Logo

SEO Nedir Nasıl Yapılır?


paylaş
SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Web sitesini arama motorlarında ilk sayfalara çıkarmak isteyen birçok kişinin sorduğu sorular SEO Nedir Nasıl Yapılır? sorularıdır.

SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenize gelen trafik miktarını ve kalitesini artırma uygulamasıdır.

SEO Nedir Nasıl Yapılır? sorusunda "SEO nedir?" sorusuna daha ayrıntılı cevap vermemiz gerekirse:

  • Trafik kalitesi. Dünyadaki tüm ziyaretçileri cezbedebilirsiniz. Google sitenize geldiğinde, sadece çocuk ayakkabısı satan bir esnafsanız ancak erkek ayakkabıları için web sitenize geliyorlarsa bu pek de işe yaramayacaktır. Bunun yerine, sunduğunuz ürünlerle gerçekten ilgilenen ziyaretçileri çekmek istersiniz.
  • Trafik miktarı. Bu arama motoru sonuç sayfalarından  doğru kullanıcıları tıkladıktan sonra, daha fazla trafik daha iyi olacaktır.
  • Organik sonuçlar. Reklamlar birçok arama sayfasının önemli bir bölümünü oluşturuyor.Organik trafik, ödemek zorunda olmadığınız herhangi bir trafiktir.

SEO Nedir Nasıl Yapılır? sorusunun SEO nasıl yapılır? kısmına gelmemiz gerekirse:

SEO Nedir Nasıl Yapılır?

SEO iki yolla yapılabilir:

Beyaz Şapka ve Kara Şapka

Bazı insanlar gerçekten hızlı bir şekilde birkaç bin lira kazanmak için SEO çalışmalarında bazı hilelere başvururken bazıları bu işi tam anlamıyla yapar ve sonuçlarını geç alır ancak ileride hiçbir sorun yaşamaz. Yapılan bu hızlı çalışmalara "siyah şapka tekniği" denir.

Bu SEO türü, yalnızca arama motorları için içeriğinizi optimize etmeye odaklanır; insanları hiç düşünmezsiniz. Sitelerinizi yüksek sıraya koymak için kuralları bükmek ve bozmak için çok sayıda yol olduğundan, bu, siyah şapka SEO'larının birkaç bin liralık hızlı olması için iyi bir yoldur.

Sonuçta bu yaklaşım, pazarlamacı için ciddi cezalara yol açarak gelecekte sürdürülebilir bir şey inşa etme şansını mahvederek sıklıkla çok hızlı yasaklanan spam içeren, berbat sayfalara neden olur. Yani tüm emeklerinizin boşa gidebilir ve web siteniz yasaklanabilir.

Bu şekilde birkaç bin lira kazanabilirsiniz, ancak sürekli olarak arama motoru güncellemeleri için sabırsızlanacaksınız ve kuralları atlatmak için yeni yollar bulacaksınız.

Beyaz şapka öte yandan, SEO ile, sürdürülebilir bir çevrim içi iş kurmanın yoludur. Bu şekilde SEO'yu kullanırsanız, arama motorunun kurallarına göre oynayarak, insan kitlenize odaklanıp onlara mümkün olan en iyi içeriği vermeye ve onlara kolayca erişebilmeye çalışırsınız.

SEO Nedir Nasıl Yapılır? çalışmalarında yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO ekibiyle web sitenize herhangi hileli bir yola başvurmadan organik trafik çekme çalışmalarınızı yürütebilir.

SEO Nedir Nasıl Yapılır? çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Nedir Nasıl Yapılır? yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Etiketler: seo nedir nasıl yapılır seo ne seo nasıl yapılır

paylaş

İlgili YazılarYorumlar