Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO’nun Açılımı

SEO’nun Açılımı

SEO’nun Açılımı “Arama Motoru Optimizasyonudur”.

SEO’nun Açılımı için daha ayrıntılı bir açıklama yapmamız gerekirse: “Bir web sitesinin veya bir web sayfasının bir arama motorunun ödenmemiş sonuçlarında görünürlüğünü etkileme süreci” diyebiliriz.

SEO’nun Açılımı basit ve daha anlaşılır hale getirelim:

SEO, bir arama motorunun belirli bir anahtar kelimenin aramaları için en iyi sonuç olarak göstermeyi sevmesi için çevrim içi içeriğinizi optimize etme işlemidir.

Onu daha da parçalayayım:

SEO’nun Açılımı, arama motorlarının kurallarına uyarak insanların işine yarayacak içerikler oluşturulmasıdır.  Örneğin; Vegan lazanya yapma hakkında bir makale varsa, “vegan lazanya” cümlesini arayan herkese en iyi sonuç olarak göstermek için arama motorunda sizin sayfanızı gösterilmesidir.

SEO, Google’ın bu anahtar kelimeyi her aradığında en iyi sonuçlarından biri olarak makalenizi dahil etme olasılığının yüksek olması için makale üzerinde çalışmanız gereken sihre SEO’nun Açılımı diyebiliriz.

Genel bakış

Şimdi bu sihir neye benziyor ve neden önemlidir?

İnternete giren insanların yaklaşık %94’ü arama motorları aracılığıyla web sitelerine ulaşır. Arama motorlarındaki sıralamanız bu yüzden çok önemlidir. Özellikle Google tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan arama motorudur.

Google’da ilk beş sonuçtan birinde çıkıyorsanız tüm tıklamaların %67’sine ulaşabilirsiniz. İşte bu yüzden SEO’nun Açılımı bu kadar önemlidir.

İnternette, Google’ın ilk sayfasını vurmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan bir şaka vardır:

Bir şeyi gizlemek isterseniz, Google arama sonuçlarının ikinci sayfasına koymalısınız.

Google arama sonuçlarının ilk sayfasından başka herhangi bir sayfasında bağlantılandırıldığı wp_betawpposts yazısı, makalesi veya ürün, sıralamaya girmemeye eşdeğerdir.

Ancak, arama sayfası sonuçlarında nasıl ilk gösterileceğini anlamak için önce aramanın nasıl işlediğini bilmeniz gerekir. Bu yüzden SEO’nun Açılımı yanında SEO nasıl yapılır? yazımızı da okumanızı öneririz.

SEO’nun Açılımı çalışmalarında yardıma mı ihtiyacınız var? Medanis Bilişim AŞ SEO ekibiyle web sitenize herhangi hileli bir yola başvurmadan organik trafik çekme çalışmalarınızı yürütebilir.

SEO çalışmalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO’nun Açılımı yazımıza yorum bırakarak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek

Sonraki Yazı