO Uzmanı


paylaş
SEO Uzmanı

Bir SEO Uzmanı sizin için web sitenizi analiz ederek işe başlar ve web sitenizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını belirleyerek SEO çalışmaları yapmaya başlar.

SEO Uzmanı sizin için web sitenizle ilgili çalışmalar yapar ve Google, Yahoo gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda çıkması için çalışır. Aslında web siteniz tek bir kelimede üst sırada çıkmaz. Siteniz için önemli anahtar kelimeler vardır. İnsanlar size bu anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşır. SEO Uzmanı bu anahtar kelimeleri belirler ve bu kelimelerde Google ve Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

İyi bir SEO Uzmanı analiz yapmadan kesinlikle işe başlamaz çünkü her web sitesinin ihtiyaçları farklıdır. Bir web sitesinde kullanılan yöntem diğer web sitesinde işe yaramayabilir.

İşletmeler SEO Uzmanı ile çalışmak yerine Google AdWords reklamlarından yararlanmayı tercih ediyor. SEO sonuçlarının en erken 5-6 ay içerisinde alınmaya başlanacağını duyduklarında reklam çalışması yapmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorlar. Bunda bir nevi haklılar da. Yeni bir iş veya web siteniz varsa hemen duyulmasını istersiniz ki bunun en kısa yolu AdWords'tür ancak web siteniz için uzun yıllar reklam vermenin maliyeti le karşılaştırıldığında SEO için harcayacağınız para ölçülemez bile.

SEO Uzmanı ile yapacağınız çalışmalar kalıcı olacaktır. Yani internet var olduğu sürece içerikler de var olacaktır. SEO sayesinde birçok kelime için reklam vermekten kurtulmuş olursunuz. Yani 5-6 ay içinde anahtar kelimelerinizin çoğu için reklam vermenize gerek kalmaz çünkü organik sonuçlarda ilk sıralarda çıkarsınız.

SEO Uzmanı ile çalışırken sonuçları alana kadar AdWords reklamı da vermeniz gerekir. Bu sayede SEO sonuçlarını alana kadar web siteniz belli bir tanınma oranına sahip olmuş olacaktır.

Bir analiz için ödeme yaparsanız, o analizin bir kısmını sitenizin öğelerinin SEO önerisiyle değiştirmeniz gerekir. Şimdi açıkçası bir SEO işinizi istiyor ve sizin için bir iş yapmak istiyor, bu nedenle siteniz hakkında sahip oldukları tüm küçük sırları açığa çıkarmayacak, ancak adım adım talimatların iyi bir bölümünü oluşturmaya devam edeceksiniz 

SEO çalışmalarını disiplinli olarak sürdürebilecek bir ekibe mi ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ  SEO eğitimli ekibiyle size SEO uyumlu içerikler hazırlayabilir. Hedefimiz uyumlu içeriklerle arama motorunda ilk sıralarda çıkmanızı sağlayarak, çok fazla kar etmenize odaklanmak olacaktır. 

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce SEO Uzmanı neden gerekli?

Etiketler: seo uzmanı seo uzmanı nedir seo uzman

paylaş

İlgili YazılarYorumlar