Logo

SEO İstanbul


paylaş
SEO İstanbul

SEO İstanbul çalışmasının veya arama motoru optimizasyonunun faydalarını anlamak, size ve işletmeniz için doğru olup olmadığına karar vermeye çalışırken değerli ve gerekli bir görevdir. Sürekli değişen, zaman alan görevlerle dolu bir endüstri iken, SEO'nun masaya getirdiği avantajlar web siteniz için çok şey yapabilir. 

1. SEO İstanbul Sonuçları Düşük Maliyetlidir (Adwords ve tıklama başı maliyet ile Karşılaştırıldığında)

Organik listeler aslında ücretsizdir. En üstte listelendiğinde, tıklama başına ödeme yapmanız veya reklamcılık için bir bütçe tahsis etmeniz gerekmez. SEO İstanbul 'un başlıca faydalarından biri vererek devam eden hediye olmasıdır. Biraz çaba harcayarak (ve SEO maliyetleri karşılığında biraz ödeme yapabilirsiniz) web sitenizin tutarlı trafik almasını izleyebilirsiniz. Reklamınızı tıklayan her kişi için 10 TL ödemeniz gerekmez. Ücretli reklamların aksine, trafik durduğunda trafikte hiçbir sorun yaşanmaz. SEO web genelinde binlerce reklama ihtiyaç duymadan kurtulmanızı sağlar.

2. Trafikte Kesin Artış

Analytics ve raporlama araçları ile trafikte keskin bir kesim artışı görürsünüz. Bu, iş girişimlerinizi en üst düzeye çıkarmanın kesin bir yoldur. SEO İstanbul sonuçlar verecektir (anında değil de oldukça hızlı bir şekilde) ve SEO çabalarınızı başlattığınızda trafik istikrarlı bir şekilde artacaktır. Sitenize trafik izlemek için araçlar kullanarak, daha fazla insan sitenizi ziyaret ettiğinde ve satışlar çatıda dolaştığında net bir şekilde izleyebilirsiniz.

3. Daha Yüksek Marka Güvenilirliği, İnsanlar Google'a Güvenir

İnsanlar, Google'da ilk listenin SEO yaparak saygın bir şirket olduğuna, web sitenizin marka haline geldiğine inanıyor. Rakiplerin yenmek istediği adam sizsiniz. Google'da sıralamada birtakım noktalar vardır, web siteniz hakkında daha fazla kişi paylaşım yaptıkça web siteniz daha üst sıralara taşınacaktır. Google'ın en üstte size özel bir yeri varsa özellikle ana ana sayfanın altında listelenen diğer alt sayfalardaki üst katmanlı bir listesiyse, web sitenize herhangi bir reklamın başlayamayacağına inanılırlık kazandırır. Reklamlar sıklıkla sinir bozucu ve birçok insanın tarayıcılarına reklam engelleyicileri kurulmuş gibi görülebilir.

4. Normal Reklamlardan Daha İyi Yatırım Getirisi 

Ücretli bir reklamdan 1000 ziyaretçi satın aldığınızda, bu ziyaretçilerin % 2'si bir satışa dönüşebilir. SEO'dan 1000 tıklama aldığınızda, bu ziyaretçilerden % 4'ü satışa dönüşerek daha iyi bir yatırım getirisi elde edersiniz. Bu daha yüksek dönüşüm oranı, SEO İstanbul 'un herhangi bir pazarlama biçimi ile eşleştirilemeyen avantajlarından sadece biridir. Google aramaları aslında web sitenizdeki etiketi arayan kişilere ulaşmanızı sağlar. Bu insanlar aslında ürününüzü arıyor. Reklamlar herkesten olabilir. Birçok kişi bir reklamı yanlışlıkla tıklayabilir. Google'ın bir hiti, bir reklamın gösteriminde çok daha değerlidir.

5. Rakipleriniz Yapıyor

SEO İstanbul yükselen bir alandır ve zemin kazanmaktadır. Daha fazla kişi, SEO'nun yararlarının son derece yüksek olduğunu anlamaya başlıyor. Rakipleriniz bunu biliyor ve avantajlarından yararlanmaya başlıyor. Rakipleriniz onu kullanıyorsa, Google'da sizden önce görünecek ve web sitenizin önünde satışa neden olabilecek tüm bu isabetleri alacaklardır. Siteniz daha iyi hizmet veya fiyat sunsa bile. Daha iyi bir SEO şirketi kiralama veya yetenekli bir SEO Personeline yatırım yapmak, tam olarak şirketinizin Google sıralamasındaki rakiplerinizin üzerinde sıralaması gerekir.

6. İşinizi Bir Üst Düzeye Taşıyın

SEO İstanbul web sitenize bir gün binlerce ziyaretçi getirebilir. Bu, şirketinizi web sitenize trafik ve satışları karşılamak için daha geniş bir web sunucusuna genişletme ihtiyacı duyacak bir konuma getirebilir. Müşterileriniz, web sitenizi ziyaret ettiklerinde aradıkları bir ürünü veya hizmeti size tavsiye edebilir. SEO İstanbul, şirketiniz için gerçekten harika bir yatırımdır ve bir sonraki aşamaya geçmek için ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir.

7. Web'de 250 Milyon Web Sitesi Var, SEO Sizi Ayrı Kılacak

Web üzerinde 250 milyondan fazla web sitesi var. Kendiniz için bir isim vermek çok zor olabilir. Özellikle ürününüz veya hizmetiniz son derece rekabetçi ise. SEO'yu kullanmak, markanızı geri kalanından ayırır hale getirecek ve satışlarınızın çatıdan geçmesini sağlamak için gereken artırım olabilir.

8. Tıklamaların % 60'ı İlk Sonuca Gidiyor

Bu, Google'da anahtar kelimenin milyonuncu sonucuyla saniye başına yalnızca % 40 tıklama bırakıldığı anlamına gelir. Google'da bu en üst noktayı güvence altına almak binlerce ziyaretçinin üzerine binlerce kazanın. SEO İstanbul kesinlikle o üst noktayı kazanmak için gerekli olan araçtır. Önceden küçük bir yatırım için potansiyel olarak milyonlarca satışa bakıyorsunuz.

9. Verilere Erişim 

Hangi verileri sorabilirsin? Müşteri verilerini alırsınız. Anahtar kelime verilerine bakarak ve insanların en çok ne aradıklarını görerek genişletilecek yeni ürünler keşfedebilirsiniz. Bunu, avantajınız için kullanabilir ve düşük rekabet gücüne sahip yüksek bir arama hacmi anahtar kelimesi bulabilirsiniz ve bulmak zor olabilir; bununla birlikte, web sitenize ayda binlerce satış getirme potansiyeline sahiptir. Müşteri verileri bu işte son derece değerlidir ve doğru araçlarla gelmek zor değildir. Avantajınıza dönüştürmek, işiniz için katlanarak yararlı olabilir.

10. Sonuçlar Kalıcıdır

Reklamların aksine SEO İstanbul etkileri kalıcıdır. Onlar için ödeme yapmazsan aniden durmazlar. Tabii ki üst 1 puan sıralamasını korumak için küçük bir bakıma ihtiyacınız olacak, ancak eğer üst şans ihtimalini elde edebiliyorsanız alınması oldukça zor olacak.

Kendi SEO Yapabilir misiniz?

Tabii ki. Aksini söyleyen herkes doğru söylemiyor demektir. Ancak kendi işinizle uğraşırken bir yandan web sitenize her gün düzenli içerik girmek, SEO uyumlu metinler oluşturmak web sitenizin analiz raporlarını çıkarmak sizi zorlayabilir ve kendi işinize vakit ayırmanıza engel olabilir. Bu yüzden profesyonel bir SEO İstanbul firmasından yardım alarak sadece kendi işinize odaklanmanızı sağlayabilirsiniz.

Medanis Bilişim AŞ olarak yılların verdiği tecrübe ve profesyonellikle SEO İstanbul çalışmalarınızın her aşamasında size yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişime geçerek genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla birlikte fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

SEO İstanbul yazımıza yorum bırakarak makalemizi geliştirmemizde destek olabilirsiniz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Etiketler: seo istanbul istanbul seo

paylaş

İlgili YazılarYorumlar