Blog Yazılarımız

Editörlerimiz tarafında sizlerin bilgi alması için hazırlanmış yazılarımızı inceleme unutmayın.
SEO Maliyeti Belirleme

SEO Maliyeti Belirleme

Başlangıçta SEO çalışması yapılmayan bir web sitesinin hiçbir işe yaramayacağını söyleyebiliriz. Her online pazarlama uzmanının SEO hakkında konuşuyor çünkü SEO bir web sitesi için gerçekten önemli. Görüyorsunuz, bir kere web sitenizi başlattığınızda, sektörünüzde rakibiniz olan yüzlerce web sitesiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Arama motorlarının sonunda sizi bulacağını iddia edebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz demektir. SEO çalışması yapmadan web sitenizi arama motorları bulamaz. SEO Maliyeti Belirleme bu konuda aklınızı karıştırıyor olabilir. SEO Maliyeti Belirleme neye göre yapılır?

SEO Maliyeti Belirleme

Neden SEO?

Arama motorları için sıralamadaki faktörler hala tam bilinmiyor ancak uzmanlar, sizi arama motoru sonuç sayfalarının üstüne koyacak özel bir SEO stratejisi oluşturdu. Sizin için çalışan bir SEO danışmanı ile işin diğer ucuna bakarken temel işinize odaklanmak daha kolaydır. Daha iyi sıralama, artan satış dönüşüm, gelişmiş görünürlük, daha fazla trafik, rekabette otorite sadece bir SEO uzmanı tutarak elde edilen faydalarından biridir .

Peki ya maliyet? SEO Maliyeti Belirleme ‘de nelere dikkat edilir? Çoğu işletme sahipleri için bu ana endişe kaynağıdır. Ödemeye neyin yol açabileceğine dair bir fikriniz olması için aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

SEO Maliyeti Belirleme

  1. Rekabet: Sektörünüzdeki rekabet gücü SEO projesinin yoğunluğunu belirleyecektir. Yüksek rekabet, SEO’ya daha fazla yatırım anlamına gelir.
  2. SEO kullanma oranı: Bazı endüstriler halen SEO alımını yavaşlatmaktadır, en iyi örnek inşaat sektörüdür. Böyle bir endüstride, hedeflenen anahtar kelimeler için arama motoru sıralamasında önde olmak için çok fazla yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.
  3. İşiniz: Her iş benzersizdir ve endüstride oldukça rekabet edebilir olsa da belirli hedef kitleniz, coğrafi pazarlar ve ürünler ile hizmetler SEO için gereken kaynakları belirleyecektir. İşletmenizin boyutu, sektördeki konumu, mevcut kaynaklar, SEO Maliyeti Belirleme için bir SEO danışmanının bir teklif verirken düşünecekleri faktörlerdir.
  4. Pazarlama hedefleri: Bu web siteniz için SEO maliyetinin temel belirleyicisidir. Danışman ilk önce hedeflere bakacaktır. Yüksek rütbeli, daha fazla trafik, görünürlük ve satış dönüşümü veya endüstri otoritesi istiyor musunuz? Bu hedeflerin her biri farklı bir fiyat etiketi ile gelir.

Günün sonunda, web sitenizin benzersiz doğası, ne kadar harcayacağınızı belirleyecektir. Proje tabanlı, saatlik istişareler, sabit ücretler ve aylık istifler de dahil olmak üzere farklı SEO Maliyeti Belirleme modelleri bulunmaktadır. SEO maliyeti nihayetinde neye ihtiyaç duyduğuna bağlıdır ve bu, SEO hedeflerinizle birlikte gelmenizin sebebidir.

Medanis Bilişim AŞ 13 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

SEO Maliyeti Belirleme yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

About Author

Medanis Destek