Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO Nedir?

SEO Nedir?

SEO Nedir? -Web sitesi sahibi olan kişiler siteleri yayına alındıktan sonra bir gerçekle karşılaşırlar. Web sitelerine çok az kişinin geldiğini görürler ve bu onları büyük bir hayal kırıklığına uğratır. Araştırmaya başladıklarında SEO Nedir? sorusuyla karşılaşırlar.

SEO Nedir? sorusuna kısaca cevap verirsek; web sitenizi arama motorlarında en üst sırada çıkarmak için yapılan çalışmalara verilen isim. Arama motoru optimizasyonu olarak da adlandırılan SEO çalışmaları ile web sitenize birçok yeni ziyaretçi çekebilirsiniz.

SEO Nedir?

En basit ifadeyle, SEO, Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorları aracılığıyla web sitenize gelen trafiği artırmak için kullanılan bir süreçtir. Ve SEO’nun anahtar kelimelerle (genellikle internette aranan kelimeler veya cümleler) yapacak çok şey olduğu doğru olsa da, yayınladığınız içeriğin kalitesi aslında çok daha önemli.

SEO Nedir? sorusu 2015 yılında Google’ın yeni yapay zekası ile biraz farklılaştı. Sorguları hassaslaştırmak ve arama sıralamalarını belirlemek için kullanılan bir makine öğrenen yapay zeka sistemi olan RankBrain adlı bir güncelleme yayınladı. Esasen, bu, zaman içinde, belirli bir aramada mümkün olan en iyi sonuçların nasıl teslim edileceğini kendisine öğreten bir bilgisayardır. Oldukça yüksek teknoloji ürünüdir. Ancak mutlaka yaklaşan tekillik belirtisi değil – en azından henüz. Ancak, SEO’nun teknolojik olarak ilerlemiş geleceğinin iyi bir göstergesi.

Kısa sürede, çevrim içi kullanıcılar arama motorlarında sörf yapmaktan çok, uygulamalarda daha fazla zaman harcadıklarından, mobil cihazlar ve uygulamaları (AKA: App Store Optimizasyon) için arama optimizasyonunun giderek önem kazanmasını bekleyebiliriz. Ancak daha büyük resmi önermek biraz zor. Sesli komut arama daha yaygın hale geliyor; şirketler güçlendirilmiş ve sanal gerçeği kucaklıyor ve fiziksel cihazlarımıza her zamankinden daha fazla bağlanıyoruz.

SEO Nedir? ve Nasıl Yapılır?

Web sitenize dürüst, organik trafik istiyorsanız, biran önce çalışmaya başlayarak düzenli ve disiplin şekilde bu çalışmaları devam ettirmelisiniz.

Sitenizin kalitesini artırmaya ve ziyaretçiler için daha değerli hale getirmeye odaklanın. Google’ın markanıza sunduğu güven düzeyini artıracaksınız; bu da markanızın web sitesini daha çok tavsiye etme olasılığı taşıyor demektir.

Neyse ki başlamak sanıldığı kadar kolay değil. Aslında, telaşlı tatil sezonunda bile küçük işletmeler için aşağıda 3 basit ipucu bulacağız. Başka şey için vaktiniz yoksa, bunlar takip edilebilecek en kolay yollar olacaktır. Sonuçlarını biraz yavaş alacaksınız ancak büyük fark yarattığınızı göreceksiniz:

  1. Kimin araştırdığını anlamanıza yardımcı olması için anahtar kelime araştırma ve kullandığınız araçları  AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı gibi yapın.
  2. Okunacak ve dikkat çekecek başlıklar ve etiketler seçin
  3. Her şeyin ötesinde, kullanışlı, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya odaklanın.

SEO çalışmalarını disiplinli olarak sürdürebilecek bir ekibe mi ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ Google SEO eğitimli ekibiyle size SEO uyumlu içerikler hazırlayabilir. Hedefimiz uyumlu içeriklerle arama motorunda ilk sıralarda çıkmanızı sağlayarak, çok fazla kar etmenize odaklanmak olacaktır. 

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sizce SEO Nedir?

About Author

WMwcZ9zI1x

Sonraki Yazı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir